Hinwil, 25 września 2018 r. – Alfa Romeo Sauber F1 Team z przyjemnością ogłasza, że Marcus Ericsson nadal będzie częścią zespołu, pełniąc rolę trzeciego kierowcy i ambasadora marki.

W ostatnich czterech sezonach Mistrzostw Świata Marcus Ericsson stał się ważnym członkiem rodziny Sauber. Jego doświadczenie, pozytywne nastawienie i wysokie kwalifikacje zawodowe przyczyniły się w znacznym stopniu do dużych postępów poczynionych przez Alfa Romeo Sauber F1 Team. Marcus Ericsson będzie z pełnym zaangażowaniem nadal ściśle współpracował z zespołem.

Marcus Ericsson (numer samochodu 9):
„Jestem wdzięczny za lata spędzone w Formule 1, jako kierowca wyścigowy. Jestem dumny z faktu, że w ostatnich czterech latach ścigałem się w barwach Saubera, a w tym sezonie reprezentowałem także kultową markę, jaką jest Alfa Romeo. Chciałbym nadal ścigać się, ale posiadanie w zespole kierowcy takiego jak Kimi Räikkönen to świetna okazja dla nas wszystkich. Nadal będę wnosił swój wkład do zespołu, tak jak zawsze to robiłem z poświęceniem i oddaniem”.


Frédéric Vasseur, dyrektor generalny Sauber Motorsport oraz szef Alfa Romeo Sauber F1 Team:

„Chcielibyśmy podziękować Marcusowi za poświęcenie dla zespołu i wspaniałą pracę, jaką wykonał pracując z nami wiele lat. Cieszymy się, że nadal będzie on częścią rodziny Sauber. W sezonie 2018 zespół zrobił ogromne postępy, a Marcus odegrał istotną rolę w naszym rozwoju. Marcus pracuje z nami już od lat i cieszymy się na nowy wspólny rozdział, w którym zacieśnimy naszą współpracę, aby razem podążać w pozytywnym kierunku”.

 

Website: www.sauberf1team.com
Media: www.sauberf1team.com/press
Facebook: facebook.com/sauberf1team
Google+: www.google.com/+sauberf1team
Twitter: twitter.com/sauberf1team
Youtube: www.youtube.com/sauberf1team
Pinterest: www.pinterest.com/sauberf1pins
Instagram: www.instagram.com/sauberf1team