Nalepki ekologiczne

W Niemczech od stycznia 2008 roku wprowadzane są sukcesywnie tzw. strefy ekologiczne w celu ograniczenia emisji spalin. W wyznaczonych strefach mogą poruszać się wyłącznie pojazdy spełniające określone normy spalin potwierdzone tzw. nalepką ekologiczną z wpisanym nr rejestracyjnym. Powyższe regulacje dotyczą również pojazdów zarejestrowanych za granicą (np. w Polsce) oraz ruchu tranzytowego.

Wjazd pojazdem do strefy ekologicznej bez wymaganej nalepki skutkuje mandatem w wysokości 40 Euro, nawet w przypadku kiedy pojazd spełnia normy ekologiczne wymagane w danej strefie.

Strefy ekologiczne oznakowane są odpowiednimi znakami drogowymi wraz z tablicami informującymi o tym, które pojazdy (z jakimi kolorami nalepek), mogą wjeżdżać do danej strefy.

Uzyskanie nalepki ekologicznej

Nalepka ekologiczna jest wydawana w oparciu o obowiązujące na terenie Niemiec przepisy dotyczące znakowania pojazdów w zależności od emitowanych przez te pojazdy substancji szkodliwych. Rodzaj nalepki ekologicznej – jej kolor (czerwony, żółty, zielony) – potwierdza przynależność danego auta do grupy pojazdów emitujących określoną ilość spalin.

Nalepki ekologicznej – zgodnie z niemieckimi przepisami – nie otrzyma pojazd z silnikiem:

Benzyna/gaz – pierwsza rejestracja przed dniem 01.01.1993
Diesel – pierwsza rejestracja przed dniem 01.01.1997 – sam. osobowy, a przed dniem 01.10.1996 – sam. ciężarowy

Nalepki dostępne są do nabycie wyłącznie w dwóch naszych serwisach w cenie od 129 zł*:

Poznań, ul. Gorzysława 9, tel. 61 87 32 200
Ostrów Wlkp., ul. Krotoszyńska 18, tel. 62 735 50 55

 

*O dokładną cenę interesującej Cię nalepki zapytaj naszego Doradcę.