• Enrico Brazzoli i Manuel Fenoli umacniają swoje pozycje w czołówce Pucharu FIA R-GT z kompletem punktów.

Trzy wyścigi, trzy sukcesy: to wynik Abartha 124 rally zespołu Bernini Rally, prowadzonego przez Włochów Enrico Brazzoli i Manuel Fenoli, którzy w wymagających wyścigach Rallye San Remo ponownie uzyskali komplet punktów Pucharu FIA R-GT. W klasyfikacji tych Mistrzostw prowadzi załoga z Włoch, z maksymalną ilością punktów zdobytych w San Remo, które doliczane są do punktacji uzyskanej w dwóch wcześniejszych wyścigach: Rallye Monte Carlo i Tour de Corse.

Rallye San Remo 2019 okazało się jeszcze trudniejsze, niż to zakładano, ze względu na ekstremalną zmienność warunków pogodowych oraz długość odcinków. W obu etapach zawodnicy natknęli się na deszcz, suchą nawierzchnię i podstępne podmokłe odcinki, co utrudniało wybór opon, a same warunki wymagały doskonałych umiejętności prowadzenia, dobrych osiągów i niezawodności 124 rally.

Enrico Brazzoli: „To nie był dla nas łatwy wyścig, z pewnością warunki pogodowe nie były sprzyjające, ale ważne było dla nas, by zakończyć ten trudny wyścig i umocnić swoją pierwszą pozycję w Mistrzostwach. W każdym razie jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku”.

Kolejną rundą w ramach Pucharu FIA R-GT jest Rally INA-Delta, który odbędzie się w Chorwacji w dniach 7-8 czerwca. Ponadto, w pierwszy weekend maja odbędzie się Rajd Wysp Kanaryjskich, pierwsza runda ERC Rajdowych Mistrzostw Europy, w ramach których rozpoczną się również zmagania Abarth Rally Cup 2019, w której startować będą Abarthy 124 rally.

W najbliższy weekend, młody Francuz Nicolas Ciamin w parze z Antonym Vilanovą, weźmie udział w Rallye Lyon-Charbonnières, zasiadając za kierownicą Abartha 124 rally zespołu Milano Racing. Jest to druga runda Mistrzostw Francji, a Ciamin, po wygranej pierwszej rundzie za kierownicą samochodu klasy R5, wystartuje z numerem 1, prowadząc spidera z logo Skorpiona, w którym w zeszłym roku osiągnął wiele sukcesów w wyścigach transalpejskich. Będzie to interesujące wyzwanie, ponieważ jego głównym rywalem w kategorii R-GT jest doświadczony francuski kierowca Romain Dumas, który na swoim koncie ma między innymi dwa sukcesy w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Start w czwartek 18 kwietnia, meta w sobotę 20 kwietnia, po 15 rundach specjalnych, liczących w sumie 225 km jazdy na czas.