• Brytyjski portal What Car? opublikował tegoroczny ranking niezawodnych samochodów.
  • Alfa Romeo Giulia na podium w segmencie aut klasy średniej.
  • Giulia awansowała o dwa miejsca w porównaniu z zeszłym rokiem i obecnie traci zaledwie 2,4% do lidera.
  • Niezawodna Alfa Romeo Giulia jest dostępna już od 129900 zł.

Alfa Romeo Giulia zajęła prestiżowe trzecie miejsce w rankingu niezawodności samochodów brytyjskiego portalu What Car? (www.whatcar.com) w segmencie aut klasie średniej. I o ile w tegorocznych wynikach segmentu nastąpiło całkowite wymieszanie marek i modeli, to Giulia, jako jedyna nie tylko utrzymała się w czołówce, ale wręcz awansowała o dwa pola, zdobywając imponujące 96,9% pod względem niezawodności.

W rankingu niezawodności samochodów zorganizowanym przez What Car? w 2018 roku wzięło udział przeszło 18 tysięcy użytkowników portalu. Na podstawie własnych doświadczeń z ostatnich 12 miesięcy respondenci ocenili łącznie 159 modeli aut maksymalnie 4-letnich należących do 31 różnych marek. W tak konkurencyjnym zestawieniu Alfa Romeo Giulia zajęła miejsce na podium, tracąc do lidera segmentu klasy średniej zaledwie 2,4%, i zwyciężając m.in. ze wszystkimi markami japońskimi i niemieckimi. Co równie istotne, plasując się kolejny rok w ścisłej czołówce najbardziej niezawodnych aut świata, Giulia udowodniła najwyższą jakość włoskiej inżynierii czerpiącej z ponad 100-letniej tradycji marki.

Portal What Car? wyróżnił niezawodność, jako czynnik, który decyduje o tym, czy Klienci zachowają swoje samochody i pozostaną wierni wybranej marce. Liczne awarie w znaczący sposób obniżają prawdopodobieństwo, że właściciel auta ponownie zdecyduje się na tę samą markę. Badanie, na podstawie którego powstaje ranking, obejmuje ocenę częstotliwości i stopnia zaawansowania usterek występujących w samochodach użytkowników portalu w ciągu ostatnich 12 miesięcy, z podziałem na 14 obszarów: nadwozie, hamulce, silnik, układ elektryczny silnika, układ wydechowy, światła zewnętrzne, układ paliwowy, skrzynia biegów/sprzęgło, wykończenia wnętrza, układy elektryczne bez silnika, układ kierowniczy, zawieszenie i inne. Właściciele aut zostali poproszeni o podanie w każdej kategorii liczby dni, od poniżej jednego do przeszło siedmiu, przez które ich samochód był wyłączony z jazdy. Respondenci podawali także koszty napraw, od bezpłatnych napraw gwarancyjnych do tych za ponad 1500 funtów brytyjskich. Większa liczba dni i droższa naprawa obniżały miejsce na liście. Tak powstał ranking niezawodności, w którym Alfa Romeo Giulia zajęła imponujące trzecie miejsce w swojej klasie.

Alfa Romeo Giulia w ciągu dwóch lat obecności na rynku zdobyła już liczne tytuły, jak np. „Samochód Europy 2017″ przyznany przez Włoski Związek Dziennikarzy Motoryzacyjnych, „EuroCarBody 2016″, najbardziej prestiżowa nagroda na świecie w zakresie projektowania nadwozia, czy „Samochód Roku 2016″ nadany wersji Quadrifoglio przez słynny brytyjski magazyn „BBC Top Gear”. Długą listę wyróżnień uzupełniają w zeszłym roku piąte miejsce, a dziś już trzecie w rankingu niezawodnych samochodów portalu What Car?

Fascynująca Giulia równoważy dziedzictwo marki, wysokie osiągi i piękno, odzwierciedlając motto Alfy Romeo i legendarny włoski styl w motoryzacji. Proporcje samochodu, długa maska silnika, z cofniętą kabiną pasażerską i muskularnymi tylnymi błotnikami, wynikają z konstrukcji technicznej, zapewniając doskonały rozkład mas na obie osie i również – najlepszy stosunek masy do mocy.

Wyróżniona Alfa Romeo jest dostępna w poniższych wersjach wyposażenia: Giulia Business, Giulia, komfortowej Giulia Super oraz niezwykle mocnej Giulia Veloce i Veloce Ti napędzanych silnikiem wysokoprężnym 2.2 Turbo o mocy 210 KM i imponującym momencie obrotowym 470 Nm przy 1750 obr./min. lub z benzynowym 2.0 Turbo o mocy 280 KM, który rozpędza auto od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,9 sekundy. Gamę wieńczy Giulia Quadrifoglio, której sercem jest jednostka benzynowa 2.9 V6 bi‑turbo z cylindrami umieszczonymi pod kątem 90°. Ten potężny, opracowany we współpracy z Ferrari silnik generuje zapierającą dech moc 510 KM i moment obrotowy 600 Nm w zakresie 2500-5000 obr./min.

Cena niezawodnej Giulii w wersji Business zaczyna się od 129 900 zł i w standardzie oferuje m.in.: automatyczną, 8-biegową skrzynię, klimatyzację automatyczną 2-strefową, reflektory bi-ksenonowe 35W z funkcją doświetlania zakrętów AFS, nawigację AlfaTM Uconnect Nav z wyświetlaczem 6,5″ z mapą Europy Zachodniej (w tym Polska), koła ze stopów lekkich, system ostrzegania o najechaniu na poprzedzający pojazd (FCW) z systemem autonomicznego hamowania awaryjnego (AEB), system ostrzegający przed zmianą pasa ruchu (LDW), oraz system AlfaTM DNA z 3 trybami jazdy: Dynamic – ustawienia sportowe, Normal – ustawienia komfortowe, Advanced Efficiency – ustawienia ekonomiczne.