• Marka przedłuża współpracę z „najpiękniejszymi wyścigami na świecie” i będzie sponsorem motoryzacyjnym wydarzenia przez kolejne trzy lata.
  • Alfa Romeo udostępni organizatorom flotę trzydziestu Giulii i Stelvio, oficjalnych samochodów Mille Miglia 2019.
  • Związek pomiędzy marką a najbardziej kultowym samochodem historycznych wyścigów sięga 1928 roku, kiedy to Alfa Romeo odniosła swoje pierwsze zwycięstwo.
  • W sumie, w wyścigach od 1927 do 1957 roku, Alfa Romeo zwyciężyła 11 razy – jest to rekord, który nie został pobity.
  • Sportowe DNA cały czas iskrzy w najmocniejszych samochodach Alfy Romeo oraz w C38 zespołu Formuły 1 „Alfa Romeo Racing”.
  • Zaprezentowane na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie serie specjalne Giulia Quadrifoglio i Stelvio Quadrifoglio „Alfa Romeo Racing” oddają hołd legendzie marki.

Od 15 do 18 maja br., na tradycyjnej trasie Brescia-Rzym-Brescia, odbędzie się 37. edycja historycznego wydarzenia upamiętniającego „najpiękniejsze wyścigi na świecie”, jak zwykł je nazywać Enzo Ferrari.
Jest to niepowtarzalny zlot z udziałem Alfy Romeo, występującej ponownie w charakterze sponsora motoryzacyjnego. Związek pomiędzy marką, a najbardziej kultowym samochodem historycznych wyścigów, został przedłużony na kolejne trzy lata.
Jak zwykle, w Brescii można będzie zobaczyć kilka cennych samochodów zabytkowych Alfy Romeo, należących do kolekcji FCA Heritage, działu Grupy zajmującego się wspieraniem oraz promocją dziedzictwa włoskich marek FCA. Egzemplarze te na co dzień znajdują się w Muzeum Alfy Romeo „Wehikuł Czasu” w Arese k. Mediolanu.
Obok perełek z kolekcji heritage prezentować się będzie również flota złożona z trzydziestu Giulii i Stelvio, oficjalnych samochodów „1000 Miglia” 2019.

„1000 Miglia” jest od ponad 90 lat najwyższym wyrazem zamiłowania do czterech kółek. Został zapoczątkowany w 1927 roku w formie wyścigów ze startem i metą w Brescii, przejazdem do Rzymu i powrotem wzdłuż Półwyspu, z pokonaniem w sumie 1600 km, co równe jest właśnie tysiącu mil (mille miglia).
W 1928 roku, podczas 2. edycji wyścigu, Alfa Romeo zwyciężyła w klasyfikacji indywidualnej i grupowej. Wszystkie osiem samochodów, które wystartowały, dotarło pomyślnie do mety. Alfa Romeo zwyciężyła w zawodach, które odbywały się do 1957 roku aż 11 razy. To rekord, który nigdy nie został pobity i stanowi potwierdzenie nierozerwalnej więzi między dwiema markami cieszącymi się niezwykłą sławą na światowej scenie motoryzacyjnej.

Sukcesy w „1000 Miglia” są jednym z licznych sposobów wyrażenia DNA marki Alfa Romeo, która zbierała laury w najbardziej prestiżowych zawodach sportowych zarówno wczoraj, jak i dziś, począwszy od wyścigów DTM poTarga Florio, nie zapominając oczywiście o Formule 1. To właśnie marka Alfa Romeo zwyciężyła w pierwszej edycji Grand Prix w 1950 roku z Nino Fariną za kierownicą Alfy Romeo 158. Rok później, Juan Manuel Fangio za kierownicą Alfy Romeo 159 powtórzył ten sukces. Dzisiaj nowe karty w historii niezwykłej legendy zapisuje zespół „Alfa Romeo Racing”, nowa nazwa drużyny, która w sezonie 2019 roku będzie ścigać się bolidem wyposażonym w jednostkę napędową Ferrari.

Bazując na imponującym technicznym dziedzictwie, marka Alfa Romeo prezentuje podczas Salonu Samochodowego Genewa 2019 ekscytujące limitowane serie specjalne Giulia Quadrifoglio i Stelvio Quadrifoglio „Alfa Romeo Racing” stanowiące hołd dla legendarnej wyścigowej historii Alfy Romeo i powrotu włoskiego kierowcy rajdowego do Formuły 1., bowiem Antonio Giovinazzi dołączył do zespołu „Alfa Romeo Racing” i będzie partnerem Mistrza Świata Formuły 1 z sezonu 2007, Kimi Räikkönena.

Sekret Alfy Romeo i jej wyjątkowość potwierdzają nie tylko historyczne modele mogące poszczycić się licznymi zwycięstwami w najważniejszych wyścigach, ale także samochody z aktualnej produkcji, jak Stelvio i Giulia, które stanowią nowy wzorzec marki. Stelvio to pierwszy SUV w 109-letniej historii włoskiej marki, który na nowo definiuje zasady w swoim segmencie, wyznaczając nowe standardy w zakresie osiągów, natomiast Giulia to sportowa limuzyna, w której funkcjonalne i dynamiczne piękno łączą się w celu uzyskania niezrównanych osiągów.  Modele te należą do oficjalnej floty, którą marka udostępnia organizatorom w charakterze oficjalnych samochodów „Mille Miglia” 2019. To najlepszy sposób, aby podkreślić nierozerwalną więź łączącą Alfy Romeo z przeszłości z tymi z aktualnej produkcji i poznać z bliska modele pełne historii i wyścigowych sukcesów.