Kultowego Fiat 500 można teraz wypożyczać w krajach nadbałtyckich w ramach usługi car sharing CityBee.
W ostatnich miesiącach na litewskich i estońskich drogach pojawiło się ponad  400 samochodów włoskiej marki.

Fiat 500 to ikona włoskiego designu, która z pewnością nie pozostaje niezauważona. Oprócz wyjątkowego wyglądu, samochód wyróżniają również dynamika jazdy i kompaktowe wymiary, cechy, dzięki którym model stał się najbardziej popularnym samochodem miejskim w Europie.

Wprowadzony na rynek w 1957 r., Fiat 500 zrewolucjonizował koncepcję mobilności. Samochód jest ikoną stylu i symbolem wzornictwa spod znaku „Made in Italy”, o czym świadczy ponad 6 milionów egzemplarzy sprzedanych od 1957 roku w ponad 100 krajach na całym świecie i ponad 2 miliony egzemplarzy sprzedanych od 2007 do dzisiaj.

W ramach zawartej współpracy, FCA dostarczy ponad 400 samochodów Fiat 500. CityBee działa w 16 miastach w 4 krajach, Litwa, Łotwa, Estonia i Polska, jej flota liczy ponad 5500 pojazdów (samochody osobowe, vany, skutery elektryczne i rowery) oraz prawie 550 000 Klientów. Firma stawia sobie za cel ułatwienie codziennego życia, oferując nowoczesne rozwiązania w zakresie innowacyjnej mobilności w mieście.

Założona na Litwie w 2012 roku, po 7 latach spółka CityBee jest liderem w świadczeniu usług car sharing w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. CityBee jest częścią Modus Group, międzynarodowej grupy firm zajmujących się energią odnawialną, usługami w zakresie mobilności i motoryzacją.