POL-CAR

to przedsiębiorstwo o 60-letniej tradycji. Jeden z największych sprzedawców samochodów osobowych w kraju, wyróżniany za profesjonalizm, jakość obsługi i wyniki sprzedaży samochodów serią prestiżowych tytułów i nagród. Odznaczony Nagrodą Gospodarczą Województwa Wielkopolskiego 2004 .

W Poznaniu firma zajmuje powierzchnie 49 tys. m kw., na której znajdują się salony sprzedaży Fiata, Alfa Romeo, Lancii, Jeep, Abarth oraz samochodów dostawczych Fiat, a także serwis i hurtownia części zamiennych.

Rocznie POL-CAR sprzedaje ponad 3.000 nowych aut i około 1.000 używanych, pochodzących ze skupu i rozliczenia. Ponad 1100 samochodów użytkowanych jest przez klientów w ramach wynajmu (głównie długoterminowego).

Serwis

Najnowocześniejsze urządzenia do napraw blacharskich, lakierniczych oraz serwisowych wykorzystywane w kompleksowej diagnostyce i naprawach aut gwarantują najwyższą jakość usług.
Serwis dysponujący 35 stanowiskami wykonuje blisko 50 tys napraw i przeglądów samochodów rocznie (również rejestracyjnych).

Do dyspozycji klientów jest 130 aut zastępczych (na czas naprawy) i około 30 najnowszych modeli Fiata, Alfa Romeo i Lancii do jazd próbnych i prezentacji.

Sprzedaż i usługi

W sprzedaży hurtowej i detalicznej znajduje się kilkadziesiąt tysięcy pozycji asortymentowych części i akcesoriów. Hurtownia posiada prawie 500 stałych odbiorców, a liczba zawieranych rocznie transakcji sięga 32.000. Firma oferuje również sprzedaż paliw, usługi blacharskie i lakiernicze, pomoc drogową oraz pośrednictwo finansowe.

POL-CAR otwiera nowe filie. Inwestuje w rozwój kadry (zatrudnia 300 pracowników) i bazę technologiczną. Posiada wybitne osiągnięcia w sporcie samochodowym, przygotowując auta do wyścigów i uczestnicząc w nich w randze Mistrzostw Polski. Wielokrotny zdobywca tytułów „ Mistrza Polski”.

Stronę prowadzi Przedsiębiorstwo Motoryzacyjne POL-CAR Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Gorzysława 9, 61-057 Poznań; wpisane do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu – VIII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000021190, o kapitale zakładowym 2.020.570,00 PLN , NIP 782-00-73-272, REGON 630179675

Zarząd Przedsiębiorstwa Motoryzacyjnego POL-CAR Sp. z o.o. oświadcza, że Spółka posiada status dużego przedsiębiorcy w rozumieniu Ustawy z dnia 08 marca 2013 roku o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych ( tekst jedn. Dz.U. z 2019 r. poz. 118 ze zm.)