Modele Alfy Romeo: Giulietta Veloce, Giulia Quadrifoglio i Stelvio Quadrifoglio, towarzyszami kierowców podczas prób na torze w Balocco przed rozpoczęciem nowego, ekscytującego sezonu wyścigowego.

Kierowcy zespołu Formuły 1 „Alfa Romeo Racing” przeżyli dzień pełen wrażeń pod znakiem Alfy Romeo na słynnym torze Balocco Proving Ground, kultowym kompleksie testowym grupy FCA.
To właśnie tutaj, w słynnym zakładzie Autodelta, powstały pierwsze modele Alfy Romeo. Od tamtej pory, sportowa legenda Alfy Romeo to pasmo zwycięstw i sukcesów w wielu międzynarodowych mistrzostwach, w tym w Formule 1. Marka zwyciężyła w pierwszej edycji Grand Prix w 1950 roku, z Nino Fariną za kierownicą Alfy Romeo 158. Rok później, Juan Manuel Fangio powtórzył zwycięstwo w Formuly 1, ścigając się Alfą Romeo 159.

Tym razem w świetle reflektorów pojawiły się nowe: Giulietta, Giulia Quadrifoglio i Stelvio Quadrifoglio, i razem z kierowcami wzięły udział w ekscytujących jazdach testowych i sesji wideo na torze. Modele Quadrifoglio, noszące legendarny symbol czterolistnej koniczyny, który po raz pierwszy pojawił się na wyścigówce Alfa Romeo RLTF prowadzonej przez Ugo Sivocciego w 14. edycji legendarnego wyścigu drogowego Targa Florio w 1923 roku, są kwintesencją najlepszych osiągów i parametrów użytkowych. Są one wyposażone w ekskluzywny benzynowy silnik z podwójną turbiną BiTurbo 2.9 V6, wykonany w całości z aluminium i inspirowany technologią i możliwościami technicznymi Ferrari, który rozwija maksymalną moc 510 KM przy 6500 obr./min. i zapewnia maksymalny moment obrotowy 600 Nm między 2500 a 5000 obr./min.

Oprócz samochodów, które określiły nowy wzorzec marki i dały maksymalny wyraz „mechaniki emocji”, na torze pojawiła się także nowa kompaktowa Alfa Romeo. Giulietta ewoluowała, zachowując swój niepowtarzalny styl i mocno sportowy charakter. Jej nieodłączne wprawianie w zachwyt Klientów ceniących włoski styl i techniczną doskonałość, która pozwala czerpać przyjemność z jazdy w całkowitym bezpieczeństwie, nie zawiodła i teraz, na imponującym torze Balocco, w tym wyjątkowym dniu testów. Zwłaszcza wersja „Veloce” jest najlepszym wyrazem sportowego charakteru auta i dopełnia ofertę marki, oferując bardziej odważny wygląd i techniczne parametry wyścigowe samochodu, które zapewniają jego bezkompromisową jazdę.