Trzeci rok z rzędu, marka samochodów dostawczych Grupy FCA jest oficjalnym sponsorem Mistrzostw Świata w Motocrossie MXGP, które właśnie dotarły do Europy po pasjonującym pierwszym etapie wyścigów w Argentynie.
Aktualny lider klasyfikacji, Tony Cairoli jest Ambasadorem marki Fiat Professional: dziewięciokrotny Mistrz Świata doskonale uosabia ambicje dynamicznie rozwijającej się marki.

Mistrzostwa Świata w Motocrossie MXGP przybywają do Europy: po inauguracyjnym wyścigu na torze w Patagonii, w niedzielę 18 marca br. kierowcy ścigali się na torze Valkenswaard w Holandii, który był sceną dla pierwszego etapu na Starym Kontynencie.
Aktualny Mistrz Świata, Tony Cairoli, który w Patagonii uplasował się na 1 miejscu w pierwszym wyścigu i na 2 miejscu w drugim wyścigu, może poszczycić się już 47 punktami w klasyfikacji. Obok Niego, jak zawsze, model Fiat Fullback, pick-up z gamy Fiat Professional i Ducato 4×4, auto „all terrain” z napędem integralnym, który poszerza możliwości wykorzystania modelu Ducato zarówno do pracy, jak i w czasie wolnym.

Fiat Fullback Cross i Ducato 4×4 to produktowi bohaterowie oficjalnej floty Mistrzostw Świata w Motocrossie MXGP. Auta te są doskonałymi samochodami do celów zawodowych, które w razie potrzeby sprostają również wyzwaniom życia codziennego i będą „kompanami” poza pracą. Fullback Cross jest mocny, niezawodny, oferuje dużą pojemność skrzyni ładunkowej i ładownością wynoszącą ponad tonę oraz dopuszczalną całkowitą masą zespołu pojazdów przekraczającą trzy tony. Ponadto, dzięki napędowi 4×4 oraz elektronicznemu selektorowi 4WD, może swobodnie poradzić sobie w najtrudniej dostępnych terenach i podjąć się najcięższych wyzwań, jak jazda terenowa z pełnym obciążeniem.
Ducato 4×4 to „all terrain” z napędem integralnym typu stałego, z dwoma przekładniami i automatycznym sprzęgłem wiskotycznym centralnym. Urządzenie umożliwia płynną regulację rozdziału momentu obrotowego na koła przednie i tylne, optymalizując napęd na nawierzchniach, jak błoto, śnieg czy piasek.  Ponadto, Ducato 4×4, oferuje solidność i osiągi niezbędne, by stawić czoła terenowym wyzwaniom z wyposażeniem, które maksymalnie wykorzystuje jego ładowność użytkową.
Podczas każdych wyścigów organizowanych w ramach MXGP, Fullback Cross i Ducato będą prezentowane wraz z pozostałymi samochodami z gamy na stoisku Fiat Professional, przygotowanym w strefie znajdującej się za boksami.

Prestiżowa współpraca między marką Fiat Professional a FIM Mistrzostwami Świata w Motocrossie MXGP opiera się na tych samych, autentycznych wartościach: pasji, determinacji i konsekwencji: te same wartości wyznawane są przez Tony’ego Cairoliego, biorącego udział w mistrzostwach motocrossowych zawsze z dużą wytrwałością, odwagą i, które stanowią wyraz gotowej na wyzwania „natury” Fiat Professional. Po wielu sukcesach osiągniętych w 2017 roku i wcześniej, marka jest zawsze gotowa, by rok 2018 był także pełen nowości, które dodatkowo wzbogacą jej ofertę, uatrakcyjniając jednocześnie świat mistrzostw motocrossowych.

Dla wszystkich pasjonatów Mistrzostw Świata w Motocrossie MXGP, Fiat Professional przygotował specjalną ofertę: wszyscy, którzy wezmą udział w jednym z europejskich etapów Mistrzostw otrzymają, przy zakupie jednego z nowych samochodów dostawczych z gamy marki, 5-letnią gwarancję.