Skorzystaj z promocji POL-CAR i zadbaj o prawidłowe działanie układu chłodzenia sprawdzając i wymieniając płyn chłodniczy.

Promocyjna usługa składa się z:

– darmowego sprawdzenia temperatury zamarzania płynu chłodniczego,

– wymiany płynu chłodniczego w razie takiej potrzeby

Co to jest płyn chłodniczy?

Płyn chłodniczy to jedna z najważniejszych cieczy eksploatacyjnych w samochodzie. Odbiera temperaturę z silnika i przenosi ją do chłodnicy, odprowadzając energię cieplną wytworzoną w procesie spalania. Płyn odpowiada zatem za właściwą pracę układu chłodzenia, chroni silnik przed przegrzewaniem i korozją.

Jak często wymieniać płyn chłodniczy?

Płyn chłodniczy starzeje się, tracąc swoje właściwości, dlatego należy go regularnie wymieniać. Przyjmuje się, że dla nowych aut jest to okres 5 lat, a dla używanych taką czynność zaleca się powtarzać nawet co 2 lata! Odpowiedni poziom i stan płynu chłodniczego ważny jest nie tylko podczas wysokich temperatur. Zaleca się, aby sprawdzać temperaturę zamarzania płynu chłodniczego, aby nie doprowadzić do jego zamarznięcia podczas ujemnych temperatur otoczenia głównie zimą, ponieważ prowadzi to do bardzo kosztownych usterek.

Czym grozi brak wymiany lub zły stan płynu chłodniczego?

  • odczuwalnie zmniejszone działanie systemu ogrzewania wnętrza samochodu,
  • brak odpowiedniego chłodzenia silnika prowadzi do jego trwałego uszkodzenia np. pęknięcia uszczelki pod głowicą, a nawet uszkodzeniem bloku silnika, co może skutkować wymianą całej jednostki,
  • awarią chłodnicy, termostatu, elektrozaworów prowadzących do kosztownych napraw pojazdu

Promocja obowiązuje do 30.06.2023 r.

Najniższa cena usługi z przed 30 dni, Ducato: 449 zł netto, FIAT pozostałe: 349 zł brutto