Hinwil, 26 marca 2019 – Mick Schumacher zakończył drugi dzień testów Alfa Romeo Racing w Bahrajnie. Niemiecki kierowca, który jest członkiem Ferrari Driver Academy (FDA) i obecnie startuje w sezonie 2019 Mistrzostw Formuły 2, w ciągu ostatnich lat wykazał się talentem i determinacją, systematycznie pnąc się w górę w różnych kategoriach wyścigów juniorów.

Alfa Romeo Racing Team nie może się doczekać, aż powita Micka na torze wyścigowym Bahrain International Circuit i towarzyszyć mu będzie w tej ekscytującej podróży na szczyt sportów motorowych.

Zespół będzie nadal współpracował z FDA podczas następnej sesji testowej w Barcelonie, gdzie brytyjski kierowca Formuły 2 i członek Akademii, Callum Ilott, również weźmie udział w dniu testowym za sterami bolidu Alfa Romeo Racing C38.

Frédéric Vasseur, dyrektor zespołu Alfa Romeo Racing i dyrektor generalny Sauber Motorsport AG:
„Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Mick Schumacher i Callum Ilott wezmą udział w dniu testowym Alfa Romeo Racing. W DNA naszego zespołu jest dostrzeganie i pielęgnowanie młodych talentów. Mick i Callum są doskonałymi przykładami zdeterminowanych i wykwalifikowanych kierowców, którzy zasługują na szansę podjęcia kolejnych kroków w ich karierze. Współpraca z dwoma takimi obiecującymi kierowcami to doskonała wiadomość dla naszego zespołu i nie możemy się doczekać wspólnej pracy”.

Mick Schumacher:
„Jestem oczywiście bardziej niż podekscytowany i dziękuję Alfie Romeo za tę szansę.  Naprawdę nie mogę się doczekać tego, co z pewnością będzie wspaniałym doświadczeniem. Jednak teraz odkładam myśli o testach ponieważ czekam na mój pierwszy wyścig Formuły 2. Chcę skupić się w stu procentach na nadchodzącym weekendzie”.

Marka Alfa Romeo:
Od chwili swojego powstania w 1910 roku w Mediolanie, Alfa Romeo zaprojektowała i stworzyła jedne z najbardziej eleganckich i ekskluzywnych samochodów w historii motoryzacji. Tradycja ta jest ciągle żywa, dzięki wyjątkowemu i innowacyjnemu podejściu Alfy Romeo w projektowaniu samochodów.
W każdej Alfie Romeo technologia i pasja wspólnie przyczyniają się do stworzenia prawdziwego dzieła sztuki: każdy detal jest istotny, design to doskonałe połączenie piękna i funkcjonalności z mechaniką i emocjami. Tchnąć nowego ducha w Alfę Romeo i wydobyć jej ponadgraniczny urok to jeden z głównych celów, jaki przyświecał Grupie FCA. Postępując według ściśle określonej i wytyczonej strategii, marka tworzy nowy rozdział historii trwającej od ponad stu lat i ma przed sobą niezwykłą okazję, by w pełni wykorzystać swój potencjał. Dzisiaj Alfa Romeo jest autentyczną wizytówką tego, co najlepsze pod względem zasobów ludzkich, talentów i umiejętności technicznych Grupy. Najpierw produkując Giulię, a ostatnio Stelvio, Alfa Romeo stworzyła dwa modele, które w pełni oddają pierwotnego ducha oraz stylowy i rozpoznawalny charakter marki. Modele te są konkretnym wyrazem „Mechaniki emocji” oraz doskonałym przykładem tego, czego oczekuje się od tak prestiżowej marki. Alfa Romeo podbija serca nowego pokolenia i zajmuje w pełni zasłużone miejsce jednej z najbardziej pożądanych na świecie marek premium. Znów jest jednym z najważniejszych symboli włoskiej inżynierii i stylu, ikoną doskonałości technicznej i kreatywności Włoch. Po ponad 30 latach nieobecności w Formule 1, w 2018 roku marka ogłosiła swój powrót do sportu w charakterze sponsora tytularnego zespołu Sauber F1.

Sauber Group of Companies:
Na Grupę Sauber składają się trzy sektory: Sauber Motorsport AG, który zarządza zespołem Formuły 1; Sauber Engineering AG, skupiającym się na rozwoju prototypów i produkcji dodatków oraz Sauber Aerodynamik AG, przeprowadzającym testy na modelach w futurystycznym tunelu aerodynamicznym swojego zakładu, wprowadzając innowacje do sektora aerodynamiki. Firmy te ściśle współpracują w siedzibie głównej w Hinwil w Szwajcarii, by wykorzystać w przypadku wszystkich wewnętrznych i zewnętrznych projektów wiedzę ponad 450 pracowników.
Od momentu powstania firmy w 1970 roku, specjalne miejsce w sercu Saubera zarezerwowane było dla wyścigów. Od ponad 45 lat, ta nowatorska szwajcarska firma określa standardy projektowania, rozwoju i produkcji samochodów wyścigowych do mistrzostw, takich jak Formuła 1, DTM i WEC. Po swoim debiucie w Formule 1 w 1993 roku, Sauber Motorsport AG stworzył jeden z niewielu tradycyjnych prywatnych zespołów w tym sporcie. Po 25 latach wyścigów w Formule 1, w 2018 roku firmrozpoczęła długoterminową współpracę ze sponsorem tytularnym Alfą Romeo, biorąc udział w tegorocznych mistrzostwach w zespole Alfa Romeo Racing.