• Czytelnicy branżowego niemieckiego magazynu „Promobil” ogłosili Fiata Professional Ducato „Najlepszą bazą pod zabudowy 2019 roku”, potwierdzając tym samym jego pozycję lidera w tej branży.
  • Udział Ducato w rynku europejskim jest nadal dominujący – 3 na 4 sprzedane kampery zbudowane są na jego bazie.
  • Ducato produkowany jest w Sevel nieprzerwanie od 1981 roku i w ostatnich 10 latach został wybrany przez ponad 500 000 rodzin zamieszkujących Europę, jako baza pod zabudowę.

Ducato, flagowemu modelowi marki Fiat Professional nieustannie przyznawane są międzynarodowe nagrody.
I tak, pokonując znanych konkurentów, po raz 12. z rzędu otrzymał on tytuł „Najlepsza baza pod zabudowy 2019 roku”. To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane przez Czytelników „Promobil”, niemieckiego magazynu branżowego, który od ponad 25 lat stanowi rodzaj barometru mierzącego trendy w turystyce rekreacyjnej.  To ważne wyróżnienie potwierdza zaufanie, jakim Klienci obdarzyli model Ducato, jako idealną bazę do spędzania wolnego czasu, stając się wszędzie oznaką niezwykłego, włoskiego sukcesu.
Ponadto, to jedyna baza stworzona specjalnie, by być kamperem w ciągle rozwijającej się branży: wystarczy wspomnieć, że w 2018 roku ilość zarejestrowanych kamperów wzrosła w stosunku do poprzedniego roku o ponad 10%, potwierdzając tym samym, że samochody kempingowe stanowią swego rodzaju „lifestyle enabler” i nie są tylko zwykłymi samochodami na wakacje, ale synonimem wolności i swobodnego podróżowania, gdzie i kiedy się chce.

Ducato produkowany jest w zakładzie Sevel Sud w Val di Sangro, największym zakładzie w Europie produkującym lekkie samochody dostawcze. Zakład w Sevel został wyróżniony srebrnym poziomem w ramach World Class Manufacturing, metodologii dążącej do doskonałości. Zajmuje powierzchnię ponad 1 200 000 m2. W 2018 roku w Sevel wyprodukowano ponad 297 000 samochodów, ustanawiając czwarty rok z rzędu absolutny rekord sprzedaży wynoszący +46% w ostatnich 6 latach.
Od 1981 roku do tej pory, dzięki ponad 37 letniemu doświadczeniu i udoskonalonemu wyposażeniu, Ducato stał się prawdziwym trendsetterem oferowanym w ponad 13 000 wariantów i sprzedawanym w ponad 80 krajach całego świata. Jest to model o światowym zasięgu i stanowiący punkt odniesienia dla swojej kategorii. Ponadto, baza pod zabudowy Ducato Fiata Professional została zaprojektowana i opracowana wspólnie z najważniejszymi producentami europejskimi samochodów kempingowych, oferując najlepsze z możliwych rozwiązań dla bazy i części mieszkalnej.

37-letni sukces.
Już 37 lat temu Ducato zrewolucjonizował arenę lekkich samochodów dostawczych i rewolucja ta wydaje się nie mieć końca. Aktualna, szósta generacja, może poszczycić  się ładownością najwyższą w branży. Nadwozie jest niezwykle wyważone, a specjalne zawieszenia do kamperów zapewniają bezpieczną dynamikę jazdy, niezawodną we wszystkich warunkach drogowych. Liczne urządzenia bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego pozwalają spokojnie podróżować, nawet, gdy na pokładzie znajduje się cała rodzina, nie rezygnując nigdy z komfortu. Dzisiaj trzy na cztery sprzedane w Europie samochody kempingowe zbudowane są właśnie na bazie Ducato, a w ostatnich
10 latach 500 000 rodzin zakupiło kampera zbudowanego na bazie Ducato. Ta pozycja lidera jest odzwierciedleniem możliwości, jakie bestsellerowy Fiat Professional oferuje dla rozwoju branży kamperów, już od samego początku prognozując potrzeby wszystkich użytkowników. Na przykład, pierwszy Ducato będący bazą pod kampera, był „znaczącym krok na przód” pod względem technicznego przystosowania się do potrzeb rekreacyjnych. Była to pierwsza baza, która zaproponowała napęd na przód z silnikiem zamontowanym poprzecznie, pozostawiając miejsce z tyłu kabiny na część mieszkalną. Kolejne generacje Ducato wprowadzały kolejne innowacje, których celem było udoskonalanie samochodów rekreacyjnych zarówno pod kątem możliwości przeróbek dla firm zajmujących się zabudową, jak i wygody użytkowania dla kierowców kamperów. Nieprzypadkowo baza pod zabudowy Ducato cały czas rozwijana, dzięki połączeniu sił z najważniejszymi europejskimi firmami z tej branży, proponując im specjalne, niższe i lżejsze ramy, szerszy rozstaw kół, kabinę z obciętym, wzmocnionym dachem, kwadratowy kształt, zaprojektowany tak, by mógł być wykorzystany w możliwie największym stopniu i doskonałe proporcjonalne rozmiary oraz niezwykle korzystny stosunek elementów mechanicznych do przestrzeni użytkowej. Od zawsze Ducato oferował modułowość, łatwość prowadzenia i wszechstronność, cechy, które przyczyniły się do jego sukcesu, razem z ciągłymi innowacjami, inteligentnymi rozwiązaniami ukierunkowanymi na poprawę jazdy w samochodzie, jak na przykład obrotowe fotele kapitańskie.