• Marka Jeep® wprowadza nową edycję specjalną S flagowego modelu Grand Cherokee  inspirowaną sportem.
  • Edycja specjalna to kolejny kamień milowy w historii modelu po 26 latach dominacji w segmencie SUV-ów Premium.
  • Wyjątkowe nadwozie, w którym wyróżniają się 20″ aluminiowe obręcze kół Granite Crystal, akcenty wykończenia Granite Crystal, charakterystyczne czarne elementy stylizacyjne i czarny wystrój wnętrza, obejmujący skórzane fotele z wersji SRT.

Marka Jeep® wprowadza sportową interpretację swojego flagowego modelu i najczęściej nagradzanego SUV-a w historii – Grand Cherokee S.
Nowa limitowana edycja jest wynikiem 26 lat sukcesów, podkreślając, jak Grand Cherokee od chwili swojej premiery w 1992 r., zdefiniował standardy stylu, mistrzostwa wykonania i osiągów w segmencie dużych SUV-ów klasy Premium, jednocześnie potwierdzając pionierską rolę marki w historii motoryzacji i innowacji technicznej przyciągającą rzesze Klientów na całym świecie.

Dostępna na wielu rynkach europejskich, nowa edycja S dodaje do designu klasy premium Jeepa Grand Cherokee nowy sportowy wygląd nadwozia, podkreślony przez błyszczące akcenty Low Gloss Granite Crystal umieszczone na znaczku, dolnej nakładce zderzaka, wzdłuż okien bocznych, ramkach grilla, ramkach świateł tylnych i 20″ obręczach kół. Agresywny wygląd modelu potęguje ponadto czarne błyszczące wykończenia grilla i szyb w kolorze Gloss Black  oraz podwójna końcówka wydechu z wykończeniem Black Chrome. Sportowy charakter modelu podkreśla dodatkowo sportowe zawieszenie należące do standardowego wyposażenia.
Wnętrze Jeepa Grand Cherokee S wyróżniają akcenty wykończeniowe z anodyzowanego aluminium, elementy z drewna w kolorze czarnym i czarne akcenty na desce rozdzielczej. Błyszczące metalowe pedały i czarne fotele  z perforowanej skóry Nappa SRT z czarnymi przeszyciami dodatkowo podkreślają sportowy charakter modelu.

Oprócz elementów stylistycznych, nowa edycja specjalna oferuje zaawansowane technologie przyjazne użytkownikowi, obejmujące najnowszą wersję systemu multimedialnego UconnectTM z 8,4″ ekranem dotykowym kompatybilną z aplikacjami Apple CarPlay i Android AutoTM oraz pozwalającą na obsługę wielu funkcji, w tym klimatyzacji i  systemu infotainment.  Wyposażenie obejmuje również 7″ konfigurowalny wyświetlacz oraz system audio Alpine z 9 głośnikami i subwooferem 506 watt ze standardowym systemem aktywnej redukcji hałasu , poprawiający jakość odbieranego audio, wykrywając i redukując hałas w kabinie za pomocą przeciwstawnych fal dźwiękowych.
Panoramiczny dwupanelowy  dach, obszyta skórą kierownica, podgrzewane i wentylowane siedzenia przednie i podgrzewana kanapa tylna oraz dwustrefowa klimatyzacja są w standardzie i podkreślają klasę premium Jeepa Grand Cherokee S .

Legendarne możliwości terenowe  marki Jeep zapewnia system napędu 4×4 Quadra-Drive II, elektronicznie sterowany tylny mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu (ELSD), które zapewniają najlepszą w swojej klasie trakcję. System natychmiast rozpoznaje poślizg kół  i płynnie rozdziela moment obrotowy silnika na koła  z największą przyczepnością. W niektórych przypadkach pojazd „przewiduje” słabą trakcję i dostosowuje się, aby aktywnie ograniczyć lub wyeliminować poślizg. Ponadto, nowa edycja S oferuje renomowany system zarządzania trakcją Selec-Terrain, umożliwiający wybór najbardziej optymalnych ustawień do jazdy szosowej i terenowej: Auto, Snow (śnieg), Sand/Mud (piach/błoto) oraz Rock (skały). Korzystając z określonych algorytmów system ten potrafi koordynować i optymalizować elementy wpływające na charakterystykę jezdną, m.in. moduł sterujący silnika (ECU), moduły układu hamulcowego, systemu stabilizacji toru jazdy (ESC), skrzyni przekładniowej i przeniesienia napędu oraz podsystem Selec-Speed Control (kontroli podjazdu Hill Ascent Control i zjazdu Hill Descent Control).

Jeep Grand Cherokee S oferuje ponad 70 najnowocześniejszych dostępnych systemów z zakresu aktywnego i biernego bezpieczeństwa i ochrony, w tym system ostrzegania przed najechaniem na poprzedzający pojazd (Forward Collision Warning) – który wykrywa, gdy Grand Cherokee zbliża się do innego pojazdu i szybko  wysyła ostrzeżenia dźwiękowe i wizualne wraz z 1,5-sekundowym wspomaganiem hamowania, jeśli kierowca nie zareaguje na czas;  system ostrzegania przed niezamierzonym zjeżdżaniem z pasa ruchu (LaneSense Departure Warning) oraz  system utrzymywania na pasie ruchu (Lane Keep Assist), który pomoże skorygować tor jazdy pojazdu z powrotem na pas ruchu, ingerując w układ kierowniczy; tempomat adaptacyjny z funkcją Stop, który zmniejsza wcześniej ustawioną prędkość w przypadku zbliżenia się do poprzedzającego pojazdu na tym samym pasie ruchu lub zajechania drogi przez inny samochód; system wykrywania obiektów na drodze cofania (Blind Spot Monitoring), który pomaga kierowcom podczas zmiany pasa ruchu i informuje za pomocą ikony wyświetlanej na lusterku, gdy jakiś pojazd wchodzi w tzw. „martwy punkt” i za pomocą ostrzeżenia akustycznego –  połączony z systemem wykrywania obiektów na drodze cofania (Rear Cross Path Detection), który emituje ostrzeżenie, gdy niewidoczny w lusterku pojazd zbliża się z prawej lub lewej strony podczas cofania na parkingu.

W standardzie są również systemy zaprojektowane tak, aby zmniejszyć niedogodności związane z parkowaniem. Należą do nich kamera cofania ParkViewTM z podglądem przyczepy Trailer View,  która umożliwia szerokokątny podgląd przestrzeni tuż za pojazdem, dając więcej pewności podczas cofania z niewielką prędkością i wyświetla także siatkę pozycyjną, ułatwiając manewrowanie na ciasnych parkingach, systemy ParkSense® Front i Rear Park Assist System, które współpracują z kamerą cofania ParkViewTM.

Jeep Grand Cherokee jest oferowany w 10 kolorach nadwozia, w tym ekskluzywny  metaliczny lakier  Grand Cherokee Sangria i jest napędzany wysokoprężnym silnikiem Multijet II o pojemności 3,0 litra i mocy 250 KM,. połączonym z ośmiobiegową, skrzynią automatyczną.