• Po dwóch pierwszych wyścigach, w Rajdzie Montecarlo i Tour de Corse, Enrico Brazzoli z zespołu Bernini Rally prowadzi w klasyfikacji Pucharu FIA R-GT.
  • Rajd Sanremo ruszy z „miasta kwiatów” w piątek 12 kwietnia, a trasa wyścigu jest rozłożona na 10 odcinków specjalnych do pokonania w ciągu 2 dni.

Dzisiaj rozpoczyna się 66. Rajd Sanremo. Jest to trzecia runda Pucharu FIA R-GT, na czele którego znajduje się obecnie Abarth 124 rally  prowadzony przez Włochów, Enrico Brazzoliego i Manuela Fenoli, zwycięzców dwóch poprzednich wyścigów (Monte Carlo Rally i Tour de Corse).

Kręta trasa wijąca się przez wzgórza Ligurii sprawia, że 3 odcinki Rajdu Sanremo, położone geograficznie blisko siebie, mają podobny charakter techniczny co odcinki specjalne. W Monte Carlo, z powodu zmiennych warunków meteorologicznych wyścig był trudny i podstępny, natomiast Tour de Corse charakteryzowały szybkie i długie odcinki specjalne. W Sanremo,  Abarth 124 rally będzie musiał pokonać kręte drogi przeplatane długimi podjazdami i zjazdami. Takie warunki podkreślają świetne zachowanie na drodze i osiągi  Abartha 124 rally, niekwestionowanego mistrza kategorii rajdów Gran Turismo, który zmonopolizował ranking FIA R-GT Cup w 2018 r., w którym sześć samochodów z emblematem Skorpiona zajęło pierwszych sześć miejsc w klasyfikacji.

Enrico Brazzoli startował już kilkakrotnie w Rajdzie Sanremo za kierownicą zabytkowych samochodów, wygrywając ważny wyścig w Pucharze Europy w 2010 roku i zajmując kilkakrotnie miejsce na podium.

„Cieszę się, że Sanremo wchodzi do eliminacji  Pucharu FIA”, oświadczył Brazzoli. „Z tym wyścigiem wiążą się dla mnie liczne wspomnienia,  a tor jest jednym z najbardziej technicznych na świecie. Jestem pewien, że Abarth 124 rally okaże się bardzo szybki i konkurencyjny na tych drogach”.

Rajd Sanremo podzielony jest na dwa dni. Pierwszy etap rozpoczyna się w Sanremo w piątek 12 kwietnia o godzinie 14,45 i kończy się o 20,00 po czterech odcinkach specjalnych. Drugi etap rozpoczyna się o 23,00 tego samego dnia i przewiduje dwie próby specjalne w nocy, w tym 29-kilometrowy „Mini Ronde”. Po przerwie nocnej, wyścig rozpocznie się w sobotę 13 kwietnia o godzinie 10 rano i zakończy o 21,00 po czterech kolejnych etapach. Cały dystans Rajdu Sanremo wynosi 487 km,  w tym dziesięć odcinków specjalnych o łącznej długości 152km.