• #ROCKFUELED przedstawia sześć doskonale zapowiadających się zespołów rockowych w unikalnym formacie online.
  • Projekt odzwierciedla ducha marki Jeep® i jej zaangażowanie na scenie muzyki rockowej, m.in., jako sponsor trasy The Rolling Stones „STONES – NO FILTER” 2018.
  • Każdy zespół muzyczny wykona utwór na scenie, która będzie Jeep Compass, a jego występ zostanie udostępniony w mediach społecznościowych marki.
  • Jeden z zespołów będzie mógł wystąpić na głównej scenie podczas imprezy Camp Jeep 2018, która odbędzie się w Red Bull Ring w Austrii w dniach od 13 do 15 lipca.
  • Zespoły muzyczne, pochodzące z każdego kraju trasy koncertowej „STONES – NO FILTER”, to: Slydigs (Wielka Brytania), Free Money (Wielka Brytania), Odd Couple (Niemcy), The Midnight Revolution (Francja), Manon Meurt (Czechy) i L.Stadt (Polska).
  • Kliknij tutaj, aby obejrzeć pierwszy występ #ROCKFUELED.

Marka Jeep® rozpoczęła wczoraj ekscytujący projekt muzyczny – #ROCKFUELED, unikalną i niekonwencjonalną platformę, w ramach której sześć wschodzących europejskich zespołów rokowych wystąpi na scenie, którą będzie Jeep Compass Limited, najnowszy model marki Jeep łączący legendarne możliwości terenowe z intuicyjną technologią, zapewniającą łączność i bezpieczeństwo, a wszystko to „opakowane” nowoczesnym i wyróżniającym się designie.

Oryginalny projekt, #ROCKFUELED, zostanie wyemitowany w kanałach społecznościowych marki, a członkowie Jeep Owners Group (JOG) będą mogli głosować na swoje ulubione utwory. Kliknij tutaj, aby zobaczyć pierwszy występ.

Jeden z zespołów będzie miał szansę zagrać koncert na żywo przed fanami marki Jeep podczas Camp Jeep 2018, największej imprezy Jeep Owners Group, która odbędzie się w Red Bull Ring w Austrii w dniach 13-15 lipca.

W projekcie ROCKFUELED weźmie udział sześć młodych zespołów pochodzących z krajów znajdujących się na trasie koncertowej The Rolling Stones: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Polski i Czech.

Każdy z zespołów zagra oryginalny utwór na niekonwencjonalnej scenie, jaką będzie  kompaktowy SUV Jeepa przemierzający ulice Londynu, miasta, w którym powstał The Rolling Stones, a występy będą prezentowane raz w tygodniu na kanałach społecznościowych Jeepa.

Przygotowany we współpracy z agencją Noisey, należącą do sieci Vice, unikalny projekt #ROCKFUELED, został opracowany, aby uchwycić pełną przygód, ponadczasową i prawdziwie międzynarodową atrakcyjność marki Jeep i jej zaangażowanie w muzykę rockową.

Pierwszym zespołem, który wystąpi, będzie brytyjski Slydigs, zespół, którego korzenie tkwią w miłość do muzyki. Dziesięć lat wcześniej, zanim muzycy wzięli do ręki gitary i zaczęli razem występować, razem śmiali się i bawili. Są braćmi, co widać, czuć i słychać w każdej nucie. Mają w sobie radość życia, która błyszczy każdym zagranym akordem i zaśpiewanym tekstem. Piosenki, które poruszają każdego, bez względu na to, skąd pochodzi lub do jakiej klasy społecznej należy.

Następnym zespołem na liście wykonawców #ROCKFUELED będzie brytyjski zespół Free Money, grający indie rock. Od momentu powstania w 2016 roku zespół zagrał tylko kilka koncertów, przyciągając ogromną uwagę. Ich debiutancki utwór „Headful” stanowi wizytówkę zespołu, który już teraz jest wyjątkowo pewny siebie. Urodzeni i wychowani we Wschodnim Londynie, członkowie Free Money chcą przekazać swój buntowniczy urok wszystkim, którzy pojawią się w zasięgu ich wzroku i brzmienia.

Trzecim zespołem będzie garażowo-rockowy Odd Couple z Niemiec. Duet muzyków gra ostro, brudno i jednocześnie przebojowo i porywająco, świetnie się przy tym bawiąc.  Z trzema wydanymi albumami, Odd Couple są ostoją sceny DIY punk rock w Niemczech i Wielkiej Brytanii, gdzie wystąpią w maju na Great Escape Festival w Brighton.

Kolejnym obiecującym zespołem, który wsiądzie do Jeepa Compassa będzie francuska grupa The Midnight Revolution, grająca muzykę dream pop/ psychodelicznego rocka. Porównują oni swoją muzykę do podróży wehikułem czasu, a w ich twórczości wyczuwa się silną nostalgię. Ich wokalistka Lys ma głos, który ma coś w sobie mistycznego i idealnie nadawałby się na ścieżkę dźwiękową z hipisowską grupą z lat 70. w tle. Muzyka będąca podkładem dla jej głosu to nie folk, jakby się można było spodziewać: inspiruje się ona spokojem dream popu lat 90., przyprawionego szczyptą psychodelicznego klimatu. Ostatnio, w Stanach Zjednoczonych, dla prestiżowego kanału radiowego YouTube KEXP nagrali dobrze przyjętą sesję na żywo.

Piątym zespołem wśród wykonawców #ROCKFUELED będzie Manon Meurt (Czechy, gatunek: shoegaze – podgatunek alternatywnego rocka). Tworzona przez nich muzyka jest dużo bardziej fantazyjna i lżejsza niż wynikałoby to z tradycji gatunku shoegaze, co słychać zresztą na ich wydanym w tym roku EP, mini-albumie o tym samym tytule.  Pomimo, że zaczynają oni dopiero swoją karierę, odbyli już europejską trasę koncertową i zaprzyjaźnili się z legendą amerykańskiego rocka Garrettem Klahnem, wokalistą zespołu Texas Is The Reason, na koncercie którego wystąpili jako support.

Wreszcie, ostatnim zespołem na liście wykonawców będzie L.Stadt (Polska, gatunek: rock, country, psychedelic rock). Założony w 2003 roku w Łodzi zespół wydał dwa studyjne albumy, L.Stadt (2008 rok) i EL.P (2010 rok) oraz EP You Gotta Move (2013). Zdobyli oni uznanie krytyków, a przez największe media w Polsce obwołani zostali nadzieją polskiej muzyki alternatywnej. Zespół występował również na największych festiwalach w Polsce i za granicą, w tym na Opener, PKO BP London Live na stadionie Wembley i na SXSW w Stanach Zjednoczonych.