• Po raz czwarty z rzędu, marka Fiat jest głównym sponsorem TFF Festiwalu Filmowego w Turynie, który odbywać się będzie od 23 listopada do 1 grudnia br.
  • Nowe modele Fiat 500X oraz 500L będą samochodami do transportu festiwalowych gości przez cały okres trwania wydarzenia.
  • Umacnia to głęboką więź łączącą Turyn, markę Fiat oraz wspaniałą tradycję kina już od początku XX wieku.

Marka Fiat wystąpi w roli gwiazdy na najważniejszym międzynarodowym festiwalu filmowym, który odbywać się będzie w turyńskich kinach od 23 listopada do 1 grudnia br.
Na tegorocznej, 36. edycji Festiwalu Filmowego w Turynie można będzie zobaczyć nie tylko artystyczne filmy, ale także uczestniczyć w różnych panelach i eksperymentach, co potwierdza wyjątkowość marki w łączeniu tradycji i innowacyjności oraz swobodnym poruszaniu się po różnych obszarach tematycznych i językowych.

Dla aktorów, reżyserów oraz gości biorących udział w Festiwalu, marka Fiat zapewnia flotę samochodów złożoną z modeli 500X i 500L, niedawno odświeżonych w celu  umocnienia ich pozycji liderów w poszczególnych segmentach.
Dla nowego Fiata 500X, powrót do serca Turynu ma bardzo duże znaczenie. Zaledwie kilka tygodni temu, to tutaj odbyła się międzynarodowa konferencja prasowa poświęcona temu crossoverowi Fiata, zorganizowana w jednym z najbardziej kultowych miejsc Włoch: w turyńskim Narodowym Muzeum Kina, mieszczącym się w Mole Antonelliana, od ponad wieku wznoszącym się nad piemoncką stolicą.
Istnieje nierozerwalna więź, która od początku XX wieku łączy Turyn, markę Fiat oraz wspaniałą tradycję kina. Przez wiele lat różne auta marki„dostawały role” od słynnych reżyserów, potwierdzając status samochodów Fiata, jako prawdziwego dziedzictwa narodowego, wykraczającego daleko poza granice świata motoryzacji.  Dla przykładu, w 1957 roku Fellini wybrał 1100 B oraz 600 Trasformabile do „Nocy Cabirii”, a prawie 50 lat później, Fiat 500X wystąpił w kinowym hicie Bena Stillera „Zoolander 2”.  Kto nie pamięta miejsc w Turynie, na tle których kręcone były fantastyczne filmy? Na przykład, piazza Castello prezentowana w filmie „Hannah i jej siostry” Woody’ego Allena, albo piazza CLN będąca scenerią dla ekranowych koszmarów Dario Argento. Wielką artystyczną wartość ma również ponad 1500 filmów, w tym filmy dokumentalne i reklamowe, produkowane przez Fiata od 1911 roku.

Najnowszym aspektem współpracy Fiata ze światem filmu jest niezwykła, krótkometrażowa produkcja inspirowana kultowym filmem z lat 80. – „Powrót do przyszłości”, w której wykorzystano nie tylko oryginalną historię, by złożyć hołd wspaniałej tradycji kina, ale która odniosła ogromny sukces także w Internecie: odnotowała ponad 42 miliony odsłon na fiatowskich kanałach społecznościowych, co okazało się najlepszym wynikiem w historii FCA.  Ten krótkometrażowy film poświęcony nowemu 500X kontynuuje strategię obraną w 2017 roku produkcją „Powrót do przyszłości”,,hołdem celebrującym 60. urodziny kultowej 500, dodatkowo naznaczonym obecnością zdobywcy Oscara Adriena Brody’ego.

Tak samo, jak film daje nam możliwość „dostępu do marzeń” poprzez nośnik, który należy zarówno do przeszłości, jak i do przyszłości, tak samo rodzina Fiatów 500, teraz uzupełniona o nowe 500X i 500L, potwierdza swój status niezwykłego „wehikułu czasu”, z powodzeniem zachowującego stylistykę znakomitego protoplasty, a jednocześnie oferującego nowe technologie „zapożyczone” z przyszłości. Czy to samochód marzeń będący wytworem wyobraźni twórców filmu? Nie, to rzeczywistość gotowa do pokonywania dróg całej Europy, która przyjęła kształt nowego 500X. Po raz pierwszy w gamie Fiata, na przykład w odnowionym włoskim crossoverze, został zamontowany nowy silnik FireFly Turbo 1.0 oraz FireFly Turbo 1.3, kolejne potwierdzenie technologicznej dominacji Grupy FCA. Jak wskazuje nazwa, nowe silniki FireFly Turbo to najbardziej kompaktowe i ekologiczne źródła energii montowane w samochodach marki Fiat.
Będąc czymś więcej niż tylko technologiczną innowacją, nowy 500X  oferuje wszystko to, co najlepsze pod względem bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy, w tym funkcję rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition) i wskazywania ograniczeń prędkości (Speed Advisor), które dostępne są w standardzie we wszystkich wersjach. Oprócz tego, nowy 500X wchodzi w zakres całkowicie odświeżonej oferty z dwoma rodzajami nadwozia i trzema wersjami wyposażenia – Urban, City Cross i Cross.

*”Powrót do przyszłości” jest znakiem towarowym i przedmiotem prawa autorskiego Universal Studios i U-Drive Joint Venture. Licencja Universal Studios. Wszelkie prawa zastrzeżone.