• Czytelnicy branżowego magazynu ze Stuttgartu oraz międzynarodowych magazynów partnerskich przyznali Alfie Romeo Stelvio i Alfie Romeo Giulia tytuł „Best Car” w danych kategoriach.
  • To trzeci tytuł z rzędu dla Alfy Romeo Giulia.
  • Ocenie Czytelników z 17 krajów zostało poddanych 385 modeli samochodów w jedenastu różnych kategoriach.

Alfa Romeo Stelvio i Alfa Romeo Giulia wzbogacają swoją kolekcję międzynarodowych nagród.
W plebiscycie Best Cars” Czytelników branżowego magazynu Auto, Motor und Sport”, SUV i sportowy sedan marki świętowały podwójne zwycięstwo.
Przy okazji głosowania zorganizowanego jednocześnie w 17 krajach, trzeci rok z rzędu w klasie oceny Klasa średnia /Import” zwycięstwo odniosła Alfa Romeo Giulia.

W nominacji do Best Car”, Alfa Romeo Giulia nie tylko zdobyła 20,8% głosów, ale wersja modelu Quadrifoglio okazała się jednym z najmocniejszych samochodów spośród 31 startujących w kategorii Klasa średnia”. Silnik benzynowy biturbo V6 o pojemności 2,9 litra, topowego modelu gamy, wytwarza moc 375 kW (510 KM).

Alfa Romeo Stelvio odniosła sukces w kategorii „Duży SUV/samochód terenowy”, pokonując 56 konkurentów z Niemiec i innych krajów.
Alfa Romeo Giulietta uplasowała się na drugi stopień podium w ocenie import Klasa średnia”.

43. edycja plebiscytu Best Cars” roku 2019 odbywała się jednocześnie w 17 krajach. Czytelnicy wybrali swoich faworytów spośród 385 modeli samochodów w jedenastu różnych kategoriach, w tym również spośród samochodów z importu.

Trzecie zwycięstwo z rzędu Alfy Romeo Giulia w plebiscycie Best Cars” to dowód ogromnej przychylności, którym cieszy się nasz sportowy sedan na arenie międzynarodowej. Jesteśmy bardzo dumni również z sukcesu odniesionego przez Alfę Romeo Stelvio w ważnej kategorii „Duży SUV/samochód terenowy”, gdzie rywalizacja była wyjątkowo zacięta”, powiedziała  w trakcie uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się w Stuttgarcie, Rebecca Reinermann, dyrektor marketingu marek Alfa Romeo i Jeep. Nowe nagrody przyznawane przez Auto, Motor und Sport” oraz partnerskie magazyny nie tylko potwierdzają słuszność naszej strategii modeli oraz naszego wysokiego poziomu jakości. Zdobyty tytuł Best Cars” jest dla nas bodźcem do oferowania w przyszłości szerokiej, międzynarodowej rzeszy fanów marki Alfa Romeo samochodów zapewniających nieporównywalną z niczym przyjemność jazdy, dzięki innowacyjnym technologiom, typowemu włoskiemu designowi i dużej mocy”.

Najbardziej prestiżowe nagrody dla Alfy Romeo Giulia.

 

Najbardziej prestiżowe nagrody dla Alfy Romeo Stelvio.