Kontynuacja współpracy między Abarthem a zespołem Movistar Yamaha MotoGP: producent aut z logo Skorpiona będzie partnerem zespołu biorącego udział w Motocyklowych Mistrzostwach Świata FIM MotoGP 2018.

Także w tym roku, na przedniej owiewce dwóch motocykli Yamaha YZR-M1 2018, umieszczone będzie logo marki Abarth – Skorpion – synonim wyścigów i symbol dziedzictwa licznych zwycięstw i pasji, w oparciu o które zrodził się jeden z największych fenomenów nowoczesnej motoryzacji.
Partnerstwo pomiędzy Abarthem a Yamahą opiera się na wspólnych wartościach, jak miłość do sportu, osiągi, czysta rywalizacja oraz prymat w swoich dziedzinach.
W dniu 18 marca br. w Losail rozpocznie się pierwszy z 19 etapów Mistrzostw, które zakończą się 18 listopada w hiszpańskiej Walencji.

Luca Napolitano, szef marek Fiat i Abarth na region EMEA, tak wyraził swoją dumę ze współpracy pomiędzy Abarthem, a zespołem Movistar Yamaha MotoGP: „To partnerstwo ma dla nas wszystkich ogromne znaczenie, które wychodzi poza zwykłą koncepcję sponsoringu. Dla Abartha i Yamahy zawody stanowią doskonałą okazję, by czerpać z doświadczenia i wykorzystywać je w produkcji seryjnej, uzyskując coraz bardziej dopracowaną mechanikę i doskonałą  jakość. Ponadto, dla obu marek istotna jest praca zespołowa i pasja: wartości typowe dla sportu, ale niezwykle ważne również w codziennym życiu i pracy. Sukcesy odniesione w ostatnich latach przez zespół Movistar Yamaha MotoGP podkreślają pożyteczność tej współpracy”.

Stałe poszukiwanie lepszych osiągów i innowacji technologicznych przybliża Abartha i Yamahę: współpraca, która wykracza poza granice sportu i tory wyścigowe dała początek niesamowitym samochodom, jak Abarth 595 Yamaha Factory Racing Edition i niezwykłemu Abarthowi 695 biposto Yamaha Factory Racing Edition, wyposażonemu w silnik o mocy 190 KM i charakteryzującemu się biało-niebieskim kolorem nadwozia. Ostatni w tej serii, Abarth 695 XSR Yamaha wyprodukowany w limitowanej edycji, ma stylowe detale, głównie wykonane z włókna węglowego, łączące go z Yamahą XSR 900 Abarth, lekkim, choć gwarantującym znakomite osiągi café racerem, pierwszym motocyklem będący rezultatem współpracy tych dwóch marek.

Rozbudowa gamy Abarth nadal trwa: jego oferta sportowych i ekskluzywnych produktów ostatnio się poszerzyła o nowego Abartha 124 GT, zaprezentowanego niedawno na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie. Abarth 124 GT to nowa seria specjalna o dwóch różnych obliczach, mogąca przekazać emocje prawdziwego roadstera, prezentując jednak styl coupé, co zawdzięcza sztywnemu dachowi (hard top) wykonanemu z włókna węglowego, lekkiemu i bezpiecznemu, co jest wyjątkowym rozwiązaniem na scenie motoryzacyjnej. Wykonany z włókna węglowego nowy hard top waży tylko 16 kg i wpływa pozytywnie na poprawę kompaktowości i sztywności skrętnej samochodu, a także gwarantuje izolację termiczną i akustyczną oraz widoczność do tyłu.

Zgodnie z tradycją marki, również Abarth 124 GT może przekształcić to, co zwykłe, w coś niezwykłego, oferując dynamikę i przyjemność jazdy samochodami zaprojektowanymi przez zespół Squadra Corse Abarth. Nowa seria specjalna wyposażona jest w mocny i niezawodny czterocylindrowy silnik turbo o pojemności 1,4 litra z technologią MultiAir, który rozwija moc 170 KM i moment obrotowy 250 Nm, jego maksymalna prędkość wynosi 232 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h – 6,8 sekundy. Jest dostępny z manualną, sześciostopniową skrzynią biegów lub z sekwencyjną, automatyczną skrzynią biegów Esseesse. Ponadto, wyposażenie standardowe obejmuje układ wydechowy Record Monza z systemem dual mode i zaskakująco lekkie, 17-calowe felgi aluminiowe OZ: ważą około 3 kilogramów mniej niż standardowe.