• Trzeci rok z rzędu Fiat i Fundacja „Maraton Warszawski” łączą siły przy organizacji największych imprez biegowych w kraju: 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego i 41. Maratonu Warszawskiego.
 • Fiat Tipo ponownie oficjalnym samochodem wiosennego półmaratonu w stolicy.
 • Fiat Tipo hatchback Street nagrodą w jesiennym biegu rozgrywanym na królewskim dystansie.
 • Tipo, bestseller Fiata dostępny w wersjach sedan, hatchback i Station Wagon oraz z sześcioma poziomami wyposażenia, kosztuje już od 48 100 zł.

Fiat po raz trzeci z rzędu został partnerem Fundacji „Maraton Warszawski” przy organizacji największych i najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce. Marka zapewni flotę samochodową podczas 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego i 41.  Maratonu Warszawskiego.
Nowoczesny Fiat Tipo jest ponownie oficjalnym samochodem pierwszej z tych imprez a nagrodą w drugiej będzieFiat Tipo hatchback w wersji Street.

Polskę ogarnęło biegowe szaleństwo! Niestraszny nam wiatr, mróz, upał czy deszcz, od morza po Tatry ścieżki biegowe są pełne dbających o zdrowie Polaków. Rekordy frekwencji w ostatnich latach biją też biegi zorganizowane na czele z kultowym cyklem stołecznych wydarzeń sportowych organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski”.
Półmaraton Warszawski odbędzie się 31 marca br., czyli za dwa miesiące, a już dziś na liście startowej znajduje się już 11 000 nazwisk zawodników i zawodniczek.
To właśnie wiosenny, warszawski bieg od wielu lat pozostaje największym półmaratonem w Polsce, w zeszłym roku na mecie zameldowało się aż 12 469 finiszujących. Ponadto, podczas zeszłorocznej edycji padł kolejny rekord, w ramach akcji charytatywnej #BiegamDobrze uczestnicy 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego zebrali blisko 750 000 złotych. W tym roku spodziewany jest milion!
Równie dobrym wynikiem może poszczycić się jesienna impreza Fundacji „Maraton Warszawski” – stołeczny bieg na królewskim dystansie rozgrywany jest nieprzerwanie od 1979 roku. Jubileuszową, 40. edycję ukończyło 7529 osób, zapewniając biegowi tytuł największego maratonu w 2018 roku w Polsce.

Przy organizacji tak wzniosłych wydarzeń niezwykle ważne jest zaplecze techniczne. Tu niezawodnie z pomocą przychodzi marka Fiat, która zapewni flotę samochodów do obstawienia tras, prowadzenia czołówki biegaczy, transportu organizatorów i sędziów. O sprawną logistykę podczas marcowego biegu zadba oficjalny samochód 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego – Fiat Tipo. Ten bestsellerowy model w gamie włoskiej marki jest dostępny w trzech zróżnicowanych wersjach: najchętniej wybieranej przez Polaków sedan, adresowanej do młodych i aktywnych kierowców hatchback oraz jako rodzinne kombi Station Wagon. Wersja Station Wagon reprezentuje wartości i korzyści całej gamy, obejmujące stylowe wzornictwo, ergonomiczne, komfortowe, bogato wyposażone wnętrze i liczne funkcjonalne rozwiązania techniczne dostępne w zaskakująco niskich cenach. Wersję cechują: aż 4,57 m długości i największa pojemność bagażnika w klasie wynosząca imponujące 550 litrów, liczne funkcjonalne schowki i stylowe dodatki.

I to właśnie Tipo hatchback Street będzie główną nagrodą we wrześniowym 41.  Maratonie Warszawskim.
Tipo w wersji Street skierowany jest do młodszej grupy Klientów, którzy poszukują w samochodzie dynamiki i stylu za przystępną cenę. W nowej wersji Street pojawiają się dodatkowo nowe, aluminiowe 16-calowe obręcze kół ze stopów lekkich w czarnym, błyszczącym kolorze, przyciemniane tylne szyby, ciemne, kontrastowe elementy wykończeniowe, jak: obudowy lusterek zewnętrznych, osłona chłodnicy oraz zewnętrzne i wewnętrzne klamki drzwi. Śmiałe „spojrzenie” reflektorów LED z funkcją świateł do jazdy dziennej DRL oraz specjalny znaczek podkreślają charakter tej wersji. Wszystkie elementy wchodzące w skład pakietu estetycznego pozwalają wydobyć kształty włoskiego designu, gwarantując wyrazisty charakter, styl i jednocześnie bezkompromisową funkcjonalność. W każdej odsłonie Tipo jest komfortowe i praktyczne, a w wersji Street jest teraz również dynamiczne. Atrakcyjny styl i przestronność kompaktowego sedana z najwyższego segmentu łączą się z przystępną i niewygórowaną ceną.

Wybrane wyposażenie standardowe Tipo Street:

 • 6 poduszek powietrznych
 • system ABS, ESC Hill Holder
 • elektrycznie sterowane lusterka boczne i szyby przednie
 • klimatyzacja
 • radio UConnect z portami USB, Bluetooth
 • felgi ze stopów lekkich 16″
 • przyciemniane szyby boczne i tylne
 • światła do jazdy dziennej LED.

Gama Tipo jest dostępna aż w sześciu komfortowych wersjach wyposażenia, które w listopadzie uzupełniły poziomy Mirror i Street, skierowane do Klientów poszukujących technologii, stylu i konkurencyjnej ceny. Gamę silników tworzą dwie dynamiczne jednostki benzynowe – 1.4 95 KM i 1.4 T-Jet 120 KM – oraz trzy elastyczne i ekonomiczne modele Diesla – 1.3 MultiJet 95 KM oraz 1.6 MultiJet 120 KM lub 120 KM DDCT.

Fiat Tipo, który podbił serca Polaków połączeniem nowoczesności, komfortu i niewygórowanej ceny, jest osiągalny już od 48 100 zł za wersję sedan napędzaną silnikiem 1.4 95 KM.
Pełna oferta jest dostępna u autoryzowanych dealerów i na stronie www.fiat.pl