• Serwis Motoryzacja portalu Interia.pl ogłosił wyniki trzeciej edycji plebiscytu czytelników MotoAs.
  • Tytuł najlepszego wydarzenia motoryzacyjnego ubiegłego roku redakcja portalu przyznała imprezie Camp Jeep PL – dorocznemu świętu fanów kultowych SUV-ów Jeep, za którego organizację odpowiada Jeep Owners Group we współpracy z FCA Poland.
  • Pierwszy SUV marki Alfa Romeo Stelvio głosami Czytelników portalu zajął drugie miejsce w kategorii „Moc”.
  • Jeep Wrangler, prezentowany podczas tegorocznego Camp Jeep PL, uplasował się na trzeciej pozycji wśród „Legend”.
  • Jeep Compass również zajął trzecie miejsce – w klasie aut „Na każdą drogę”.
  • Fiat Ducato otrzymał drugą nagrodę w kategorii pojazdów przeznaczonych „Do pracy”.

Deszcz nagród dla FCA posypał się podczas ogłoszenia wyników trzeciej edycji plebiscytu MotoAs Interii, w którym swoje głosy oddało przeszło 35 000 użytkowników portalu.
Największym sukcesem FCA jest przyznanie przez redakcję Interii tytułu najlepszego wydarzenia motoryzacyjnego ubiegłego roku imprezie Camp Jeep PL. Ponadto, cztery kolejne nagrody zdobyły samochody marek należących do Grupy: Alfa Romeo Stelvio głosami Czytelników portalu zajęła drugie miejsce w kategorii „Moc”, Jeep Wrangler – trzecie wśród „Legend”, Jeep Compass również trzecie w klasie aut „Na każdą drogę”, a lider rynku aut dostawczych Fiat Ducato uplasował się na drugiej pozycji w kategorii pojazdów przeznaczonych „Do pracy”. Wręcznie nagród odbyło się w miniony wtorek 26 czerwca, podczas uroczystej gali zorganizowanej w Warszawie.

Camp Jeep PL to doroczne święto fanów kultowych SUV-ów Jeep. Lista startowa do nagrodzonej, zeszłorocznej edycji zapełniła się w niecałe dwa tygodnie od otwarcia zgłoszeń, a do bazy położonej w malowniczej scenerii Karkonoszy zjechało się regulaminowe 150 Jeepy. Na blisko pół tysiąca uczestników czekały zróżnicowane trasy, które wystawiły na próbę nie tylko umiejętności kierowców, ale i sprawność aut. Przejazdy terenowe na poligonie wojskowym obfitowały w przeszkody błotne i wodne, a dłuższa trasa prowadziła przez miejscową żwirownię i nieczynny tunel kolejowy. W bazie obozu powstała Jeep Village – wioska, w której zlokalizowane było biuro, wystawa nowych i starszych aut, sklep z markowymi pamiątkami, Jeep Kids Area, strefa gastronomiczna oraz parking. To właśnie w Jeep Village toczyło się wieczorne życie, uczestnicy wymieniali doświadczenia z tras, wspominali poprzednie edycje i bawili się przy dźwiękach muzyki. Karkonoską edycję uświetniła premiera Jeepa Compassa.

Przyznanie nagrody przez redakcję Interii niemal zbiegło się w czasie z czwartą już edycją Camp Jeep PL, która odbyła się dwa tygodnie temu na Kaszubach. Tegoroczna impreza upłynęła pod znakiem Jeepa Wranglera, który w nowej odsłonie dołączył do rodziny samochodów z siedmioszczelinowym grillem. Za organizację wydarzenia odpowiada Jeep Owners Group, czyli największa społeczność zrzeszająca prawdziwych pasjonatów marki Jeep, we współpracy z FCA Poland. O samej imprezie można przeczytać na stronie http://www.campjeep.pl/

„Moc”, „Legenda”, „Na każdą drogę” oraz „Do pracy” to cztery kategorie, w których zostały wyróżnione samochody marek należących do FCA. Auta te rywalizowały z przeszło setką modeli 24 marek zgłoszonych do plebiscytu. Zwycięzców wskazali kierowcy i pasażerowie – użytkownicy serwisu Motoryzacja portalu Interia.

Lista wyróżnień dla samochodów marek należących do FCA w plebiscycie MotoAs Interii 2018:

Moc – Alfa Romeo Stelvio QV (drugie miejsce)

Legenda – Jeep Wrangler (trzecie miejsce)

Na każdą drogę – Jeep Compass (trzecie miejsce)

Do pracy – Fiat Ducato (drugie miejsce)

Grupa FCA dziękuje użytkownikom portalu Interia.pl za wszystkie głosy oddane na samochody marek Alfa Romeo, Jeep oraz Fiat.