Nie istnieją niedostępne miejsce czy cele niemożliwe do osiągnięcia.  Są tylko wyzwania, którym trzeba stawić czoła z determinacją, pasją i odpowiednim sprzętem. To właśnie duch przygody inspiruje zarówno zapalonych turystów górskich i spacerowiczów, jak i właścicieli samochodów Jeep®. I tak jak specjalistyczny sprzęt pomaga alpinistom pewnie pokonywać najtrudniejsze drogi wspinaczkowe świata, tak systemy 4×4 i systemy wspomagające kierowcę montowane w SUV-ach Jeepa gwarantują bezpieczne pokonanie najtrudniejszych tras i najbardziej wymagających terenowych szlaków.

Klikając w poniższy link, zobaczymy ekscytującą stronę graficzną, która w czystym stylu Jeepa porównuje dwa rodzaje „ekwipunku”, które maksymalnie wykorzystują wyjątkowe możliwości turystów górskich, czy to wspinających się, używając specjalnego obuwia i lin, czy podróżujących za kierownicą niepowstrzymanego, najdzielniejszego SUV-a Jeepa.
W obu przypadkach przyjemność tkwi nie tylko w osiągnięciu celu podróży, ile i w pokonywaniu drogi, którą ku niemu podążamy, niezależnie od warunków pogodowych. Takie podejście prowadzi zawsze wyżej i dalej, nie dając odczuć, że osiągnęliśmy nasz cel, bo każdy kolejny zdobyty z determinacją szczyt oznacza początek nowej, niezapomnianej przygody, zgodnie z motto Jeepa „Jedź, gdzie chcesz i rób, co chcesz” (Go Anywhere, Do AnythingTM).