Nowa kolekcja Jesień-Zima 2020 JUNYA WATANABE’a COMME des GARÇONS MAN zaskoczyła paryską publiczność interpretacją koncepcji „upgrade”, cech typowych dla marki Abarth, lecz zastosowanych w świecie mody.

W ostatni piątek w Palais de Tokyo w Paryżu, japoński projektant mody Junya Watanabe  z domu mody JUNYA WATANABE COMME des GARÇONS MAN, zaprezentował na wybiegach stolicy mody nową kolekcję Jesień-Zima 2020: pełną uroku i charakteru modną odzież męska, na której wyróżniały się dwa różne emblematy Abartha.

Decyzja domu mody, by na odzieży pojawił się znak firmowy Abarth, to pomysłowe i twórcze odniesienie do pojęcia „transformacji” typowej dla tej marki. Każdy element garderoby nabiera indywidualnego charakteru i stylu, zgodnie z zasadami tuningu, które przeszły do historii marki. O ile na przełomie lat 50. i 60. słynne „zestawy tuningowe Abartha” stały się obiektem pożądania dla szerokiej publiczności, zapewniając pierwszorzędne osiągi samochodom codziennego użytku, dziś można wyrazić swoje zamiłowanie do tuningu i osiągów nawet poprzez ubrania. Jest to prawdziwy „upgrade”, który sprawia, że doskonały produkt staje się jeszcze bardziej wyjątkowy: to ta sama idea, która od zawsze towarzyszyła Carlo Abarthowi.

Na ekskluzywnych naszywkach z tkaniny znajduje się charakterystyczny napis Abarth, biały na czarnym tle, podkreślony trójkolorową flagą lub klasycznym logo Skorpiona. Mogą one zdobić dowolny element garderoby z nowej kolekcji JUNYA WATANABE COMME des GARÇONS MAN.