Już w dniach 11-18 czerwca pragniemy Państwa zaprosić do salonu POL-CAR znajdującego się w Poznaniu przy ul. Gorzysława 9 na DNI OTWARTE z ALFĄ ROMEO TONALE

Alfa Romeo Tonale to pierwszy zelektryfikowany C-SUV marki, to model, który jest wyrazem metamorfozy Alfy Romeo.

Alfa Romeo „wjechała” w erę elektryfikacji, pozostając jednocześnie wierna swojemu DNA, które cechuje włoski sportowy charakter, dzięki nowoczesnemu systemowi elektryfikacji, zaprojektowanemu z myślą o marce i jej odważnym podejściu.

Tonale debiutuje z silnikiem 48v Hybrid VGT  („Variable-Geometry Turbo”) o mocy 160 KM, zaprojektowanym specjalnie dla Alfy Romeo. Silnik elektryczny może napędzać koła nawet wtedy, gdy silnik spalinowy jest wyłączony. Jej osiągi są również imponujące: przy przyspieszeniu od 0 do 100 km/h zegar zatrzymuje się po 8,8 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi ponad 210 km/h.

Dostępna jest również wersja Hybrid o mocy 130 KM z 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów Alfa Romeo TCT i 48-woltowym silnikiem elektrycznym „P2”; w tym przypadku przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 9,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 195 km/h.

Dynamiczna jazda w stylu Alfy Romeo

Staranny rozkład masy i najbardziej bezpośredni układ kierowniczy w tym segmencie (13,6:1) sprawiają, że Tonale doskonale zachowuje się na drodze, plasując się w czołówce swojej klasy pod względem dynamiki jazdy. Ponadto, jest to jedyny model w swojej klasie wyposażony w zintegrowany układ hamulcowy (IBS) i łopatki zmiany biegów wykonane z aluminium. Nowa Alfa Romeo Tonale Hybrid ma napęd na przednie koła i oferuje w standardzie elektroniczny, samoblokujący mechanizm różnicowy „Dynamic Torque Vectoring” oraz zawieszenie FSD (Frequency Selective Damping). Jako alternatywa, dostępne jest aktywne zawieszenie „Dual Stage Valve” z elektronicznie sterowaną siłą tłumienia. 

Oprogramowanie i łączność oferują jeszcze lepsze wrażenia z jazdy

Alfa Romeo Tonale jest w standardzie wyposażona we wbudowany i całkowicie nowy system informacyjno-rozrywkowy. Dzięki systemowi operacyjnemu Android i łączności 4G z aktualizacjami „Over-the-air”. (OTA), oferuje on również treści, funkcje i usługi, które są na bieżąco aktualizowane.

System ten obejmuje w pełni cyfrowy ekran zegarów o przekątnej 12,3” oraz główny ekran dotykowy na desce rozdzielczej o przekątnej 10,25”, który przy łącznej przekątnej 22,5” jest największy w tym segmencie. Ponadto, wyszukany, wielozadaniowy interfejs pozwala kierowcy mieć wszystkie informacje na wyciągnięcie ręki, bez odwracania uwagi od drogi, zapewniając obsługę jak w smartfonie. 

Ponadto Alfa Romeo Tonale to pierwszy samochód na rynku wyposażony w cyfrowy certyfikat NFT („non-fungible token”) – unikatowy i oparty na technologii „blockchain token NFT Tonale” nadaje samochodowi certyfikat w momencie zakupu, a następnie ewoluuje, „śledząc” jego użytkowanie w trakcie cyklu „życia” samochodu, co przynosi znaczne korzyści w zakresie ochrony wartości rezydualnej.

Szczęśliwi posiadacze ekskluzywnej Alfy Romeo Tonale Edizione Speciale mogą liczyć na przedłużoną, aż 5-letnią gwarancję na terenie całej Europy, a także atrakcyjne rozwiązania przygotowane przez FCA Bank i Leasys. Są to m.in. promocje leasingowe, Szczegóły oraz oferty dostępne są u Doradców Handlowych Alfa Romeo POL-CAR.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu i poznania z bliska najnowszej Alfa Romeo Tonale.