• Najważniejsza impreza dla Członków Jeep® Owners Group (JOG) i fanów marki Jeep w całej Europie odbędzie się w dniach 12 – 14 lipca br. w San Martino di Castrozza (Włochy).
  • Marka Jeep razem z Mopar zaprezentują odwiedzającym Camp Jeep, po raz pierwszy w Europie, nowego Jeepa Gladiatora.
  • Najbardziej terenowy średniej wielkości pick-up wszech czasów, nowy Jeep Gladiator będzie dostępny w regionie EMEA w 2020 roku.
  • Uczestnicy zlotu podziwiać będą również Wranglera Rubicon 1941 designed by Mopar  w specjalnej konfiguracji w 100% dopuszczonej do ruchu ulicznego, maksymalnie podkreślającej pragnienie ekstremalnej przygody.
  • Pełny program i bilety będą dostępne na stronie internetowej Jeepa począwszy od przyszłego miesiąca.

Marka Jeep® ujawniła lokalizację Camp Jeep 2019, flagowego, cyklicznego spotkania pasjonatów, właścicieli i entuzjastów marki Jeep, które odbędzie się we Włoszech, w słynnym mieście San Martino di Castrozza (TN) w dniach 12 – 14 lipca br.
Wspaniała lokalizacja w majestatycznych Dolomitach przywita fanów marki Jeep i członków Jeep Owners Group (JOG) z całej Europy i będzie idealnym tłem dla tegorocznego, pełnego atrakcji programu. Camp Jeep 2019 będzie jeszcze bardziej ekscytujący, ponieważ będzie okazją do zaprezentowania  wszystkim fanom i właścicielom samochodów marki Jeep, nowego Jeepa Gladiatora, najbardziej terenowego, średniej wielkości pick-upa wszech czasów, specjalnie zindywidualizowanego przy użyciu części i akcesoriów Mopar.

Na uczestników Camp Jeep 2019 czekają trzy dni ekscytujących przygód. Goście będą mieli okazję poznać i przetestować całą gamę modeli Jeepa, wziąć udział we wszystkich organizowanych aktywnościach, między innymi kursach szkoleniowych i sesjach jazdy off-road. Zaplanowano  koncerty na żywo i wiele atrakcji dla dzieci. Zachwycające Dolomity będą idealną sceną dla imprezy odbywającej się pod znakiem przygody, wolności i atrakcji na świeżym powietrzu, w czystym stylu „Jeep Jamboree”, najbardziej klasycznego z amerykańskich zlotów przeznaczonych dla pasjonatów jazdy 4×4. Format będący inspiracją dla ponad trzydziestu tego typu spotkań odbywających się co roku od Kalifornii do Maine, od Arizony po Tennessee. Ta amerykańska tradycja została wznowiona w Europie w 2014 roku, dzięki spektakularnemu Camp Jeep, imprezie pod hasłem wolności, pasji i przygody w czystym, autentycznym stylu Jeepa.
Niekwestionowaną gwiazdą tegorocznej edycji będzie nowy Jeep Gladiator. Po raz pierwszy zaprezentowany światu podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles pod koniec 2018 roku, nowy Jeep Gladiator oznacza powrót marki do segmentu pick-upów. Nowy Gladiator oparty jest na bogatym dziedzictwie mocnych, niezawodnych ciężarówek Jeep i oferuje autentyczną Jeepową stylistykę, funkcjonalność i wszechstronność, najlepszy w swojej klasie parametry ładowności i możliwości holowania, wolność jazdy z otwartą przestrzenią nad głową, zaawansowane układy napędowe, doskonałą dynamikę na drodze i w terenie, jak również szereg funkcji bezpieczeństwa i zaawansowanego pod względem technologii wyposażenia.

Produkowany w Toledo Supplier Park w Toledo w stanie Ohio, nowy Jeep Gladiator zawita do Salonów Jeepa w Stanach Zjednoczonych wiosną tego roku. Jego wprowadzenie na rynek w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) nastąpi w 2020 roku.

Kolejnym ważnym elementem nadchodzącego Camp Jeep będzie Jeep Wrangler Rubicon 1941 zaprojektowany przez Mopar, markę FCA zajmującą się produktami i usługami posprzedażnymi dla samochodów Grupy. Zaprezentowany na niedawnym Salonie Samochodowym w Genewie, Jeep Wrangler Rubicon 1941, ma 100% homologację do jazdy po drogach, udoskonalone Jeep Performance Parts i może pochwalić się niekwestionowanymi umiejętnościami terenowej jazdy. Do standardowej wersji tego modelu został dodany 2-calowy lift zawieszenia, snorkel, osłony boczne, czarne progi ochronne,  czarna pokrywa wlewu paliwa oraz maty podłogowe „all-weather”.
Zasadniczą konfigurację dopełnia kolor nadwozia z 1941 roku, która upamiętnia ważny rok dla marki Jeep: pierwsze pojawienie się Willysa, do którego nawiązują również inne detale samochodu, jak koła, gałka dźwigni zmiany biegów i pokrywa koła zapasowego. Samochód jest ponadto wyposażony w akcesoria Jeep® Authentic wybrane z gamy ponad 200 akcesoriów dedykowanych modelowi Jeep Wrangler: siedmioszczelinowy grill, chlapacze, dodatkowe oświetlenie offroadowe i matowe, czarne oprawy lusterek – kontrastujące z żółtym nadwoziem Hella Yella. Będą one dostępne już w lecie do wszystkich wersji Wranglera.

Dodatkowe informacje na temat Camp Jeep 2019 dostępne będą na lokalnych stronach prasowych Jeepa  lub na jego oficjalnych kanałach społecznościowych:
Facebook: https://www.facebook.com/JeepOlllllllOpeople/
Instagram: https://www.instagram.com/jeepeurope/