Abarth 124 rally otwiera swój czwarty sezon podczas Rajdu Monte Carlo, zawodów otwierających Mistrzostwa Świata WRC, w których model ten zadebiutował w 2017 roku.
Na początku sezonu 2020 startują Belgowie Luc Caprasse i Renaud Herman w samochodzie obsługiwanym przez zespół Motorsport International. Caprasse odnosił już sukcesy w Belgii i Niemczech, ścigając się za kierownicą 124 rally na rajdzie Saksonii i Stadt.
Również w tym roku, tak jak we wcześniejszych, największą trudnością w Monte Carlo będzie nieprzewidywalna pogoda. Jej zmienność może sprawić, że trasa będzie jeszcze bardziej techniczna. Zarówno mokre, jak i suche warunki z jednej strony mogą utrudnić wybór opon, a z drugiej wpłynąć na ogólną poprawę równowagi oraz osiągów 124 rally, które doceniane są szczególnie w tych ekstremalnych warunkach, o czym świadczą rezultaty poprzednich edycji.
Abarth 124 rally osiągnął świetne wyniki na trudnej i podstępnej trasie Monte Carlo, od samego początku prezentując swoje osiągi, konkurencyjność i niezawodność.
W 2017 roku, podczas debiutu w rajdach, głównie na zaśnieżonych ulicach Monte Carlo, młodziutki włoski kierowca Fabio Andolfi zdominował swoją kategorię, wyprzedzając Francuza François Delecoura, jadącego innym Abarthem 124 rally. Na śliskiej powierzchni i przy różnej przyczepności na poszczególnych odcinkach trasy, 124 rally udowodnił swoje walory: świetną równowagę, przyczepność i doskonały napęd.
Podczas edycji 2018 Rajdu Monte Carlo, Włoch Andrea Nucita, dzięki umiejętnościom 124 rally, został włączony do grona oficjalnych uczestników startujących w WRC samochodami z napędem 4×4, osiągając doskonały czwarty czas na 9. odcinku specjalnym, Agnières-en-Dévoluy – Corps, najbardziej zaśnieżonym odcinku.
W edycji 2019, po zwycięstwie w kategorii R-GT, Włoch Enrico Brazzoli zapoczątkował serię sukcesów, które doprowadziły go do zdobycia Pucharu FIA R-GT, a w praktyce mistrzostwa w Gran Turismo.
Także w tym roku Rajd Monte Carlo będzie otwierającym Puchar FIA R-GT, składający się z pięciu rund. Po Monte Carlo odbędzie się Rajd Ain-Jura we Francji (8–9 marca), Rajd Ypres w Belgii (25–27 czerwca), Rajd Roma Capitale (24–26 lipca) i Rajd Niemiec (15–18 października).
W ciągu zaledwie trzech lat Abarth 124 rally stał się samochodem nie do pokonania w klasie R-GT, uzyskując wysoki poziom osiągów i niezawodności oraz zwyciężając dwa lata z rzędu mistrzostwo FIA R-GT, 100 startów w rajdach w całej Europie i 10 międzynarodowych mistrzostw. W tym roku celem jest umocnienie pozycji lidera w tej kategorii i kontynuowanie pasma sukcesów.
Rajd Monte Carlo rozpoczął się o godzinie 17:00 w czwartek 23 stycznia, a kończy w niedzielę 26 stycznia o 13:48. Ma długość ponad 1000 km, z 16 odcinkami specjalnymi, w sumie 304,28 km jazdy na czas.