STYL

Sylwetka 4C to ukłon w stronę historii i nawiązanie do charakterystycznej stylistyki modelu 33 Stradale: piękno w służbie ekstremalnych rozwiązań technologicznych. Alfa Romeo 4C, zaprojektowana w Modenie, łączy dwie wspaniałe tradycje: technologię Alfy i metody produkcji Maserati. Sportowe osiągi jeszcze nigdy nie miały tak atrakcyjnych kształtów.

OSIĄGI

Mechaniczne serce modelu 4C Spider, jednostka o pojemności 1750 cm3 z turbodoładowaniem, wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne. Inżynierowie Alfa Romeo zadbali o to, aby silnik był zarazem wydajniejszy i agresywniejszy.
Dzięki ich wysiłkom ta niewielka, lecz zadziwiająco mocna jednostka pozwala na uzyskanie bezprecedensowych sportowych osiągów godnych supersamochodu. Wszystkie zastosowane rozwiązania mają jeden cel: zapewnienie kierowcy wrażeń godnych Alfy Romeo. Aby je poczuć, wystarczy usiąść za kierownicą.

TECHNOLOGIA

W samochodach zaprojektowanych po to, by olśniewać, kluczową rolę odgrywa szybkość reakcji. Nowe podwójne suche sprzęgło TCT z kontrolą startu optymalizuje sposób zmiany biegów i przyspieszanie, a przełączenie intuicyjnego systemu wyboru D.N.A. w tryb Race gwarantuje doskonałą zabawę na torze wyścigowym.

DYNAMIKA

Centralnie umieszczony silnik oraz niezwykle złożony układ zawieszenia (podwójne wahacze z przodu i kolumna McPhersona z tyłu) sprawiają, że 4C jest doskonale wyważony i świetnie trzyma się drogi przy każdej prędkości. Za sprawą efektywnego układu hamulcowego z wentylowanymi tarczami i zaciskami Brembo na osi przedniej droga hamowania Alfy 4C rozpędzonej do prędkości 100 km/h wynosi jedynie 36 metrów. Co więcej, na przedniej i tylnej osi Alfy Romeo 4C montuje się opony o innych średnicach w celu zapewnienia doskonałej przyczepności na różnych rodzajach nawierzchni niezależnie od warunków pogodowych.

1
Poznań, Gorzysława 9

pon-piątek 8-18
sobota 8-15
tel. 61-87-32-101
salon@pol-car.pl

2
Ostrów Wlkp., Krotoszyńska 18

pon. – piątek: 9 – 18;
sobota: 9 – 14
tel. 62-735-50-55 w. 120
salono@pol-car.pl

Pobierz katalog modelu
Pobierz katalog modelu
katalog_Alfa_Romeo_4C_PL.pdf
5.0 MiB
399 Downloads
Szczegóły
Pobierz katalog akcesoriów
Pobierz katalog akcesoriów
katalog_akcesoria_Alfa_Romeo_4C_PL.pdf
1.9 MiB
257 Downloads
Szczegóły
Pobierz cennik modelu
Pobierz cennik modelu
Cennik_AR-4C_2017_PY_-2017.07.01_2.pdf
Version: 07.01
1.6 MiB
509 Downloads
Szczegóły