Z okazji  międzynarodowej premiery prasowej nowych modeli Giulia i Stelvio MY2020, w przepięknej scenerii doliny Valle d’Itria w Apulii, Alfa Romeo potwierdziła przedłużenie umowy z Antonio Giovinazzim.
Włoski kierowca będzie startował w Mistrzostwach 
Świata Formuły 1 w sezonie 2020 w barwach zespołu Alfa Romeo Racing.  U jego boku raz jeszcze Mistrz Świata,  Kimi Räikkönen.

Wybór lokalizacji wydarzenia nie są przypadkowe: Alfa Romeo zdecydowała się zaprezentować najważniejsze nowości produktowe 2020 w ojczyźnie Antonio Giovinazziego, potwierdzając tym samym coraz silniejszą więź łączącą Alfę Romeo i Sauber Motorsport. Wynikiem współpracy technicznej są, będące wyrazem najwyższych osiągów w gamie, limitowane serie specjalne Giulia i Stelvio Quadrifoglio Alfa Romeo Racing, które bardzo szybko zostały wyprzedane.

Nowe modele Giulia i Stelvio MY2020 to kolejna ewolucja, w zakresie technologii i stylu, dwóch modeli będących punktem odniesienia w swoich segmentach, głównie pod względem przyjemność prowadzenia i dynamikę.

Antonio Giovinazzi kontynuuje karierę w Formule 1, zwanej królową sportów motorowych, po swoim debiutanckim sezonie, w którym był pierwszym od ośmiu lat Włochem, zajmującym stałe miejsce na starcie F1. W swoim pierwszym pełnym sezonie,  Giovinazzi wniósł istotny wkład w rozwój zespołu Alfa Romeo Racing, który nadal imponująco się rozwija, poprawiając swoje wyniki w porównaniu do ubiegłego sezonu.
Postępy i osiągnięcia Antonio są nie tylko znaczące, ale również trwałe, co jest bardzo ważnym czynnikiem w Formule 1. Cały zespół zawsze mocno wspierał młodego kierowcę, wierząc, że jego talent pomoże mu osiągnąć wymarzone cele. Obserwowanie nieustannego rozwoju Giovinazziego, wyznaczającego sobie coraz bardziej ambitne cele, to nie tylko misja Alfy Romeo, ale także źródło wielkiej dumy.

Silna więź łącząca włoskich kierowców z bolidem Alfa Romeo przeszła już do historii: to właśnie Alfa Romeo zwyciężyła w pierwszych Mistrzostwach Formuły 1 w 1950 roku, z Nino Fariną za kierownicą Alfy Romeo Gran Premio Tipo 158  zwanej również „Alfettą”.

Przedłużając umowę z Giovinazzim, Alfa Romeo Racing umacnia swój zespół na sezon 2020 roku, by móc nadal koncentrować wszystkie swoje wysiłki na osiąganiu jak najlepszych wyników.

Mike Manley, dyrektor generalny FCA:
„Mamy przyjemność poinformować, korzystając z tej ważnej dla Alfy Romeo okazji, o przedłużeniu umowy z Antonio Giovinazzim. Entuzjazm publiczności i poprawa wyników na torze potwierdzają, że zespół Alfa Romeo Racing podąża właściwą drogą i jest ambasadorem tradycji europejskiej doskonałości technicznej i włoskiego stylu. Potwierdzając współpracę z Antonio mamy zamiar dalej podążać drogą sukcesów technicznych i sportowych, wzbogacając długą i chwalebną historię Alfy Romeo w Formule 1″.

Frédéric Vasseur, dyrektor zespołu Alfa Romeo Racing i dyrektor generalny Sauber Motorsport AG:
„Antonio zaprezentował się bardzo dobrze w tym roku i jestem ekstremalnie zaszczycony potwierdzając, że pozostanie w Alfie Romeo w 2020 roku. Sposób, w jaki zintegrował się z ekipą i konsekwentnie poprawiał w trakcie pierwszego pełnego sezonu, był bardzo obiecujący i nie możemy się doczekać odblokowania jego pełnego potencjału, gdy będziemy kontynuować współpracę. Antonio, mając wymagający podmiot odniesienia, jakim jest Kimi, udowodnił, że jest szybkim kierowcą i oczekujemy, że rozwinie się jeszcze bardziej, gdy nabierze doświadczenia. Jego techniczna wiedza, etyka pracy i pozytywne podejście pomogą nam pójść dalej. Będziemy mieli też kontynuację, nie wprowadzając zmian w składzie w nowym sezonie”