• Trzy Abarthy 124 rally w Mistrzostwach rozgrywanych we Francji, Słowenii i Czechach.
  • Na torze Adria rozpoczął się sezon 2018 Italian F4 Championship powered by Abarth.

Coraz bardziej rozkręca się sezon sportowy 2018, w którym w miniony weekend trzy Abarthy 124 rally startowały w Mistrzostwach we Francji, Słowenii i Czechach w ramach Abarth 124 rally International Challenge oraz ponad 30 młodych kierowców rywalizowało na torze Adria w bolidach na Italian F4 Championship powered by Abarth.
We Francji, zespół Milano Racing po niedawnym wielkim zwycięstwie w Tour de Corse z Raphaelem Astierem, wziął udział w Rajdzie Lyon-Carbonnière, drugich zawodach transalpejskich Mistrzostw, z młodziutkim Nicolasem Ciaminem za kierownicą i pilotem Thibault De La Haye. Obydwaj byli wielkimi gwiazdami w zawodach otwarcia, Rallye du Touquet, będąc o włos od sukcesu po swoim wielkim powrocie. Lyon Charbonnières składa się z dwóch etapów: pierwszego, który rozegrał się w piątek 20 i drugiego, w sobotę 21 kwietnia, z 13 odcinkami specjalnymi o łącznej długości 226 km.
W drugich zawodach, w ramach Mistrzostw Czech, udział wziął Agrotec Team, startujący w rajdzie Sumava Klatovy, z załogą w osobach Martina Rada i Jaroslava Jugasa. Również w tym przypadku zaplanowane były dwa etapy, jeden w piątek 20 i kolejny w sobotę, 21 kwietnia, z 14 odcinkami specjalnymi.
Zespół Bernini Rally natomiast wziął udział w Rally Vipavska w Słowenii, z włoską załogą w składzie Andrea Nucita i Marco Vozzo, którzy zabłysnęli już podczas wyścigów Pucharu FIA R-GT. Zawody rozpoczęły się w ostatni piątek wieczorem i trwały przez cały kolejny dzień, sobotę 21 kwietnia, z 10 odcinkami specjalnymi i długością 94 km.

Uwzględniając udział w Mistrzostwach w Słowenii, na ten moment jest 8 serii krajowych, w których biorą udział kierowcy Abarthów 124 rally: Belgia, Francja, Hiszpania, Czechy, Rumunia, Włochy, Szwajcaria i Słowenia. Do tego dochodzi liczny udział w mistrzostwach kategorii, Pucharze FIA R-GT, w których cztery załogi uplasowały się na czterech pierwszych miejscach w Rally Tour de Corse.

Marka Abarth pokazuje też swoją wyścigową tradycję podczas 4. edycji Italian F4 Championship powered by Abarth, która rozpoczęła się w miniony weekend na torze Adria. Stratuje w niej 31 kierowców z 17 różnych krajów: Argentyny, Brazylii, Danii, Emiratów Arabskich, Finlandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Gwatemali, Izraela, Włoch, Malty, Meksyku, Czech, Rosji, Szwajcarii, Węgier i Wenezueli. Wszyscy młodzi kierowcy zmierzą się za kierownicą bolidów Tatuus, napędzanych silnikiem Abarth T-Jet o mocy 160 KM, które idealnie nadają się do doskonalenia umiejętności, a jednocześnie są niezawodne.

Program weekendu obejmował oficjalne testy kwalifikacyjne, które odbyły się 21 kwietnia po południu, a w niedzielę 22, rozegrały się kolejno trzy wyścigi.