• Dwie kultowe marki, których współpraca oparta jest na fundamentalnych wartościach, jak: wolność, przygoda oraz miłość do otwartej przestrzeni oraz na doświadczeniach, jakie one ze sobą niosą, spotkały się w Pradze w dniach od 5 do 8 lipca na najważniejsze tegorocznej międzynarodowej imprezie Harleya-Davidsona.
  • Publiczność mogła podziwiać nowego Jeepa® Cherokee – kolejną generację SUV-a Jeepa, który oferuje odnowiony styl, zaawansowaną łączność ze światem, najwyższej klasy bezpieczeństwo i najnowsze technologie.
  • W programie były również jazdy testowe nowym Jeepem Wranglerem, niekwestionowanym mistrzem offroadu, doskonale sprawdzającym się na miejskich ulicach, jak i poza utartymi szlakami, który otworzył paradę będącą kluczowym elementem obchodów.
  • Nie zabrakło także nowego Jeepa Renegade’a MY 2019 oferującego nową gamę silników benzynowych z turbodoładowaniem, opracowanych w celu zapewnienia maksymalnej oszczędności paliwa i wyjątkowych osiągów zarówno na drodze, jak i na bezdrożach. Jeden z samochodów będzie wyposażony w liczne akcesoria z bogatego katalogu firmy Mopar®.
  • W specjalnej strefie przeznaczonej do jazd Jeep®/Touring Zone można było przeżyć autentyczną przygodę na specjalnym offroadowym torze przeszkód.
  • Zaprezentowane zostały trzy zwycięskie modele Wrangler wybrane przez członków H.O.G. i J.O.G. w konkursie CUSTOM COUSINS.

Jeep® był obecny na najważniejszej tegorocznej imprezie poświęconej 115-leciu firmy Harley-Davidson, która odbyła się w Pradze w dniach od 5 do 8 lipca, świętując ducha wolności i przygody oraz amerykańskie dziedzictwo wspólne dla obu marek.
W stolicy Czech pojawiło się ponad 60 000 właścicieli i entuzjastów marki Harley-Davidson z całego świata, którzy przez cztery dni świętowali i wspólnie się bawili w wyjątkowej atmosferze.
Marka Jeep zapewniła dodatkowe atrakcje i przypływ adrenaliny w specjalnej strefie Jeep/Touring Zone, gdzie można było przetestować, na specjalnie skonstruowanym torze przeszkód i trasie offroadowej, najnowsze modele Jeepa.
Uczestników imprezy powitał nowy Jeep Wrangler, którego zdjęcia były wyświetlane  na ogromnym bilbordzie umieszczonym przy głównym wejściu.

Ponadto, na ekspozycji pojazdów można było podziwiać nowego Jeepa Cherokee – najnowszą ewolucję najzdolniejszego SUV-a klasy średniej, który wystąpił obok nowego Renegade’a MY 2019, Compassa i Grand Cherokee Trailhawka.

Zaprezentowane zostały również trzy wspaniałe, zindywidualizowane wersje Wranglera, zwycięzcy konkursu CUSTOM COUSINS, wybrane przez członków klubu Harley Owners’ i kanałów społecznościowych Jeep Owners’ Group, będące potwierdzeniem możliwości indywidualizacji zarówno marki Jeep, jak i Harleya Davidsona.

To pierwsza ważna wspólna impreza, po podpisaniu, już piąty rok z rzędu, porozumienia o odnowieniu i wzmocnieniu współpracy marek. Na mocy umowy, Jeep pozostaje nadal kluczowym partnerem i oficjalnym sponsorem najważniejszych imprez i rajdów Harleya-Davidsona w Europie, na Bliskim Wschodzie iw Afryce.

Nowy Jeep Cherokee.
Gwiazdą strefy Jeep/Touring był nowy Jeep Cherokee, najnowsza wersja średniej klasy SUV-a Jeepa, który oferuje najlepsze w swojej kategorii możliwości offroadowe, dzięki trzem systemom 4×4.
Odnowiony Cherokee prezentuje swój nowoczesny design, zachowując jednak charakterystyczne dla siebie elementy, z którym zestawia cały szereg przyjaznych w obsłudze technologii zapewniających większy komfort, lepszą łączność ze światem oraz ochronę pasażerów.
Harmonijna i nowoczesna linia zewnętrzna nadwozia nawiązuje do charakteru Premium rodziny Jeep. Na pierwszy plan wysuwają się nowe reflektory, charakterystyczna „spadzista” pokrywa silnika wykonana z lekkiego aluminium oraz nowe drzwi tylne. Wewnątrz samochód oferuje wiele nowinek technologicznych oraz sporo miejsca, w wyrafinowanym stylu, a wysoka jakość materiałów oraz kunszt wykonania świadczą o niezwykłej uwadze, jaką poświęcono szczegółom.

Najnowszy Jeep Wrangler.
Widowiskowo prezentowany przy wejściu głównym, najnowszy Jeep Wrangler umacnia swoją pozycję niekwestionowanego mistrza jazdy terenowej, jednocześnie udowadniając, że tak samo swobodnie porusza się na miejskich ulicach, dzięki doskonałemu komfortowi i zaawansowanej technologii.
Jest to najwszechstronniejszy Wrangler w historii, dzięki dwom zaawansowanym systemom napędu 4×4, (Command-Trac i Rock-Trac), elektronicznej blokadzie przedniej i tylnej osi Tru-Lock, mechanizmowi różnicowemu o ograniczonym poślizgu Trac-Lock oraz elektronicznie rozłączanemu przedniemu stabilizatorowi poprzecznemu.

Nowy 2019 Jeep Renegade.
Nowy Jeep Renegade 2019, pierwszy w historii marki, produkowany we Włoszech SUV Jeepa, był gwiazdą w strefie jazd testowych. Model ten ma do zaoferowania nowe silniki gwarantujące jeszcze lepsze osiągi oraz poprawę spalania paliwa na każdym rodzaju terenu.

Jego autentyczny, bezkompromisowy styl łączy najbardziej kultowe cechy marki, ukazując je w nowoczesnej odsłonie, będącej wyrazem miejskiego stylu. Ma też wszelkie atuty, które pozwoliły na zmianę zasad gry na rynku opanowanym przez crossovery i doprowadziły markę do ustanowienia nowych rekordów sprzedaży w Europie.

2019 Jeep Renegade by Mopar®.
Marka Mopar zajmująca się produktami i usługami posprzedażnymi zaprojektowała dla Jeepa Renegade’a 2019 ponad 130 oryginalnych akcesoriów dających nieporównywalne możliwości indywidualizacji i pozwalające właścicielom samochodów pielęgnować swoje pasje i stawić czoła każdej przygodzie.

Dla tego modelu Mopar zaprojektował szeroki wachlarz akcesoriów podkreślających podwójny charakter tego samochodu – ten miejski i ten offroadowy. Podczas wydarzenia prezentowany był model Jeepa Renegade’a 2019 w białym kolorze Alpine, w specjalnej indywidualizacji stworzonej przy użyciu odpowiednio dobranych akcesoriów.

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, na pierwszy plan wysuwają się przykuwające wzrok 19-calowe felgi aluminiowe z nakrętkami na wentyle z logo Jeep, naklejka na pokrywę silnika z urzekającą grafiką, grill w kolorze szarej satyny oraz obudowy lusterek. Szary połysk akcesoriów jest wyrazem maksymalnej dbałości o szczegóły i widoczny jest na listwie ochronnej bagażnika, spoilerze przednim oraz wykończeniu wnętrza.

Off-roadowy charakter samochodu podkreśla znaczek Jeep® Performance Parts. Maksymalna ochrona zapewniona jest przez listwy na drzwiach, dolną osłonę zderzaka, progi ochronne, plastykowe chlapacze z tyłu oraz specjalne, pedały do jazdy offroadowej.

Samochód wyposażony jest również w mnóstwo funkcjonalnych akcesoriów, jak poręczna osłona do bagażnika oraz uniwersalne dywaniki gumowe zapewniające komfort i ochronę. Do relingów dachowych może zostać przymocowany bagażnik na deskę surfingową, by móc wszędzie zabrać ze sobą sprzęt do uprawiania ulubionych sportów.