Bardzo udany dla Abartha sezon 2019 zakończył się drugim z rzędu zwycięstwem w Pucharze FIA R-GT, zwycięstwem wśród załóg w samochodach z napędem na 2 koła oraz w GT Trophy w Rajdowych Mistrzostwach Hiszpanii na nawierzchni asfaltowej.

Teraz, marka Abarth jest gotowa na nadchodzący, nowy sezon 2020.
W przyszłym roku, Abarth weźmie udział w jednomarkowych mistrzostwach przeznaczonych dla kierowców, którzy wybiorą Abartha 124 rally i będzie ścigał się na torach we Włoszech i Niemczech w ramach Formuły 4, serii bazującej na jednomiejscowych bolidach napędzanych silnikiem Abarth T-Jet 160 KM.
Sportowy duch Abartha od zawsze wykorzystuje rajdy i zawody,  jako poligon doświadczalny do testowania silników, komponentów technicznych i technologicznych. Testy przeprowadzane w najbardziej ekstremalnych warunkach gwarantują bardzo wysoki poziom osiągów i niezawodności, zwiększając poziom konkurencyjności, ale także są podstawą do przyszłego transferu technologii do modeli z seryjnej produkcji.

Rajdy.
Na przestrzeni ostatnich trzech sezonów,  Abarth 124 rally zyskał uznanie, jako samochód ścigający się w kategorii R-GT, dzięki ponad 100 zwycięstwom w 16 różnych krajowych mistrzostwach. Teraz, już drugi rok z rzędu pojawi się w Rajdowych Mistrzostwach Europy.
Kierowcy w ERC mogą nadal rywalizować w Abarth Rally Cup*, jednomarkowych mistrzostwach przeznaczonych dla kierowców, którzy wybiorą Abartha 124 rally, aby wziąć udział w prestiżowych Rajdowych Mistrzostwach Europy, obejmujących 6 spotkań zaplanowanych w kalendarzu FIA-ERC 2020 w następujących terminach:

  • Rajd Wysp Kanaryjskich (Hiszpania), 7-9 maja, na nawierzchni asfaltowej;
  • Rajd Lipawy (Łotwa), 29-31 maja, na nawierzchni szutrowej;
  • Rajd Polski, 26-28 czerwca, na nawierzchni szutrowej;
  • Rally di Roma Capitale (Włochy), 24-26 lipca, na nawierzchni asfaltowej;
  • Barum Czech Rally Zlín (Czechy), 28-30 sierpnia, na nawierzchni asfaltowej;
  • Rajd Węgier, 6-8 listopada, na nawierzchni asfaltowej.

 

Dla samochodów zgłoszonych do Abarth Rally Cup 2020 przewidziano bogatą pulę nagród dla najlepszych zawodników każdych zawodów:  dla pierwszego przewidziano nagrodę w wysokości 12 000 euro, 10 000 euro dla drugiego i 8000 euro dla trzeciego. Po zakończeniu sezonu zwycięzca Abarth Rally Cup 2019 otrzyma nagrodę 30 000 euro.
Ponadto, marka z logo Skorpiona będzie wspierać prywatne zespoły w terenie, oferując pomoc w zakresie części zamiennych, wsparcie techniczne oraz obecność inżynierów i techników gotowych służyć pomocą zespołom biorącym udział w Abarth Rally Cup, dostępną dla wszystkich kierowców Abarth, oraz możliwość korzystania z infrastruktury Abarth Hospitality.

Formuła 4.
Marka Abarth jest nadal zaangażowana w zawody Formuły 4: 7. edycję włoskich Mistrzostw Formuły 4 powered by Abarth  oraz 6. edycję Mistrzostw ADAC F4 Championship powered by Abarth.
Z perspektywy czasu, koncepcja wykorzystania silnika Abarth T-Jet 160 KM w jednomiejscowych bolidach okazała się świetnym rozwiązaniem, umożliwiającym młodym talentom zaczynającym karierę na torach kartingowych, rozpoczęcie startu w wyścigach.  Na przestrzeni ostatnich lat,  dzięki tej inicjatywie,  prawie 300 młodych kierowców mogło pokazać na co ich stać, ścigając się na najlepszych i najtrudniejszych torach wyścigowych w Europie, w pierwszych etapach swojej kariery, która w wielu przypadkach nadal trwa. Doskonałym przykładem jest Kanadyjczyk, Lance Stroll startujący obecnie w F1 oraz 7 kierowców (w tym Mick Schumacher) ścigających się w F2 i 12 kierowców F3.
Za tym wszystkim kryje się założenie pokrywające się z filozofią marki Abarth, która od czasów swojego założyciela, Carla Abartha, pozwalała kolejnym pokoleniom kierowców zwrócić na siebie uwagę, dzięki formule z przystępnymi kosztami wpisowymi.
Nowy sezon sportowy  2020 ADAC F4 Championship powered by Abarth we Włoszech rozpoczyna się 17 maja na torze w Monzy i obejmuje 7 spotkań, z których każde liczy po 3 wyścigi. Sezon w Niemczech rozpoczyna się 26 kwietnia na torze Oschersleben i liczy również 7 spotkań.

*do potwierdzenia przez FIA WMSC.