Oleje i płyny eksploatacyjne

Wybierając środki smarne firmy Petronas, produkowane wyłącznie na rzecz FCA, zapewnisz swojemu samochodowi doskonałe osiągi, niskie zużycie paliwa, bezpieczeństwo i poszanowanie dla środowiska. Oferująca ponad 30 marek w ponad 20 krajach świata firma Petronas to lider w produkcji, dystrybucji i sprzedaży wysokiej jakości płynów eksploatacyjnych dla sektora motoryzacyjnego. Oryginalnymi produktami Petronas uzupełnia się fabrycznie różne komponenty samochodu, a w razie konieczności dokonania wymiany z zalecanymi środkami marki można zapoznać się w instrukcjach obsługi samochodów marek Fiat.

Olej silnikowy petronas selenia

PETRONAS SELENIA DIGITEK PURE ENERGY 0W-30

PETRONAS SELENIA DIGITEK PURE ENERGY 0W-30 Selenia Digitek Pure Energy to nowy całkowicie syntetyczny olej o specjalnej formule stworzonej dla nowych silników TwinAir.
Jego specyficzna klasa lepkości oraz specjalna formuła pozwalają na poprawę zużycia paliwa, a w konsekwencji zmniejszenie generowanych ilości CO2.

Zapewnia maksymalną ochronę silnika nawet w warunkach wysokiego obciążenia mechanicznego, powodowanego przez przeważające użytkowanie samochodu w mieście.

SAE 0W-30, ACEA C2,

FIAT 9.55535-GS1 C.T.R. N° F020.B12

PETRONAS SELENIA DIGITEK 0W-40

PETRONAS SELENIA DIGITEK 0W-40 to całkowicie syntetyczny olej stworzony do najnowocześniejszych silników benzynowych, zapewnia maksymalną ochronę silnika nawet w warunkach wysokiego obciążenia mechanicznego.

Te nowe silniki benzynowe stanowią połączenie doskonałych osiągów, niskiego zużycia paliwa, dobrych własności jezdnych i cichego podróżowania, dzięki zastosowaniu takich innowacyjnych rozwiązań technicznych, jak elektro-hydrauliczne sterowanie zaworami.

SAE 0W-40, API SN, ACEA A3/B4,

FIAT 9.55535-Z2 C.T.R. N°F155.G15

PETRONAS SELENIA WR FORWARD

Jest to olej całkowicie syntetyczny o nowej formule, będącej w stanie sprostać wymaganiom najnowocześniejszych silników diesla.
PETRONAS SELENIA WR FORWARD to pierwszy produkt High Fuel Economy System o specjalnej formule, która umożliwia znaczną oszczędność paliwa w porównaniu z produktami o tej samej klasie lepkości.
Zwiększa ochronę w najbardziej narażonych na naprężenia częściach silnika; olej PETRONAS Selenia Forward znacznie ogranicza niebezpieczeństwo zaolejenia turbiny, która jest główną przyczyną zmniejszenia osiągów, a w razie zbyt długiego działania turbiny w takim stanie, powoduje jej uszkodzenie.

SAE 0W-20, FIAT 9.55535-DSX C.T.R. N° F013.K15

SAE 0W-30, ACEA C2,

FIAT 9.55535-DS1 C.T.R. N°F842.F13,

MS.90047

Środek ochronny do chłodnic petronas paraflu

PETRONAS PARAFLU UP

Środek ochronny do chłodnic z formułą organiczną bazującą na technologii O.A.T. (Organic Acid Technology).

PARAFLU UP jest to specjalny płyn ochronny do układów chłodzenia, które zawierają takie innowacyjne materiały jak stopy metali lekkich (magnezu i aluminium).
Chroni chłodnice w temperaturach w zakresie od -40°C do 125°C. Dostępny jest w wersjach koncentratu i płynu gotowego do użycia.

Płyn do spryskiwaczy petronas durance

PETRONAS DURANCE SC35

Innowacyjny skoncentrowany płyn myjący do przedniej szyby, na bazie anionowych związków powierzchniowo czynnych myjeodtłuszcza i skutecznie usuwa owady, muszki, tłuste zabrudzenia, smog, nie pozostawiając smug.
Jest to produkt specjalny do skutecznego i szybkiego mycia szyby przedniej, szyb i reflektorów.
Obniża temperaturę zamarzania w instalacji spryskiwaczy szyb w sezonie zimowym, zapewniając ochronę przed mrozem.

Płyn hamulcowy petronas tutela

PŁYN HAMULCOWY PETRONAS TUTELA TOP 4/S

Płyny hamulcowe linii PETRONAS TUTELA zostały opracowane i wykonane, by zapewnić spełnienie najbardziej surowych standardów bezpieczeństwa i, w zakresie niektórych parametrów, wykazują charakterystyki wyższe od wartości granicznych przewidzianych międzynarodowymi normami.
Jest wiele charakterystyk, jakie musi spełniać płyn hamulcowy i wszystkie one są niezbędne dla bezpieczeństwa pojazdu i osoby nim kierującej odporność na wrzenie, aby nie dopuścić do tworzenia się pęcherzy pary w instalacji («vapour lock»); wskaźnik lepkości, który przy zmianach temperatury musi gwarantować prawidłowe działanie układu, nawet w najniższych temperaturach (-40°); higroskopijność: płyn hamulcowy musi posiadać zdolność absorbowania wilgoci, która dostaje się do obiegu płynu hamulcowego i tam się skrapla.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Sprawdź nasz sklep