• Wystawa Jeep® Adventure w MotorVillage Champs-Elysées w Paryżu już otwarta.
  • Ekskluzywna ekspozycja w samym sercu Paryża poświęcona najnowszym produktom Jeepa.
  • Od oryginalnego modelu Willys po najnowsze modele Jeepa, ewolucja i wartości marki zostaną zaprezentowane na wszystkich pięciu poziomach MotorVillage.
  • Podczas trwania wystawy odbędzie się francuska premiera nowego Jeepa Wranglera, nowego Jeepa Cherokee i nowego Jeepa Grand Cherokee Trackhawka.

Nowa wystawa w całości poświęcona w całości gamie Jeepa® została otwarta w samym sercu Paryża. Jeep Adventure, zajmująca do połowy lata wszystkie pięć pięter MotorVillage Champs-Elysées, opowiada historię i ewolucję marki legendarnych SUV-ów i prezentuje najnowszą linię jej produktów. Po raz pierwszy cały kompleks MotorVillage został całkowicie przejęty przez Jeepa.

Gwiazdami wystawy są: nowy Jeep Wrangler, czwarta generacja najbardziej kultowego Jeepa wszech czasów, nowy Jeep Cherokee, oferujący wszystkie możliwości, z których słynie marka Jeep® oraz Jeep Grand Cherokee Trackhawk, najmocniejszy SUV Jeepa w historii. Wszystkie trzy modele są prezentowane we Francji po raz pierwszy, zaledwie dwa miesiące po premierze podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

Odwiedzający paryska ekspozycję Jeepa znajdującą się w głębi Pól Elizejskich, będą mogli poznać bliżej całą gamę samochodów Jeep, a jednocześnie dowiedzieć się, w jaki sposób amerykańska marka zyskała swój legendarny status.

Na parterze salonu ekspozycyjnego znajdują się najnowsze modele Jeepa, a motywem przewodnim tej części wystawy jest surfingowy klimat inspirowany współpracą marki z World Surf League (WSL).

Na tle przywołującym na myśl surfingowe klimaty nowy, pięciodrzwiowy Jeep Wrangler Rubicon o żółtym nadwoziu w konfiguracji bez drzwi wygląda oszałamiająco. Kultowy model Jeepa będzie wkrótce głównym bohaterem Camp Jeep, corocznego zlotu miłośników jazdy terenowej, który odbędzie się w Austrii w dniach 13-15 lipca.

Na parterze prezentowany jest również nowy Cherokee, najlepszy samochód terenowy SUV klasy średniej, który debiutuje w Paryżu, zanim pojawi się, jeszcze w tym roku, w Salonach Dealerów Jeepa w Europie. Nowy Jeep Cherokee z eleganckim szarym nadwoziem w kolorze Crystal Granite jest prezentowany w części wystawy dedykowanej business urban, idealnie pasującej do jego wyjątkowego charakteru Premium. Naprzeciwko, na tle wiejskiego krajobrazu, można podziwiać nowego Jeepa Compassa w wersji wyposażenia Trailhawk, najbardziej terenowej odmianie w gamie.

Na pierwszym piętrze zaś, nowy Jeep Compass jest prezentowany na tle miejskim, dzięki czemu odwiedzający będą mogli lepiej docenić jego współczesny, nowoczesny wygląd.

Na poziomie -1 natomiast, model Renegade, ostatnio odświeżony dzięki nowemu wnętrzu i nowemu systemowi infotainment, jest eksponowany w scenerii górskiej, która zainspirowała model w specjalnej edycji przeznaczonej na rynek francuski o nazwie „Aspen”.

Zagorzali fani marki, ale i nie tylko, szczególnie polubią drugie piętro poświęcone w całości Willysowi, pierwszemu samochodowi Jeepa i modelowi, który jest powszechnie uznawany za protoplastę legendy Jeepa.

Aby podkreślić nawiązaną ostatnio współpracę pomiędzy National Basketball League (LNB) a marką Jeep, dwa oficjalne modele Jeep®ELITE – Renegade i Compass – nazwane tak na cześć Mistrzostw Francji w Koszykówce Mężczyzn, są prezentowane na tle inspirowanym sportem.

Na koniec, w specjalnym tunelu umieszczonym na poziomie -2, prezentowany jest nowy model Wrangler Sahara (w konfiguracji trzydrzwiowej) pokonujący ekstremalną trasę off-road, obok niego w światłach współczesnej metropolii błyszczy nowy Grand Cherokee Trackhawk, najmocniejszy SUV Jeepa w historii, prezentując swoją imponującą posturę i ukrywając pod maską potężny doładowany 6,2-litrowy silnik V-8 o mocy 700 KM przy 6000 obr./min i momencie obrotowym 868 Nm przy 4800 obr./min., zapewniający przełomowe osiągi: przyspieszenie od 0 do 100 km/h zaledwie w 3,7 sekundy, maksymalną prędkość 290 km/h i drogę hamowania 100-0 km/h na dystansie 37 m. dzięki nowemu systemowi hamulcowemu Brembo.

Wystawa Jeep Adventure ma na celu zwiększenie popularności całej gamy SUV-ów  marki Jeep.

Podczas wystawy w centrum uwagi znajdą się również inne modele Jeepa, w tym edycje specjalne Brooklyn (przeznaczona wyłącznie na rynek francuski) i Wrangler JK.