• Weekend pod hasłem rywalizacji i elegancji zwieńczył związek marki Alfa Romeo i golfa.
  • W minioną sobotę Klub Golfowy Castelconturbia był gospodarzem finału zawodów Alfa Romeo Golf Challenge.
  • W niedzielę na torze Balocco (Vercelli) wszyscy uczestnicy testowali modele Alfy Romeo: Stelvio, Giulię i 4C, samochody, które cechują bezkompromisowe osiągi oraz niezwykle przyjemna, bezpieczna jazda.
  • W 2018 roku zawody będą odbywać się w odnowionej formule, zakładającej czterdzieści imprez organizowanych na terenie całej Europy. 

W miniony weekend, Klub Golfowy Castelconturbia w Agrate Conturbia w prowincji Novara stał się scenerią dla finału międzynarodowych zawodów Alfa Romeo Golf Challenge, ekscytującego wydarzenia, które oddaje istotę dwóch niezwykłych światów. Alfę Romeo i golfa łączą te same wartości: pasja, sportowy duch, dobry styl, wyrafinowanie i osiągi, wszystko na najwyższym poziomie, w otoczeniu najbardziej ekskluzywnych pól golfowych w Europie. Pomiędzy kolejnym „swingiem” a „puttem”, goście mogli przetestować Stelvio, pierwszego w historii SUV-a Alfy Romeo, Giulię oddającą tożsamość marki w najczystszej formie oraz 4C, samochód o sportowym charakterze w najmocniejszej wersji.

W finale, podczas weekendu obfitującego w widowiskowe uderzenia i niesamowicie precyzyjne trajektorie lotu piłki, wzięło udział 29 zwycięzców kolejnych etapów zawodów Alfa Romeo Golf Challenge, które odbyły się we Włoszech, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii. Taka sama precyzja była widoczna, kiedy samochody Alfa Romeo Stelvio, Giulia i 4C wjechały na tor w Balocco, pozwalając gościom cieszyć się bezkompromisowymi osiągami i delektować przyjemnością całkowicie bezpiecznej jazdy. Stelvio, pierwszy SUV w ponad 100-letniej historii, zmienił zasady obowiązujące w jego klasie, ustanawiając nowe wzorce odniesienia; Giulia to sportowy sedan, który łączy funkcjonalność i piękno pozwalające uzyskać niezrównane osiągi; 4C jest z kolei kwintesencją sportowej esencji wpisanej w DNA Alfy Romeo, która przekłada się na zniewalający wygląd, doskonałość techniczną i osiągi.

Te niezwykle widowiskowe i popularne zawody Alfa Romeo Golf Challenge będą powtarzane w tej samej formule w kolejnych sezonach golfowych i powiększa się do czterdziestu imprez i rozgrywek we Włoszech, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii.