• Trzeci rok z rzędu Fiat i Fundacja „Maraton Warszawski” połączyły siły przy organizacji największej imprezy biegowej w kraju, 41. PZU Maratonu Warszawskiego.
 • Fiat Tipo oficjalnym samochodem stołecznego biegu na królewskim dystansie, który wystartował 29 września o godz. 9.00.
 • Nagrodą główną w Maratonie był dynamiczny i stylowy Fiat Tipo hatchback Street.
 • Tipo, bestseller Fiata oferowany w wersjach sedan, hatchback i Station Wagon, jest dostępny od 44 900 zł.
 • Dealerzy zapraszają do Salonów na jazdy próbne i na stronę www.fiat.pl.

To był wspaniały weekend z 41. PZU Maratonem Warszawskim, do którego przez cały rok szykują się tysiące mieszkańców stolicy i mnóstwo gości z Polski i zagranicy.

Jesienna impreza Fundacji „Maraton Warszawski”, stołeczny bieg na królewskim dystansie, rozgrywany jest nieprzerwanie od 1979 roku.
W tym roku organizatorzy przygotowali szybką trasę dla uczestników prowadzącą przez najbardziej atrakcyjne części Warszawy, z metą tradycyjnie usytuowaną przy Parku Fontann, i medal z motywem Pałacu na Wyspie znajdującym się w Łazienkach Królewskich.

Już po raz trzeci obstawę samochodową podczas tego niezwykłego wydarzenia zapewniła marka Fiat, zaś jej bestsellerowy model Fiat Tipo wystąpił w roli oficjalnego auta 41. PZU Maratonu Warszawskiego, a o główną nagrodę wyścigu, Fiata Tipo Street, mężczyźni rywalizowali z kobietami.

Trzy miejsca na podium opanowali Etiopczycy, ale zwieńczeniem Maratonu był zwycięski i rekordowy bieg kobiety, Kenijki Rebecci Jepchirchir Korir, i to ona właśnie wygrała Fiata Tipo Street.
Kenijka biegła jak natchniona, pokonując kolejne kilometry z imponującą lekkością. Nie tylko wygrała 41. PZU Maraton Warszawski, nie tylko pobiła swój rekord życiowy, ale jej bieg był najszybszym w całej historii kobiecych startów w Maratonie Warszawskim z nowym rekordem.
Przy organizacji tego wielkiego wydarzenia niezwykle ważne jest zaplecze techniczne. Podobnie jak przy inaugurującym cykl biegów Fundacji, 14. PZU Półmaratonie Warszawskim niezawodnie z pomocą przychodzi marka Fiat, która zapewnia flotę samochodów do obstawienia tras, prowadzenia czołówki biegaczy, transportu organizatorów i sędziów. O sprawną logistykę zadbał oficjalny samochód 41. PZU Maratonu Warszawskiego – Fiat Tipo. Ten bestsellerowy model w gamie włoskiej marki oferuje swoim właścicielom bogaty pakiet korzyści obejmujący stylowe wzornictwo, ergonomiczne, komfortowo wyposażone wnętrze i liczne funkcjonalne rozwiązania techniczne, i jest dostępny w cenie już od 44 900 zł. Klienci mają do wyboru trzy wersje: cieszący się największą popularnością nad Wisłą sedan, rodzinne kombi i adresowany do młodych i aktywnych kierowców 5-drzwiowy hatchback. I to właśnie Tipo hatchback w wersji Street był nagrodą główną 41. PZU Maratonu Warszawskiego.
Odebrała go najszybsza kobieta, dla której dla wyrównania szans, organizator przewidział 18-minutowy handicap. Co to oznacza? Otóż wyniki najszybszego maratończyka i najszybszej maratonki 41. PZU Maratonu Warszawskiego zostały porównane na mecie i jeśli różnica między nimi była mniejsza niż 18 minut, wtedy samochód trafił do zwyciężczyni biegu. Jeśli czas pierwszego mężczyzny był o ponad 18 minut lepszy niż rezultat pierwszej kobiety, wtedy z nowego pojazdu ucieszyłby się zwycięzca męskiej klasyfikacji. Takie rozwiązanie pozwala wyrównać szanse w walce o nowego Fiata i czyni rywalizację jeszcze bardziej atrakcyjną!

Tipo w wersji Street skierowany jest do młodszej grupy Klientów, którzy poszukują w samochodzie dynamiki i stylu za przystępną cenę. W tej wersji pojawiają się aluminiowe 16-calowe obręcze kół ze stopów lekkich w czarnym, błyszczącym kolorze, przyciemniane tylne szyby, ciemne, kontrastowe elementy wykończeniowe, jak: obudowy lusterek zewnętrznych, osłona chłodnicy oraz zewnętrzne i wewnętrzne klamki drzwi. Śmiałe „spojrzenie” reflektorów LED z funkcją świateł do jazdy dziennej DRL oraz specjalne logo podkreślają charakter tej wersji. Wszystkie elementy wchodzące w skład pakietu estetycznego pozwalają wydobyć kształty włoskiego designu, gwarantując wyrazisty charakter, styl i jednocześnie bezkompromisową funkcjonalność. W każdej odsłonie Tipo jest komfortowe i praktyczne, a w wersji Street jest teraz również dynamiczne. Atrakcyjny styl i przestronność kompaktowego sedana łączy się z przystępną ceną.

Wybrane wyposażenie standardowe Tipo Street:

 • 6 poduszek powietrznych
 • system ABS, ESC Hill Holder
 • elektrycznie sterowane lusterka boczne i szyby przednie
 • klimatyzacja
 • radio UConnect z portami USB, Bluetooth
 • felgi ze stopów lekkich 16″
 • przyciemniane szyby boczne i tylne
 • światła do jazdy dziennej LED.

Gama Tipo jest dostępna w sześciu komfortowych wersjach wyposażenia, z dynamicznymi jednostkami benzynowymi – 1.4 95 KM i 1.4 T-Jet 120 KM – oraz z elastycznymi i ekonomicznymi silnikami Diesla: 1.3 MultiJet 95 KM oraz 1.6 MultiJet 120 KM lub 120 KM DDCT.
Pełna oferta jest dostępna u autoryzowanych dealerów i na stronie www.fiat.pl.