Zalecamy regularne serwisowanie przekładni automatycznych, które polepsza zmianę biegów i sprawia, że jazda samochodem jest bardziej ekonomiczna i komfortowa. Dodatkowo zabiegi te wydłużą trwałość przekładni.

Całkowita wymiana oleju przekładniowego pozwala usunąć zabrudzenia, powstające podczas użytkowania skrzyni biegów. W czystym układzie nowy olej przekładniowy działa optymalnie i gwarantuje długotrwałe efekty. Ze względów konstrukcyjnych tylko wymiana za pomocą specjalnego urządzenia, metodą dynamiczną, zapewnia całkowite wypłukanie przepracowanego oleju.

Przebiegi między wymianami zależą od typu automatycznej skrzyni i warunków jej eksploatacji, najczęściej wahają się w zakresie 60 000 – 120 000 km. Warunki wpływające na szybszą degradację oleju to np. jazda miejska, jazda autostradowa, ciągnięcie przyczepy.

Dynamiczna wymiana oleju jest połączona z płukaniem przekładni.

W oczyszczonym układzie nowy olej przekładniowy może w pełni spełniać swoje funkcje oraz zabezpieczyć skrzynię przed awariami i szybkim zużyciem. Co ważne, optymalne smarowanie umożliwia efektywną i komfortową zmianę biegów.
Profesjonalny serwis skrzyni biegów może rozwiązać problem:

  • niewłaściwej zmiany biegów
  • wydłużonego czasu zmiany biegów
  • wibracji podczas pracy pod obciążeniem
  • szarpania podczas zatrzymywania się lub parkowania

Zapraszamy do naszego serwisu w Poznaniu, ul. Gorzysława 9, tel. 61 87 32 203