• Marka Fiat i Fundacja „Maraton Warszawski” potwierdziły kontynuację zeszłorocznej współpracy przy organizacji trzech najbardziej prestiżowych imprez biegowych w Polsce – otwierającym sportowy sezon 13. PZU Półmaratonie Warszawskim, majowej sztafecie maratońskiej XIV Ekiden oraz wrześniowym, 40. PZU Maratonie Warszawskim.
  • Oficjalnym samochodem pierwszego z tych wydarzeń będzie dynamiczny, rodzinny Fiat Tipo Station Wagon.

Marka Fiat i Fundacja „Maraton Warszawski” potwierdziły kontynuację zeszłorocznej współpracy przy organizacji trzech najbardziej prestiżowych imprez biegowych w Polsce – otwierającym sportowy sezon Półmaratonie Warszawskim, majowej sztafecie maratońskiej Ekiden oraz wrześniowym, stołecznym biegu na królewskim dystansie. Oficjalnym samochodem pierwszego z tych wydarzeń będzie dynamiczny, rodzinny Fiat Tipo Station Wagon.
Mnóstwo sportowych emocji przyniósł sezon 2017. Rozgrywany w marcu 12. PZU Półmaraton Warszawski ukończyło 12190 osób, ustanawiając bieg drugim największym w Polsce i pierwszym na dystansie 21,0975 km. Trzynasta edycja majowej sztafety maratońskiej, jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – wzięło w niej udział ponad 700 6-osobowych sztafet. A linię jesiennego, 39. PZU Maratonu Warszawskiego przekroczyło aż 5466 biegaczy. Pasja i zaangażowanie uczestników, ich poświęcenie w całorocznych przygotowaniach i rekordy na trasie, a także liczny udział w akcji charytatywnej #BiegamDobrze przyczyniły się do wspaniałego sukcesu wszystkich trzech imprez Fundacji „Maraton Warszawski”. Na każdej z nich był także obecny Fiat, który aktywnie wspierał organizację biegów, prowadził liderów do zwycięstwa i uhonorował wylosowanego finiszera maratonu nowym Fiatem Tipo.

W sezonie 2018 Fiat i Fundacja „Maraton Warszawski” ponownie łączą siły, by dostarczyć biegaczom jeszcze więcej pozytywnych emocji podczas imprez zorganizowanym na najwyższym, sportowym poziomie:

  • 13. PZU Półmaraton Warszawski odbędzie się 25 marca. Bieg wystartuje z ul. Konwiktorskiej i zakończy się na Wybrzeżu Gdańskim, przy miasteczku imprezy zlokalizowanym w Multimedialnym Parku Fontann.
  • XIV Ekiden to maraton sześcioosobowych sztafet zaplanowany na weekend 12-13 maja w Parku Szczęśliwickim.
  • Jubileuszowy, 40. PZU Maraton Warszawski tradycyjnie odbędzie się w ostatnią niedzielę września, która w tym roku wypada 30. dnia miesiąca. Trasa 42,195-kilometrowego biegu zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

Na każdym z tych biegów uczestnikom będą towarzyszyć samochody Fiata. W marcu uczestników 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego do mety poprowadzi bestsellerowy model marki – Fiat Tipo w wersji Station Wagon. To kompaktowe kombi wraz z wersją sedan i hatchback tworzy nowoczesną gamę mocnych i niezawodnych samochodów, które naznaczają pełny powrót Fiata do segmentu średnich samochodów. Wersja Station Wagon odzwierciedla wartości i korzyści całej gamy, obejmujące stylowe wzornictwo, ergonomiczne, komfortowe, bogato wyposażone wnętrze i liczne funkcjonalne rozwiązania techniczne dostępne w zaskakująco niskich cenach. Wersję kombi cechuje aż 4,57 m długości i największa pojemność bagażnika w klasie wynosząca imponujące 550 litrów, liczne funkcjonalne schowki i stylowe dodatki.
Gama Tipo jest dostępna w trzech wersjach wyposażenia i z trzema jednostkami napędowymi – linia silników Euro 6 oferuje jednostki napędowe zasilane olejem napędowym, benzyną i silniki z podwójnym zasilaniem: benzyna i LPG. Są to silniki turbodiesel 1.3 Multijet o mocy 95 KM i 1.6 Multijet o mocy 120 KM, benzynowy silnik 1.4 16v 95 KM, 1.4 T-Jet 120 KM oraz 1.6 E-torQ 110 KM.

***

Fundacja „Maraton Warszawski” została założona w 2003 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno biegaczy-amatorów, jak i profesjonalnych zawodników, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje największe i najbardziej prestiżowe biegi w Polsce m.in.: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden.
Półmaraton Warszawski – największy polski bieg organizowany jest od 2006 roku pod koniec marca. Przez ostatnie lata stał się najpopularniejszym biegiem w Polsce. W pierwszej edycji wystartowało nieco ponad 1000 osób. Obecnie dystans półmaratonu kończy blisko 13 000 biegaczy. Aktualnym rekordzistą jest Victor Kipchirchir z Kenii, który w 2014 roku pokonał trasę w czasie 01:00:48. Zapisując się do udziału w imprezie, można wziąć udział w akcji #BiegamDobrze, w ramach której biegacze zbierają środki na wsparcie organizacji dobroczynnych. Od jej startu podczas Maratonu Warszawskiego w 2015 roku uczestnicy biegów Fundacji „Maraton Warszawski” zebrali już ponad 2,5 miliona złotych na cele charytatywne.

FIAT – marka powstała w Turynie w 1899 r., a w Polsce obecna od 1921 r. Obecnie Grupa pod nazwą Fiat Chrysler Automobiles (FCA) na świecie to: właściciel 15 marek, w tym samochodowych: Fiat, Alfa Romeo, Jeep, Lancia, Abarth, Fiat Professional, Mopar, Chrysler, Dodge, SRT, RAM, Maserati; obecność produkcyjna w 40 a handlowa w ponad 150 krajach; 162 zakłady; 231 tys. pracowników.

FCA Poland S.A. to największa z 17 spółek Grupy Fiat Chrysler Automobiles (FCA), w tym 2 typu joint-venture, w Polsce. Jej zakład w Tychach należy do grona najlepszych w Grupie FCA zakładów produkcyjnych. Jako jeden z niewielu na świecie uzyskał Złoty Poziom w systemie World Class Manufacturing (zintegrowana metodologia zarządzania przedsiębiorstwem wg najwyższych standardów światowych w zakresie bezpieczeństwa, ochrony środowiska naturalnego, utrzymania ruchu, logistyki i jakości). Spółka jest jednym z największych pracodawców w regionie (na koniec 2017 bez mała 2900 zatrudnionych) i jednym z największych eksporterów w Polsce oraz zdecydowanym liderem eksportu w branży motoryzacyjnej. W 2017 roku fabryka FCA w Tychach wyprodukowałałącznie 263 424  sztuki samochodów marek Fiat, Abarth i Lancia, z czego 99% (261 658 sztuk) wyeksportowano do 57 rynków świata.
Wg rankingu „Rzeczpospolitej” – „Lista 500″ z 2017 r., spółka FCA Poland – kolejny rok z rzędu – plasuje się na 2. miejscu wśród największych eksporterów polskiej gospodarki, a na pierwszym w branży motoryzacyjnej – przychody z eksportu wyniosły 12,4 mld zł (dane za 2016 r.).
Sprzedawca w Polsce samochodów marek: Fiat, Alfa Romeo, Jeep, Abarth i Fiat Professional.