• W ubiegły czwartek odbyła się „Charity Party Theodora„, dobroczynna impreza, z której dochód jest przeznaczony na pomoc małym pacjentom hospitalizowanym w Szpitalu Onkologicznym Istituto Nazionale dei Tumori w Mediolanie.
  • Doskonałość techniczna i sportowa marki Alfa Romeo uświetniła ten wyjątkowy charytatywny wieczór.

Fundacja „Theodora Charity Party” zorganizowała w ubiegły czwartek imprezę charytatywną z udziałem marki Alfa Romeo w charakterze głównego sponsora.
W wydarzeniu, które odbyło się w „Garage Italia”, wziął udział wybitny włoski szef kuchni, zdobywca gwiazdki Michelin, Carlo Cracco. W trakcie ekskluzywnego wieczoru zebrano pieniądze na charytatywną akcję, która, dzięki wizytom „Doktora Clowna”, ma na celu wywołanie radości na twarzach małych pacjentów hospitalizowanych w Szpitalu Onkologicznym Istituto Nazionale dei Tumori w Mediolanie.

Założona w Szwajcarii w 1993 roku i obecna we Włoszech od 1995 roku Fundacja „Theodora Children’s Charity”współpracuje z ponad 200 „Doktorami Clown”, profesjonalnymi animatorami przeszkolonymi do pracy na oddziałach pediatrycznych, np. w Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Turcji, Hongkongu, na Białorusi, dającymi uśmiech i radość tym, którzy ich najbardziej potrzebują. We Włoszech, co roku 32 „Doktorów Clown” wnosi radość, kolory i magię w życie ponad 35 000 dzieci hospitalizowanych na 38 oddziałach pediatrycznych.
Wydarzenie „Theodora Charity Party” zorganizowano, by zebrać fundusze na wizyty „managerów uśmiechu” w dziecięcym szpitalu onkologicznym Istituto Nazionale dei Tumori w Mediolanie. Ponadto, organizacja charytatywna zainaugurowała nowy program wizyt na oddziałach onkologicznych, hematologicznych i transplantacyjnych szpitala w Padwie.

Przy tej okazji marka Alfa Romeo podarowała organizatorom imprezy kombinezon rajdowy z autografem Charlesa Leclerca, kierowcy Formuły 1 ścigającego się bolidem Alfa Romeo w ostatnim sezonie wyścigowym Formuły 1. Ponadto, zaproszeni na „Theodora Charity Party” mogli z bliska poznać Giulię Quadrifoglio „NRING”, specjalną limitowaną edycję dla uczczenia legendarnej i pełnej sukcesów współpracy pomiędzy Alfą Romeo a sławnym niemieckim torem Nürburgring. W ten sposób, techniczna i sportowa doskonałość Alfy Romeo, uświetniła ten wyjątkowy charytatywny wieczór.