Włoski kierowca Formuły 1 będzie współpracował z jedną z włoskich marek, która tworzyła historię wyścigów samochodowych.

Hinwil, 25 września 2018 – Alfa Romeo i Alfa Romeo Sauber F1 Team z przyjemnością ogłaszają, że Antonio Giovinazzi będzie startował w sezonie 2019 w barwach  Alfa Romeo Sauber F1 Team i będzie partnerem jednego z Mistrzów Świata Formuły 1 sezonu 2007, Kimi Räikkönena.

Zgodnie z tradycją odkrywania i angażowania młodych talentów, Alfa Romeo Sauber F1 Team wybrał włoskiego kierowcę, który pracował z zespołem w ostatnich dwóch latach, by zajął miejsce Charlesa Leclerca.

Decyzja o wyborze Antonio Giovinazzi jest szczególnie ważna w tym projekcie, bowiem w tym sezonie Alfa Romeo powróciła na szczyt podium sportów motorowych po ponad 30-letniej przerwie. Połączenie sił Alfa Romeo i włoskiego kierowcy było rzeczą naturalną, biorąc również pod uwagę silną więź, która od młodzieńczych lat łączy  Giovinazziego z marką Alfa Romeo i która jest źródłem dumy narodowej, biorąc pod uwagę, że minęło kilka już lat, odkąd włoski kierowca ścigał się w wyścigach Formuły 1.

Antonio Giovinazzi zadebiutował w Formule 1 z zespołem Sauber podczas Grand Prix Australii 2017, a od tego czasu ścigał się kilkakrotnie w barwach szwajcarskiego zespołu (Chinese Grand Prix 2017). Ponadto, był kierowcą testowym i brał udział w sesji FP1 dla zespołu. Zaprezentował swój talent i dąży do osiągnięcia ambitnych wyników razem z Alfa Romeo Sauber F1 Team.

Antonio Giovinazzi:
„Cieszę się, że mogę dołączyć do Alfa Romeo Sauber F1 Team. Jest to spełnienie moich marzeń i jestem bardzo szczęśliwy, że dostałem szansę, aby występować w barwach tego zespołu. Jako Włoch mam zaszczyt reprezentować Alfę Romeo, kultową markę odnoszącą sukcesy w naszym sporcie. Chciałbym podziękować Scuderia Ferrari i Alfa Romeo Sauber F1 Team za tę wspaniałą okazję. Jestem bardzo zmotywowany i nie mogę się doczekać, aby zacząć razem pracować i osiągnąć wspólnie wspaniałe wyniki”.


Frédéric Vasseur, dyrektor zarządzający i generalny Sauber Motorsport oraz szef Alfa Romeo Sauber F1 Team:
„Mamy ogromną przyjemność przedstawić kompletny skład kierowców na sezon 2019. Najpierw podpisaliśmy umowę z Kimi Räikkönenem, niezwykle doświadczonym kierowcą, który z pewnością przyczyni się do rozwoju całego naszego zespołu.
Wraz z Alfą Romeo miło nam powitać Antonio Giovinazziego, który zajmie miejsce Charlesa Leclerca. W przeszłości mieliśmy już okazję z Nim współpracować i okazało się, że Antonio ma ogromny potencjał. Jesteśmy bardzo zdeterminowani i zmotywowani. Naszym celem jest kontynuowanie rozwoju i wspólna walka o liczące się pozycje”.