• Dwie nagrody dla FCA w konkursie na najlepsze samochody w krajach Bliskiego Wschodu.
  • Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio zdobywcą tytułu „Najlepszy sportowy SUV średniej klasy”.
  • Abarth 595 Competizione zwycięzcą w kategorii „Najlepszy kompaktowy samochód sportowy” w segmencie Premium.

W Doha (Katar) odbyła się ceremonia wręczenia nagród w prestiżowym konkursie motoryzacyjnym „Qatar Car of the Year (QCOTY)” edycja 2019, organizowanym przez magazyn Maqina Middle East we współpracy z Mawater Center. Nagrody i wyróżnienia przyznawane są przez jury złożone z wybitnych ekspertów motoryzacyjnych najlepszym pojazdom ze wszystkich segmentów na podstawie czterech kluczowych kryteriów: designu, osiągów, bezpieczeństwa i innowacji technologicznych. W końcowej ocenie brana jest pod uwagę również cena i wartość odsprzedaży.

FCA triumfowała w dwóch kategoriach: Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio zdobyła tytuł „Najlepszego sportowego SUV-a klasy średniej”, natomiast Abarth 595 Competizione został uznany za „Najlepszy kompaktowy samochód sportowy” w segmencie Premium.

Nagrody te dołączają do imponującej już listy międzynarodowych nagród zdobytych przez te dwa modele, które zachwycają kierowców pięknem, włoskim stylem i kojarzą się z osiągami, technologią oraz przyjemnością jazdy, odczuwalną zaraz po uruchomieniu silnika.

Stelvio Quadrifoglio, pierwszy SUV w historii Alfy Romeo, oferuje ekscytujące wrażenia z jazdy, wyjątkowe osiągi i charakterystyczny włoski styl, który czyni go jednym z najbardziej wyjątkowych SUV-ów na rynku. Serce tego modelu bije pod maską: jest nim aluminiowy silnik benzynowy 2.9 V6 Bi-Turbo zapewniający maksymalną moc 510 KM i maksymalny moment obrotowy 600 Nm. Wydajność silnika jest znakomita: przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy i najlepsza w swojej klasie prędkość maksymalna 283 km/h.
Ponadto, Stelvio Quadrifoglio jest najszybszym SUV-em w swojej klasie, pobijając rekord okrążenia na kultowym torze Nürburgring, w czasie 7 minut i 51,7 sekundy. Oprócz doskonałej aerodynamiki, prędkości, mocy i zachowania na drodze, Stelvio Quadrifoglio oferuje eleganckie wnętrze, wysokiej jakości materiały, prestiżowe włoskie wzornictwo i szeroką gamę systemów wspomagania jazdy.

Zwycięstwo Abartha 595 Competizione po raz kolejny odzwierciedla sukces jego agresywnego stylu i detali inspirowanych wyścigami oraz silnika o pojemności 1,4 litra i mocy 180 KM. Wyposażony w kultowy układ wydechowy Record Monza oferujący wyjątkowy dźwięk wydechu, mały supersamochód marki z logo Skorpiona jest przeznaczony dla miłośników osiągów i sportowej jazdy bez kompromisów.  Abarth 595 Competizione oferuje ekskluzywne wnętrze, w którym wyróżniają się elementy z włókna węglowego i Alcantary, sportową kierownicę, dach Skydome, cyfrową deską rozdzielczą inspirowaną światem wyścigów oraz system Uconnect z 7-calowym ekranem dotykowym kompatybilny z  Apple CarPlay i Android AutoTM* Nie należy zapominać, że 595 to ikona marki Abarth, która w tym roku kończy 70 lat. Ten ważny kamień milowy w sportach motorowych to kolejny rekord włoskiej marki, która bardziej niż kiedykolwiek napędza marzenia fanów na całym świecie.

*Android Auto, Google Play i Google Maps to zastrzeżone znaki towarowe Google LLC.
Apple CarPlay to zarejestrowany znak towarowy firmy Apple Inc