• Fiat Ducato MY 2020 debiutuje w Niemczech przy okazji najważniejszej na świecie imprezy poświęconej turystyce rekreacyjnej, ciągle rozwijającej się branży odnotowującej wzrost na wszystkich rynkach.
  • Gwiazdą Targów będzie baza pod zabudowy Ducato, niepodważalny lider tej branży: ponad 500 000 rodzin wybrało ją w Europie i po raz dwunasty z rzędu jest to „Najlepsza baza pod zabudowy roku”.
  • Na stoisku znajdą się cztery bazy pod zabudowy Ducato reprezentujące niezliczone rozwiązania, jakie umożliwia ten model, natomiast na zewnątrz obiektu, odwiedzający będą mogli zasiąść za kierownicą dwóch nowych egzemplarzy Ducato.
  • Absolutną nowością będzie zaawansowana automatyczna skrzynia biegów „9Speed” z dziewięcioma biegami, najlepsza w swojej klasie pod względem masy i momentu obrotowego: w wersji 180 KM osiąga rekordową wartość 450 Nm
  • Debiutują również nowe silniki Euro 6d-TEMP, jeszcze bardziej wydajne i ekologiczne, z czterema poziomami mocy: 120, 140, 160 i 180 KM.
  • Ducato to „Leader in freedom”, a jego dbałość o Klienta wyraża się również w szerokiej gamie usług opracowanych wspólnie z Moparem.
  • Odnawia się ekskluzywny sektor Fiata Professional zajmujący się pojazdami rekreacyjnymi.

Od 31 sierpnia do 8 września odbywa się w Düsseldorf Caravan Salon 2019, najważniejsza na świecie impreza poświęcona turystyce rekreacyjnej.
Jest to wydarzenie, w którym bierze udział marka Fiat Professional prezentująca po raz pierwszy nowego Fiata Ducato MY 2020, kolejną odsłonę bestsellera, która wprowadza istotne innowacje również w sektorze kamperów, gdzie może poszczycić się niepodważalną pozycją lidera w branży: w ostatnich 10 latach ponad 500 000 rodzin w Europie wybrało dla swojego samochodu kempingowego bazę do zabudowy Ducato.

Ciągle rośnie liczba miłośników, dla których kamper nie jest li tylko praktycznym rozwiązaniem, ale również wyrazem własnego stylu życia, z dala od utartych szlaków. I to właśnie oni stoją za sukcesem modelu będącego symbolem Fiata Professional: w porównaniu do 2018 roku, w pierwszych miesiącach roku, liczba zarejestrowanych kamperów wzrosła o 6%, potwierdzając tym samym, że samochody kempingowe stanowią swego rodzaju „lifestyle enabler”- nie są tylko zwykłymi samochodami na wakacje, ale narzędziem do „zdobywania” wolności, podróżowania, gdzie i kiedy się chce.
Oprócz wielu kamperów zbudowanych na ramie Ducato prezentowanych na poszczególnych stoiskach niemieckich Targów, wielkie zainteresowanie zapewne wzbudzi ogromna powierzchnia wystawowa Fiata Professional (obszar D42 – pawilon 16), gdzie jako próbkę niezliczonej ilości rozwiązań, jakie umożliwia model można będzie zobaczyć cztery bazy pod zabudowy dostarczane producentom przyczep do przekształcenia w samochody kempingowe. Mowa tu o wersji z podwyższanym dachem, podwoziu z kabiną oraz samochodzie pokazowym nazwanym „back-to-back”, składającym się z dwóch baz do zabudowy Ducato Maxi: z jednej strony widoczna jest rama do zabudowy z kabiną, natomiast z drugiej strony znajduje się podwozie bez kabiny, stanowiące bazę do samochodów kempingowych klasy A. Wystawę dopełniają różne „wyspy” tematyczne, na których można znaleźć informacje o nowych silnikach, automatycznej, dziewięciostopniowej skrzyni biegów oraz o usługach oferowanych właścicielom kamperów. Na zewnątrz odwiedzający mają możliwość przetestowania dwóch furgonów Ducato 160 KM i 180 KM,  obydwa z nową, automatyczną skrzynią biegów.
Wśród największych innowacji nowego modelu, która z pewnością zachwyci Klientów pojazdów rekreacyjnych, jest nowa, dziewięciobiegowa, automatyczna skrzynia biegów, która zapewnia przyjemną i swobodną jazdę, bez uszczerbku dla osiągów, przy jednoczesnej optymalizacji poziomu zużycia paliwa w każdej sytuacji.
Ponadto, będąca od zawsze jedną z najmocniejszych stron baz pod zabudowy Ducato- gama silników, teraz oferuje  2,3-litrową jednostkę Euro 6d-TEMP Diesel, montowaną w samochodach ciężarowych, solidną i trwałą, a równocześnie gwarantującą osiągi i komfort samochodu osobowego, z czterema poziomami mocy: 120, 140, 160 i 180 KM. Wszystkie silniki wyposażone są w technologię Multijet 2, która poprawia wydajność i zużycie paliwa, ale też każda jednostka ma specyficzne cechy konstrukcyjne, jak budowa turbosprężarki, tłoków i dynamiki płynów. Ponadto, dostępne są najbardziej zaawansowane systemy wspomagania jazdy zapewniające bezpieczną i beztroską podróż, jak również specjalne zawieszenia dla kamperów oraz długa lista elementów wyposażenia dodatkowego, gwarantujących najwyższy komfort.
Ducato Fiat Professional to „Leader in Freedom” i jego pozycja lidera jest potwierdzona niesamowitą kolekcją międzynarodowych nagród, w tym prestiżowym tytułem „Najlepsza baza pod zabudowy 2019″, przyznanym właśnie w Niemczech, w tym roku po raz dwunasty z rzędu przez czytelników „Promobil”, niemieckiego magazynu branżowego, który od ponad 25 lat stanowi rodzaj barometru mierzącego trendy w turystyce rekreacyjnej. To ważne wyróżnienie potwierdza zaufanie, jakim Klienci obdarzyli model Ducato, jako idealną bazę do spędzania wolnego czasu, stając się oznaką niezwykłego, włoskiego sukcesu.

Ducato cały czas jest produkowany w Zakładzie Sevel w Val di Sangro, największym zakładzie w Europie produkującym lekkie samochody dostawcze, wyróżnionym srebrem w ramach World Class Manufacturing. W 2018 roku w Sevel wyprodukowano ponad 297 000 samochodów, ustanawiając czwarty rok z rzędu absolutny rekord sprzedaży, wynoszący +46% w ostatnich 6 latach. Od 1981 roku do tej pory, dzięki ponad 38-letniemu doświadczeniu i udoskonalonemu wyposażeniu, samochód ten stał się prawdziwym trendsetterem oferowanym w ponad 13 000 wariantów i sprzedawanym w ponad 80 krajach całego świata, w tym w tak bardzo pożądanej wersji pod zabudowę, wykorzystywanej w turystyce „en plein air”.