Abarth Rally Cup 2019,  rywalizacja o tytuł Mistrza aż do ostatniego zakrętu.
Dopiero na ostatnim etapie ostatnich zawodów bieżącego sezonu – Rajdu Węgier –  włoski kierowca Andrea Nucita i jego pilot, Bernardo Di Caro z zespołu Bernini Rally za kierownicą Abartha 124 rally, zwyciężyli w Pucharze Abarth Rally Cup 2019.
Do ostatniej chwili,  o tytuł Mistrza i nagrodę w wysokości 30 000 euro, zacięcie walczył również polski duet, Dariusz Poloński i Łukasz Sitek, startujący Abarthem 124 rally należącym do Rallyetechnology Team.

Rajd Węgier, z powodu błota pokrywającego asfalt na licznych odcinkach jazdy na czas, okazał się wyjątkowo trudny i pełen wyzwań. W tych okolicznościach, Abarth 124 potwierdził swoją mocną pozycję niekwestionowanego króla kategorii R-GT, w tym  dzięki sukcesowi czeskiego kierowcy Martina Rady z Jugasem Jaroslavem startujących w barwach zespołu Agrotec Czech Team Abarth oraz drugiemu miejscu Nucity. Dariusz Poloński musiał wycofać się pod koniec pierwszego etapu, ale nadal mógł cieszyć się ze zdobycia z drugiego miejsca w Mistrzostwach.

Andrea Nucita (Bernini Rally): „Misja zakończona, choć nie było to wcale łatwe. W tych  zawodach musieliśmy pokonać wiele odcinków przypominających błotny potok, ale celem było ukończenie rajdu i zdobycie Pucharu Abarth Rally Cup. Zwycięstwo odniesione za kierownicą Abartha bardzo wiele dla mnie znaczy”.

Dariusz Poloński (Rallyetechnology): „Niestety problemy z silnikiem nie pozwoliły nam walczyć do końca, ale mimo to cieszę się z tego sezonu, w którym nauczyłem się prowadzić ten wyjątkowy samochód”.

Andrea Nucita – Sycylijczyk, który właśnie skończył 30 lat – może poszczycić się karierą sportową, w której marka Abarth jest stale obecna. Pierwsze sukcesy pojawiły się w 2010 roku dzięki świetnym wynikom uzyskanym w Pucharze Abartha 500 Rally R3T, w którym zajął drugie miejsce, umożliwiające mu start w Rally di Monza za kierownicą Abartha Grande Punto S2000. Od 2017 roku jest jednym z najlepszych kierowców startujących Abarthem 124 rally i osiąga znakomite wyniki m.in. 4. najlepszy czas w rajdzie Montecarlo Rally 2018, zdobyty wśród oficjalnych kierowców samochodów WRC Plus. Na tegoroczny tytuł składają się 4 sukcesy, 3. i 4. miejsce w 6 zawodach  jednomarkowych mistrzostw w ramach Rajdowych Mistrzostwach Europy ERC.