Kolejne prestiżowe wyróżnienie dla Stelvio.  Dzięki wyraźnej przewadze głosów Czytelników włoskiego magazynu Quattroruote, pierwszy SUV marki Alfa Romeo zdobył cenioną nagrodę w konkursie ogłoszonym przez ten miesięcznik. Na liście zwycięzców konkursu, Alfa Romeo Stelvio zastąpiła sportowego sedana marki, Giulię, która zwyciężyła poprzednią edycję.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w dziś w Mediolanie przy okazji „Quattroruote Day”. W obecności licznej widowni składającej się z wpływowych przedstawicieli przemysłu, dziennikarstwa i motoryzacji, nagrodę odebrał Alfredo Altavilla, dyrektor operacyjny FCA na region EMEA.

34,2% głosami Czytelników Quattroruote, którzy wyrazili swoje preferencje, głosując na stronie magazynu, pierwszy SUV Alfa Romeo zdeklasował swoich znamienitych konkurentów, wyprzedzając 12 modeli należących do różnych marek i segmentów. Zwycięstwo jest tym bardziej znaczące, biorąc pod uwagę ogromną różnicę pomiędzy zwycięską Stelvio, a samochodem drugim (10% głosów) i trzecim (9,2%) w klasyfikacji.

W przeprowadzanym od 2000 roku konkursie Quattroruote triumfowało już dwanaście modeli FCA. Ostatnim razem, w zeszłym roku, był to sportowy sedan Alfa Romeo Giulia, protoplasta nowej generacji Alf Romeo, który na równi z nowym SUV-em marki, Stelvio, jest wyrazem stylistycznej i motoryzacyjnej doskonałości Made in Italy na całym świecie. Ponadto, dla FCA pasja oraz zainteresowanie Czytelników tym tytułem jest wyróżnieniem również dla samego magazynu Quattroruote i całej jego redakcji.

Tytuł „Nowość Roku 2018″ świadczy o bezgranicznym zachwycie, jaki Alfa Romeo Stelvio wzbudza wśród publiczności. Jest to zapewne zasługa eleganckiego i sportowego stylu, który łączy się z doskonałymi właściwościami jezdnymi i maksymalnymi osiągami, jakie ten modele oferuje. Stelvio wyraża swojego najbardziej autentycznego „ducha” Alfy Romeo, który po raz pierwszy w ponad stuletniej historii znajduje swoje odzwierciedlenie w samochodzie typu SUV. Ponadto, samochód zapewnia najwyższe bezpieczeństwo, o czym świadczy pięć prestiżowych gwiazdek Euro NCAP i może poszczycić się tytułem „Najszybszy SUV na torze”, dzięki rekordowemu czasowi uzyskanemu przez Stelvio Quadrifoglio na legendarnym torze Nürburgring.