• Od 13 do 15 lipca w Styrii w Austrii odbędzie się Camp Jeep® 2018.
  • Coroczne wydarzenie jest najważniejszą imprezą w kalendarzu Klubu Jeep® Owners Group (J.O.G.).
  • To wyjątkowe miejsce gości aktualnie dziennikarzy z całego świata, dla których zorganizowano jazdy testowe nowym Jeepem® Wranglerem.
  • Nie może także zabraknąć innych modeli Jeepa z najbardziej utytułowanej gamy SUV-ów w historii.
  • Przygotowano trasy off-roadowe o różnych stopniach trudności, pozwalające przetestować legendarne możliwości 4×4 modeli Jeepa oraz własne umiejętności jazdy w terenie, przy wsparciu Jeep Academy.
  • W 1941 roku, dokładnie 15 lipca, rozpoczęła się produkcja modelu Willys-Overland MA/MB: historię Wranglera można prześledzić w jego Muzeum.
  • specjalnie przygotowanych strefach prezentowana będzie oficjalna kolekcja gadżetów reklamowych Jeepa i akcesoriów Mopar®, jak również zorganizowanych zostanie szereg atrakcji, jak pokazy, grillowanie oraz koncerty muzyki na żywo.

Camp Jeep 2018, coroczne najważniejsze wydarzenie w kalendarzu Klubu Jeep® Owners Group (J.O.G.) otworzy swoje podwoje dla odwiedzających pod koniec tygodnia, zapewniając im niezwykłe atrakcje w iście jeepowym stylu.
Wydarzenie, które odbędzie się w okolicach Spielberga w austriackiej Styrii w dniach 13-15 lipca, zgromadzi ponad 1000 fanów Jeepa i ponad 600 samochodów.

To wyjątkowe miejsce gości obecnie dziennikarzy z całego świata, dla których zorganizowano jazdy testowe nowym Jeepem® Wranglerem. Oferuje ono cały wachlarz specjalnie zaprojektowanych, offroadowych tras, pozwalających odwiedzającym wystawić na próbę Wranglera oraz inne modele z gamy Jeepa – najbardziej utytułowanej w historii gamy SUV-ów, jak również przetestować swoje własne umiejętności radzenia sobie w terenie u boku doświadczonych kierowców Jeep Academy.

Ponadto, zaplanowano mnóstwo pokazów, atrakcji dla dzieci, koncertów muzyki na żywo, grillowanie, wszystko, by zapewnić uczestnikom rozrywkę oraz niezwykłą atmosferę przez cały weekend.

Wśród głównych atrakcji na szczególną uwagę zasługuje zachwycające Muzeum Jeepa opowiadające o historii Wranglera i upamiętniające rocznicę podpisania w 1941 roku umowy na dostawy dla armii amerykańskiej niepokonanego Willys-Overlanda MA, uważanego za znamienitego protoplastę Wranglera.

Wrangler będzie gwiazdą wydarzenia z całym mnóstwem atrakcji zaplanowanych tak, by zaprezentować jego wszechstronne umiejętności. Wyróżniający się legendarnymi możliwościami terenowymi, z których słynie na całym świecie, nowy Wrangler radzi sobie się bardzo swobodnie na drodze i może poszczycić się zaawansowaną technologią oraz specjalnym wyposażeniem technicznym, które obejmuje dwa zaawansowane systemy napędu 4×4, aktywowane na żądanie systemy Command-Trac i Rock-Trac wraz z elektroniczną blokadą przedniej i tylnej osi Tru-Lock, mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu Trac-Lock oraz elektronicznie rozłączanym przednim stabilizatorem poprzecznym.

Najbardziej utytułowana gama SUV-ów w historii.
Oprócz testowania niepokonanego Wranglera, uczestnicy 5. edycji Camp Jeep będą mogli liczyć na bogaty program, w ramach którego można będzie przetestować na torze niesamowite osiągi nowego Grand Cherokee Trackhawka, najmocniejszego i najszybszego Jeepa w historii, dzięki mocy 700 KM uzyskanej przez turbodoładowany silnik V8 6.2, jak i uczestniczyć w ekscytujących jazdach próbnych za kierownicą samochodów z całej gamy SUV-ów Jeepa.
Nie może oczywiście zabraknąć nowego Renegade’a MY19, w którym debiutuje innowacyjna gama silników benzynowych zaprojektowanych, by zapewnić maksymalną oszczędność spalania oraz wyjątkowe osiągi zarówno na drodze, jak i w terenie.
Można będzie ponadto zobaczyć z bliska nowego Jeepa Cherokee, kolejną odsłonę najlepszego w swojej kategorii pod względem umiejętności offroadowych SUV-a, który prezentuje bardziej nowoczesny, acz wierny klasyce marki design, z którym łączy innowacyjną technologię, zapewniającą lepszy komfort, łączność ze światem oraz bezpieczeństwo pasażerów.

Muzeum opowiadające historię marki Jeep oraz kultowego Wranglera.
Marka Jeep cały czas rozwija się i udoskonala jakość swoich SUV-ów, więc nieprzypadkowo jest to najbardziej utytułowana gama w historii, która pozostaje cały czas wierna swojej tradycji i unikatowości. Wszyscy fani marki będą mogli prześledzić kolejne etapy tej długiej i chlubnej historii, odwiedzając Muzeum, które eksponuje trzy wcześniejsze generacje Wranglera i prezentuje postęp od pierwszego Willysa z 1941 roku aż do dzisiaj. W tymże roku, dokładnie 15 lipca, aby spełnić oczekiwania armii Stanów Zjednoczonych, została rozpoczęta produkcja modelu Willys MA/MB, małego samochodu z napędem 4×4, przystosowanego do eksploatacji w trudnym terenie i wykorzystywanego, jako samochód transportowy i zwiadowczy. Auto, które było produkowane od 1945 roku zostało nazwane „General Purpose”, a jego skrót GP wymawia się właśnie, jako „Jeep”. Po zakończeniu drugiej wojny światowej, z wozu wojskowego z napędem na cztery koła powstał w 1945 samochód cywilny CJ-2A (Civilian Jeep), pierwsze nowoczesne auto terenowe przemysłu samochodowego. Od tamtej pory Jeep pozostaje synonimem wolności rozumianej, jako stan ducha i determinacji w podążaniu za własnym instynktem i pewności poradzenia sobie z jakimkolwiek wyzwaniem, dzięki umiejętnościom terenowym, które są absolutnym wzorcem, prezentowanym przez każdy wystawiany model: Willysa MB z 1944 roku, CJ 2A z 1945 roku, YJ z 1991 (pierwsza generacja Wranglera), TJ 4.0 Sahara z 1998 (druga generacja Wranglera) oraz Rubicona 3.6 Recon, serię specjalną opartą na trzeciej generacji kultowego Jeepa.

Pozostałe strefy tematyczne.
W programie Camp Jeep przewidziano pokazy, barbecue, zajęcia dla dzieci, koncerty oraz możliwość przetestowania modeli Jeepa, wystawiając na próbę swoje umiejętności terenowe pod nadzorem doświadczonych instruktorów Jeep Academy ze specjalnej strefie technicznej, od których można nauczyć się wielu praktycznych i przydatnych „sztuczek”.

W specjalnej strefie prezentowanych będzie kilka z najbardziej znaczących samochodów koncepcyjnych, które wzięły udział w czterech ostatnich edycjach Easter Jeep Safari, imprezie przeznaczonej dla entuzjastów jazdy terenowej odbywającej się w Moab (Stany Zjednoczone) w Wielkim Tygodniu. Trzy z nich: Jeep Safari, Jeep Trailcat i Jeep Wrangler Africa, to wyjątkowe, ekstremalne indywidualizacje Wranglera  oddające hołd ikonie marki Jeep, natomiast  B-Ute i Wagoneer Roadtrip są oparte odpowiednio na modelach Renegade i Wagoneer.

Każdy, kto chciałby mieć pamiątkę przypominającą o tym niezwykłym wydarzeniu, znajdzie oficjalne produkty marki Jeep w strefie „Merchandising”, natomiast w strefie Mopar® dostępna jest szeroka gama oryginalnych akcesoriów i części do indywidualizowania SUV-ów Jeep.

W specjalnej strefie Mopar® prezentowane są dwie różne indywidualizacje Jeepa Wranglera Sahara: jedna z nich prezentuje legendarne właściwości terenowe kultowego Jeepa, druga natomiast, przeznaczona jest dla tych, którzy chcą wyróżniać się wyjątkowym stylem również w mieście. Pierwszy Jeep Wrangler Sahara –  w wersji „Off-road” – jest wyposażony w zawieszenie podniesione o 2″, 17″ koła i opony terenowe”,  naklejkę  „1941″ na masce oraz naklejkę „Moab” na boku, osłony przeciwrozbryzgowe, profilowane fartuchy przeciwbłotne, specjalne oświetlenie off-road szyby przedniej.   Drugi Jeep – w wersji „Urban” – ma srebrne nakrętki zaworów z logo Jeep, grafikę „1941″ na boku, 32″ pokrywę koła zapasowego  oraz chromowane elementy zdobiących stopnie, osłony progowe i korek wlewu paliwa.

Zatem wszystko jest gotowe na nową, wyjątkową przygodę w stylu „Jamboree”, klasycznych zlotów dedykowanych jeździe terenowej, podczas których Klienci i pasjonaci offroadu, doświadczają ekstremalnych przygód i emocji, czując, że należą do wielkiej rodzinny Jeepa. Co roku odbywa się około trzydzieści tego typu imprez, od Kalifornii i Maine po Arizonę i Tennessee. Wszystkie imprezy Jeep Jamborees oferują tę samą zwycięską formułę, co pierwszy zlot, który odbył się w 1953 roku na legendarnym szlaku Rubicon w górach pomiędzy Kalifornią a Nevadą.