• Odnowione modele Giulia i Stelvio oferują technologiczne udoskonalenia, które jeszcze bardziej wzbogacą doznania w czasie jazdy.
  • Nowy system infotainment z ekranem dotykowym, całkowicie przeprojektowanym interfejsem oraz zestawem rozbudowanych usług, zupełnie nowe, zaawansowane systemy wspomagania kierowcy ADAS i autonomiczne systemy jazdy drugiego stopnia zwiększają komfort jazdy, zapewniając kierowcy maksymalne wsparcie.
  • Udoskonalona jakość nowego wnętrza, z odświeżonymi materiałami zapewnia najwyższy komfort za kierownicą.
  • Nowa struktura gamy oferuje wersje wyposażenia z kultowymi nazwami, o wyraźnie zróżnicowanej charakterystyce.
  • Nowa gama kolorystyczna nawiązuje do bogatej tradycji marki i pozwala w pełni wyrazić styl kierowcy, dostarczając jeszcze większych emocji.
  • Nowe Giulia i Stelvio MY20 będą dostępne w Salonach Alfy Romeo na początku 2020 roku.
  • Leasys i FCA-Group Bank Polska zapewniają różnorodne rozwiązania finansowe wspierające zakup lub rozpoczęcie użytkowania również nowych Alfy Romeo Giulia i Stelvio MY20.

Ewolucja w trzech kierunkach: technologia, autonomiczna jazda, łączność ze światem.
Za kierownicą samochodów Alfa Romeo kierowcy zawsze mogli cieszyć się najlepszą technologią połączoną z technicznym dziedzictwem oraz niezrównanym, emocjonującym prowadzeniem oferowanym przez każde dzieło tej marki. Przy wyborze Giulii lub Stelvio nie ma mowy o kompromisie i wybieraniu pomiędzy rozwiązaniami dającymi sportowe emocje a maksymalnym komfortem, w szerokim tego słowa znaczeniu. Dla Alfy Romeo komfort oznacza, że każde doświadczenie za kierownicą czy to sedana czy też SUV-a jest przyjemne, dobrze zorganizowane i bezpieczne: wejście na pokład Giulii i Stelvio i zajęcie miejsca na przednich lub tylnych siedzeniach zapewnia wrażenia, które przyjemnie otaczają pasażerów strefą komfortu, ściśle związaną z bezpieczeństwem, jakością i wysokimi osiągami.

Ta filozofia była nadrzędnym elementem obecnym na każdym etapie projektowania prac nad rozwojem odświeżonych wersji Giulii i Stelvio MY20, które w 2020 ewoluują w trzech aspektach, stanowiąc uzupełnienie dla powszechnie uznanych faktów: ich najnowocześniejszych rozwiązań technicznych, właściwości jezdnych, które zapewniają niepowtarzalne doznania podczas jazdy, ustanawiając wzorzec w swoich kategoriach i ich charakterystycznego włoskiego designu. Jakość i technologia oferowane obecnie  w gamie, osiągają poziom doskonałości, dzięki zastosowaniu nowych systemów wspomagania  kierowcy, autonomicznej jeździe (teraz poziom 2), całkowicie odnowionemu systemowi informacyjno-rozrywkowemu z zestawem połączonych usług oraz przeprojektowanemu interfejsowi.

Nowy infotainment.
Stworzona na pokładzie Giulii i Stelvio relacja kierowca-samochód jest głębszym połączeniem, dzięki bezpośredniej reakcji układu kierowniczego, bezdyskusyjnie najlepszym w swojej klasie właściwościom jezdnym, bezbłędnemu rozkładowi masy i ekscytującej reakcji pojazdu w każdej sytuacji. Są to wyróżniające się parametry techniczne zapewniające stworzony z czystych emocji dialog z kierowcą na wszystkich rodzajach dróg. Aby czerpać absolutną przyjemność z doznań podczas jazdy, przy wyjątkowej mieszance pasji i bezpieczeństwa, interakcja kierowca-samochód musi być całkowita. W nowej Giulii i Stelvio MY20 interfejs HMI wchodzi więc na wyższy poziom, stając się wyjątkowo prostym, przyjaznym i intuicyjnym dla użytkownika.
Po pierwsze, samochody oferują w standardzie 7-calowy ekran TFT wbudowany w zestaw wskaźników. Układ ekranu został przeprojektowany, aby zapewnić więcej informacji w bardziej racjonalny sposób i zmieścić parametry dotyczące autonomicznej jazdy.
Centralny wyświetlacz znajdujący się na desce rozdzielczej o przekątnej 8,8″ został znacznie udoskonalony, obejmując ekran dotykowy i przyjmując zupełnie nowy układ z zoptymalizowaną grafiką opartą na widżetach (elementy graficzne zaprojektowane do intuicyjnej obsługi wszystkich funkcji z możliwością dostosowywania do indywidualnych potrzeb poprzez funkcję „drag and drop”). Oznacza to, że każdy użytkownik może stworzyć swoją własną stronę główną, na której każda funkcja pojazdu staje się aplikacją. Zatem, przewijanie w poziomie wywołuje ekrany dostępu do Alfa DNA, radia, mediów, smartfona, nawigacji, klimatyzacji, zestawu połączonych usług i zaawansowanych systemów wsparcia kierowcy. Współdziałanie jest w ten sposób kompletne i dostosowane do potrzeb użytkownika, a aby skorzystać z ekranu, kierowca może wybrać pokrętło lub funkcję ekranu dotykowego.

Alfa Connected Services.
Nowe Alfy Romeo Giulia i Stelvio MY20 są wyposażone w Alfa Connected Services, narzędzie zapewniające zaawansowaną łączność ze światem oraz zestaw usług zwiększających bezpieczeństwo i komfort.
Dostępnych jest wiele pakietów: My Assistant oferuje funkcję SOS pozwalającą użytkownikowi wezwać pomoc w przypadku awarii lub nagłego wypadku, używając w tym celu przycisku SOS umieszczonego na podsufitce, przycisków radiowych lub aplikacji mobilnej, wysyłając lokalizację pojazdu i numer identyfikacyjny samochodu do centrum obsługi. W razie wypadku połączenie nawiązywane jest automatycznie. W przypadku awarii samochodu, kierowca może wezwać pomoc drogową, podając współrzędne pojazdu, co pozwala na uzyskanie szybkiej pomocy. Połączenie można aktywować, naciskając umieszczony na podsufitce przycisk Assist, przycisk na ekranie radia lub za pomocą aplikacji mobilnej na smartfonie. Kierowcy mogą również bezpośrednio kontaktować się z centrum obsługi, aby wezwać pomoc. Ponadto, w pakiecie znajduje się także usługa raportowania, dzięki której kierowca jest na bieżąco informowany o stanie samochodu za pośrednictwem comiesięcznych raportów wysyłanych pocztą elektroniczną.
My Remote
 zawiera różnorodne usługi, w tym możliwość zdalnego sterowania niektórymi funkcjami samochodu (blokowanie/odblokowanie drzwi, włączanie świateł) za pomocą smartfona/smartwatcha, komunikację z asystentami wirtualnymi Alexa i Google Home, lokalizację samochodu, monitorowanie niektórych parametrów (prędkość i obszar) oraz otrzymywanie powiadomień, jeśli nie zostaną one zachowane.
My Car
 pozwala właścicielom stale monitorować stan samochodu i jego parametry.
My Navigation obejmuje aplikacje do zdalnego wyszukiwania miejsc docelowych i punktów użyteczności publicznej (POI), a także powiadomienia w czasie rzeczywistym o natężeniu ruchu, pogodzie i lokalizacji fotoradarów. W pakiecie zawarta jest również usługa Send & Go, która umożliwia kierowcom wysłanie adresu ze smartfona lub ze strony internetowej do systemu nawigacji samochodu. Nie można pominąć takich usług, jak My Wi-Fi, która umożliwia użytkownikowi podłączenie jednocześnie ośmiu urządzeń znajdujących się w samochodzie, My Theft Assistance, które powiadamia właściciela o próbie kradzieży czy My Fleet Manager, przeznaczony do zarządzania flotami. Wiele z tych narzędzi będzie już dostępnych w momencie wprowadzenia samochodów na rynek, a cała oferta będzie poszerzana i uzupełniana w 2020 roku.

Jakość nowych wnętrz.
Włoski styl Alfy Romeo wyróżnia się pozorną prostotą, za którą kryje się skomplikowany proces projektowania: osiągnięcie ergonomicznego, atrakcyjnego połączenia linii i instrumentów, brył i przestrzeni, które otaczają kierowcę rozpoczynając od czystej kartki papieru, jest złożonym zadaniem wymagającym dużej precyzji, ale udoskonalenie wnętrza dopasowanego do potrzeb pasażerów jest wyzwaniem jeszcze większym.
Dbałość o szczegóły, badania i nowoczesna wizja umożliwiły poprawę jakości poprzez wprowadzenie ukierunkowanych, istotnych zmian: całkowicie zmieniona została nowa konsola centralna, która teraz może pomieścić większe, łatwiej dostępne schowki, a także nową, bezprzewodową ładowarkę. Również nowa jest dźwignia zmiany biegów ze skórzanym poszyciem i świecącymi elementami, dzięki czemu nie tylko dobrze wygląda, ale i jest przyjemna w dotyku. U podstawy selektora znajduje się podpis w kolorach włoskiej flagi. Wreszcie, pokrętło sterujące systemem informacyjno-rozrywkowym, przy każdym dotknięciu daje wrażenie precyzji i solidności.
Kierownica zasługuje na odrębny rozdział: każdy element wykończenia wykonany jest z wyjątkowych materiałów i detali nieustannie zachęcających do kontynuowania jazdy, czułego dotykania perforowanej lub gładkiej skóry oraz podziwiania błyszczących i chromowanych elementów. Oczywiście, została ona również przeprojektowana pod kątem dopasowania urządzeń do autonomicznej jazdy.
Całość dopełnia oferowany jako standard w całej gamie 7-calowy ekran TFT pomiędzy zegarami i 8,8-calowy ekran dotykowy z przeprojektowanym układem graficznym.

2 poziom autonomicznej jazdy.
W nowej Giulii i Stelvio MY20 debiutuje pełny zestaw nowych systemów ADAS (Zaawansowane Systemy Wspomagania Kierowcy), który umożliwia pojazdom zapewnienie najwyższego poziomu autonomicznej jazdy z idealną równowagą między przyjemnością prowadzenia a systemami wspomagania.
Autonomiczność jazdy obejmuje poziom 2, który z definicji jest osiągany, gdy samochód może samodzielnie kontrolować w określonych warunkach przyspieszenie, hamulec i układ kierowniczy, wykorzystując w tym celu układy elektroniczne, które wymagają ciągłego monitorowania przez kierowcę, jednakże wspierają go, by zapewnić mu większy komfort na długich trasach. We wszystkich przypadkach kierowca powinien być oczywiście czujny i zawsze trzymać ręce na kierownicy.
Główne systemy technologiczne zastosowane w MY20 to:
Lane keeping assist (System utrzymywania na pasie ruchu)
: wykrywa, czy samochód zjeżdża z pasa ruchu bez włączonego kierunkowskazu, ostrzegając kierowcę przez sygnały wizualne i delikatny ruch kierownicy, który powoduje powrót na właściwy pas.
Active blind spot (Aktywny asystent martwego pola)
: wykrywa obecność innego pojazdu w tzw. martwym polu i jeśli zachodzi taka konieczność, koryguje tor jazdy, aby uniknąć kolizji.
Active cruise control (Aktywny tempomat)
: automatycznie dostosowuje prędkość pojazdu, aby zachować bezpieczną odległość od jadących przed nim samochodów. Przy pomocy systemu rozpoznawania znaków drogowych umożliwia regulację ustawionej prędkości w zależności od ograniczeń, co zapewnia spokojniejszą jazdę.
Traffic Sign Recognition i Intelligent Speed Control (System rozpoznawania znaków drogowych i kontroli prędkości)
: system korzysta z kamery pokładowej, rozpoznaje znaki drogowe i pokazuje je na wyświetlaczu oraz ostrzega kierowcę o aktualnym ograniczeniu prędkości. Zaleca nawet kierowcy dostosowanie prędkości do znaków odczytanych przez system: jeśli kierowca zgadza się, tempomat automatycznie przestawia się na nowe ograniczenia prędkości.
Traffic jam assistant (System wspomagający jazdę w korku) i highway assist (System wspomagania jazdy na autostradzie):
 oprócz aktywnego tempomatu, systemy te nadzorują również sektory boczne samochodu, utrzymując go na środku pasa przy wzmożonym ruchu (Traffic Jam Assistant) lub na autostradzie (Highway Assist), a także regulując prędkość na podstawie aktualnych ograniczeń prędkości.
Driver attention assist (Asystent wspomagania koncentracji)
: analizuje parametry pod kątem przemęczenia kierowcy i ostrzega go w razie potrzeby.

Nowa struktura gamy.
Ta bogata, unowocześniona oferta, bezwzględnie wymagała nowej struktury gamy odnoszącej się do historycznych nazw marki, aby w jeszcze lepszy sposób wyrazić wszystkie emocjonalne niuanse, typowe dla modeli Alfa Romeo.
Dlatego klienci mogą łatwo znaleźć drogę do świata Giulii i Stelvio i wybrać model najlepiej odzwierciedlający ich potrzeby i osobowość. Bezpośrednio nad wersjami podstawowymi znajduje się wersja wyposażenia Super, która stanowi bazę dla flotowej wersji Business. Następnie gama ewoluuje, w kierunku jeszcze większej, typowej włoskiej elegancji i ekskluzywności, do wersji Ti, podkreślonej legendarnymi inicjałami „Turismo Internazionale”, nazwy, która zawsze odnosiła się do najbogatszych modeli. Alternatywnie Klienci ceniący sobie bardziej sportowy duch mogą podążyć  w kierunku sportowej wersji Sprint i Veloce czy też wersji topowej Veloce Ti (Giulia).
Nowa wersja Quadrifoglio MY20 będzie dostępna w przyszłym roku.

Giulia.
Każdy poziom wyposażenia ma swój wyrazisty charakter: w przypadku podstawowej wersji Giulii występują 16-calowe felgi aluminiowe oraz tapicerka z tkaniny, w wersji Super tapicerka ma odnowiony i nowy wzór, i jest oferowana wraz z 17-calowymi obręczami kół ze stopów lekkich, co jest również cechą wyróżniającą wersje Business. Wersja „Ti” oferuje z kolei 18-calowe koła, drewniane elementy wykończenia wnętrza oraz skórzane fotele o wysokiej jakości, by spełnić oczekiwania osób poszukujących luksusu i elegancji. Atrakcyjna i sportowa wersja wyposażenia Sprint oferuje tapicerkę skórzaną w połączeniu z tkaniną, 18-calowe koła i aluminiowe elementy wykończenia wnętrza, natomiast wersja Veloce wyróżnia się swoimi wyjątkowymi sportowymi fotelami ze skóry. W wersji Veloce Ti nie ma mowy o kompromisach: znajdziemy tu19-calowe koła, wykończenie wnętrza elementami z włókna węglowego, karbowane elementy zewnętrzne (przedni grill, lusterka) oraz siedzenia pokryte  Alcantarą®.
W wersji bazowej Giulii do wyboru są dwa silniki: benzyna 2.0 o mocy 200 KM i turbodiesel 2.2 o mocy 136 KM, oba z napędem na tylne koła i automatyczną skrzynią biegów. Oprócz nowego 8,8- calowego wyświetlacza Multitouch i 7-calowego zestawu wskaźników TFT, wyposażenie standardowe obejmuje również system autonomicznego hamowania awaryjnego (Autonomous Emergency Brake), system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (Lane Departure Warning) oraz tempomat (Cruise Control). Wersja Super jest dostępna również z silnikami diesel o mocy 160 i 190 KM, a także z reflektorami ksenonowymi i tylnymi czujnikami parkowania. Dla poziomu Giulia Business dostępne są te same opcje silnikowe, a dodatkowo wersja posiada aktywny tempomat (Active Cruise Control) i system kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto. Wersja „Ti” zapewnia wcześniej wspomnianą niepowtarzalną elegancję (drewniane elementy stylizacyjne wnętrza), delikatną skórą na desce rozdzielczej, podgrzewane elektrycznie regulowane fotele przednie, dzieloną tylną kanapą, chromowane ramki szyb i aluminiowe nakładki na pedały. Ciemne elementy wykończenia Miron wraz ze sportową kierownicą są charakterystyczne dla sportowej wersji Sprint. Nawiązujące do najbardziej kultowych Alf Romeo nazwy Veloce i Veloce Ti, odnoszą się do najbardziej sportowych wersji wyposażenia Giulii, charakteryzujących się mocnymi silnikami, zarówno benzynowymi o mocy 280 KM jak i wysokoprężnymi o mocy 210 KM z napędem na wszystkie koła, wyposażonymi w sportowe siedzenia i ozdobionymi stylistycznymi elementami Dark Miron lub włókna węglowego.

Stelvio.
Logika gamy Stelvio jest zbliżona do modelu Giulia. W wersji bazowej Stelvio oferuje 17″ felgi aluminiowe i tapicerkę pokrytą tkaniną. Wersja Super i Business dostępna jest z 18″ felgami aluminiowymi i nowym wzorem tkanin. 19″ obręcze kół, elementy wykończeniowe z prawdziwego drewna i ekskluzywna skórzana tapicerka foteli oraz deska rozdzielcza pokryta skórą dostępne są w wersji wyposażenia Ti. Ponadto, wersja Ti wyróżnia się nowym, eleganckim kontrastowym wykończeniem w kolorze Dark Miron (lub do wyboru, szarym Vesuvio Grey) na listwach bocznych, nadkolach i zderzaku tylnym, dla uzyskania dwutonowego efektu przypominającego historyczny model 164.
Sportowy charakter odnajdziemy również w wersji wyposażenia Sprint, którą charakteryzują 19″ obręcze kół, aluminiowe elementy wykończeniowe znajdujące się we wnętrzu pojazdu  oraz fotele pokryte skórą połączoną z tkaniną. Topową wersją wyposażenia jest wersja Veloce z 20″ obręczami kół i sportowymi przednimi skórzanymi fotelami.
Dodatkowo podstawowa wersja Stelvio oferuje do wyboru dwie jednostki napędowe z automatyczną skrzynią biegów: silnik benzynowy 2.0 o mocy 200 KM z napędem na wszystkie koła oraz silnik turbodiesel 2,2 o mocy 160 KM z napędem na tył. W standardzie dostępny jest nowy wyświetlacz Multitouch o przekątnej ekranu 8,8″, nowy 7″ wyświetlacz TFT pomiędzy zegarami, autonomiczny hamulec awaryjny, system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, tempomat oraz tylne czujniki parkowania.
W wersji Super dostępny jest również wysokoprężny turbodoładowany silnik 2.2 JTDM o mocy 190 KM, z napędem na tył lub wszystkie koła i adaptacyjne reflektory ksenonowe 35W. Te same jednostki napędowe mogą być również dostępne w wersji Business, która podobnie jak w Giulii dodatkowo wzbogacona jest o aktywny tempomat, kompatybilny system Apple CarPlay i Android Auto oraz drugi port USB z tyłu – elementy niezbędne, kiedy używamy naszego SUV-a w celach służbowych.
W wersji Ti, dostępne są silniki benzynowe 2.0 o mocy 200 i 280 KM oraz silniki diesla o mocy 160, 190 i 210 KM. Bogate wyposażenie obejmuje: skórzane fotele i deskę rozdzielczą pokrytą skórą, elementy stylistyczne wnętrza wykonane z prawdziwego drewna, chromowane ramki szyb, aluminiowe nakładki na pedały, podgrzewane fotele z 8-stopniową elektryczną regulacją. Sportowy charakter wersji Sprint podkreślają: sportowa, skórzana kierownica, czarne zaciski hamulców, elementy stylizacyjne w wykończeniu Dark Miron (przedni grill, końcówki wydechu, dolna osłona zderzaka) oraz benzynowy silnik o mocy 200 KM i silniki diesla o mocy 160 i 190 KM.
Wersja Veloce to jeszcze więcej mocy. Charakteryzują ją mocny silnik benzynowy o mocy 280 KM lub silnik wysokoprężny o mocy 210 KM z napędem na wszystkie koła. Ma również nowe, ekskluzywne elementy stylistyczne Dark Miron a dodatkowo osłona tylnego zderzaka, nadkola boczne oferowane są w kolorze nadwozia. Wewnątrz auta odnajdziemy sportowe fotele pokryte skórą, regulowane elektrycznie w 6 płaszczyznach oraz stylistyczne elementy wykończone aluminium.

Kolory określają emocje, zachowując wierność tradycji.
Zamykając oczy, każdy kierowca, a nawet każdy przyszły kierowca już od najmłodszych lat, wyobraża sobie samochód swoich marzeń w kolorze, który najlepiej odzwierciedla jego osobowość. Właściwości jezdne to wynik pasji wymagającej większej dojrzałości i wiedzy technicznej, natomiast lśniąca farba przemawia do wyobraźni i wywiera trwały ślad w pamięci, szczególnie, jeśli podkreśla idealne proporcje i dynamiczne kształty o napiętych liniach prowadzące do legendarnego znaczka czterolistnej koniczynki z przodu.
Dlatego, projektanci Alfa Romeo w Centro Stile ewoluowali swoje podejście do koloru, stosując jeszcze bardziej emocjonalną strategię, która grupuje kolory nadwozia według klasy, a nie tylko technologii. Istnieją cztery kategorie: Competizione, z oczywistymi odniesieniami do sportowej tradycji marki; Metal, podkreślająca dynamiczną duszę marki; Solid dla osób poszukujących przystępnej wartości; i Old Timer, która przywołuje i interpretuje dziedzictwo Alfy Romeo.
Paleta barw Competizione obejmuje ekskluzywne lakiery trójwarstwowe biały Trofeo White i czerwony Competizione Red.
Gama Metal oferuje natomiast kolory takie, jak zielony Visconti Green (nowość dla modelu Giulia), szary Vesuvio Grey, szary Stromboli Grey, szary Silverstone Grey, szary Vulcano Grey, niebieski Misano Blue i niebieski Montecarlo Blue, a także nowy niebieski lakier Anodizzato Blue i biały Lunare White.
Gama kolorów Solid obejmuje kolory biały, czerwony Alfa i czarny (wyłącznie dla modelu Giulia).
I wreszcie, nowe kolory z palety Old Timer to ekscytujący kolor Junior GT Ochre i wyrafinowana czerwień Villa d’Este 6C Red, dostępne od połowy 2020 roku.

Mopar® dla nowej Alfy Romeo Giulia i Stelvio MY2020.
Marka Mopar®, która może poszczycić się ponad 80-letnią tradycją, doświadczeniem i świetną znajomością potrzeb klientów Fiat Chrysler Automobiles, towarzyszy Alfie Romeo i jej klientom podczas całego okresu eksploatacji samochodu, służąc pomocą techniczną i wsparciem w każdej sprawie związanej z osiągami, bezpieczeństwem lub personalizacją.
Realizując tę misję, Mopar przygotował liczne produkty i personalizacje: dla Giulii są to przede wszystkim atrapa chłodnicy, oprawy lusterek i spojler tylny z włókna węglowego, podświetlane listwy z włókna węglowego, nakrętki zaworów z logo Alfa Romeo, felgi aluminiowe 18″ ze specjalnym wzorem, uchwyt na tablet mocowany na zagłówku oraz czerwono-białą obudowę kluczyka; dla Stelvio są to natomiast, 20″ czteroramienne szare felgi aluminiowe z wykończeniem Matt Miron, atrapa chłodnicy, oprawy lusterek i dolna osłona zderzaka. Ofertę uzupełniają wieszaki mocowane na zagłówku oraz specjalne szare i niebieskie oprawy kluczyka.
Krótko mówiąc, nowe modele Giulia i Stelvio MY20 będą jeszcze bardziej ekskluzywne i wyjątkowe dzięki oryginalnym akcesoriom przygotowanym przez Mopar. Wszystkie wyróżniają się wysoką jakością i idealnie pasują do charakterystyk technicznych i stylistycznych poszczególnych modeli, umożliwiając ich kompletną personalizację.
Jest to możliwe, gdyż wszystkie akcesoria są zaprojektowane w bezpośredniej współpracy z platformą inżynierską danego modelu.
Dla Alfy Romeo Stelvio Veloce w niebieskim kolorze Misano Blue,  Mopar przygotował pakiet „Carbon Pack” zawierający akcesoria z włókna węglowego, w tym grill przedni i obudowy lusterek wstecznych, dywaniki welurowe z czerwonymi przeszyciami, uchwyt na tablet wbudowany w zagłówki i 20″ felgi aluminiowe.
Podczas międzynarodowej premiery prasowej, Giulia MY20 zostanie zaprezentowana w wersji Sprint w perłowym kolorze Moonlight Pearl z ekskluzywnym wykończeniem Matt Miron, obejmującym: literę „V” grilla przedniego, obudowy lusterek, dyfuzor i  spojler tylny. Wewnątrz, specjalny wieszak na ubrania i dywaniki z czerwonymi przeszyciami, podobnie jak napis „Giulia”.

Finansowanie FCA Bank i Leasys.
FCA-Group Bank Polska S.A. (FCA Bank) i Leasys Polska Sp. z.o.o. (Leasys) to spółki finansowe Grupy FCA w Polsce oferujące swoje usługi na terenie całego kraju za pośrednictwem sieci sprzedaży (Dealerów) FCA Poland S.A.

FCA Bank.
FCA-Group Bank Polska S.A. jest spółką specjalizującą się w finansowaniu zakupu samochodów oferowanych w sieci sprzedaży FCA Poland S.A. Działalność operacyjną prowadzi od 15 czerwca 1998 roku i od tego czasu wspiera sprzedaż samochodów grupy FCA Poland S.A. na rynku polskim.

FCA-Group Bank Polska S.A. jest częścią FCA Bank S.p.A., spółki joint venture pomiędzy Fiat Chrysler Automobiles, jednego z największych europejskich grup motoryzacyjnych i Crédit Agricole jednym z najwiekszych banków europejskich, która prowadzi działalność w 14 europejskich krajach i zarządza działalnością finansową wspierającą sprzedaż producentów samochodów takich jak Fiat, Alfa Romeo, Abarth, Fiat Professional oraz marki Jeep.

Oferty finansowe skierowane są do wszystkich nabywców samochodów – zarówno osób fizycznych, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą jak i przedsiębiorców. Podczas 20 letniej działalności spółki otrzymały wiele wyróżnień, zarówno tych przyznawanych przez klientów jak i prasę branżową.

Szeroka gama produktów, zróżnicowana pod względem okresu, harmonogramu płatności oraz produktów ubezpieczeniowych pozwala na zaspokojenie potrzeb Klientów w zakresie finansowania. W swojej ofercie FCA-Group Bank Polska S.A. posiada zarówno kredyty z ratami miesięcznymi, jak również płatności w okresach rocznych.
Konkurencyjność oferty wspierają bardzo atrakcyjne promocje finansowe przygotowywane we współpracy z producentem, bogata oferta serwisów i ubezpieczeń (Ubezpieczenie Bezpieczny Kredyt, ubezpieczenie GAP, Ubezpieczenie komunikacyjne), które mogą być sfinansowane w ramach umowy na samochód.

Leasys.
Leasys S.p.A to spółka założona we wrześniu 2001 r., w 100% należąca do Grupy FCA. Dzięki takim produktom jak: wynajem krótko- i długoterminowy, zarządzanie flotą, Leasys Mobility Stores oraz U GO, Leasys gwarantuje swoim Klientom pełną mobilność. Produkty te cechuje innowacyjność, bezpieczeństwo oraz wydajność.
Do tej pory Leasys zaufało ponad 60 0000 klientów a łączna liczba aut przekroczyła 260 000. W chwili obecnej Leasys jest obecny we Włoszech,  Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii i Holandii. Siedziba główna Leasys znajduje się w Rzymie. Dyrektorem generalnym od 2018 roku  jest Alberto Grippo, polski oddział spółki poprowadzi Claudio Catania.
Od stycznia 2020 oferta włoskiego lidera rynku wynajmu będzie dostępna również w Polsce przez spółkę Leasys Polska Sp. z.o.o. (dawniej FCA Leasing Polska Sp. z o.o.) posiadającą pełną gamę produktów dla wszystkich typów Klienta.

Wynajem długoterminowy.
To najbardziej popularna forma finansowania flot wśród średnich i dużych przedsiębiorstw, stanowiąca filar działalności LEASYS. Umożliwia Klientom efektywne zarządzanie flotą pojazdów w ramach jednej stałej opłaty z tytułu wynajmu uwzględniającą niezbędne usługi dodatkowe i serwisowe wybrane przez Klienta.
Korzyści wynikające z umowy najmu to w szczególności stały koszt i ułatwione zarządzanie budżetem oraz oszczędność czasu i brak obaw o przyszłą wartość pojazdu

Wynajem krótko- i średnioterminowy.
Formuła wynajmu średnioterminowego została stworzona dla tych, którzy szukają elastycznej oferty, bez ograniczeń i z dogodną stawką, na okres do 24 miesięcy. Ten rodzaj usługi jest idealny dla Klientów prywatnych poszukujących elastycznych rozwiązań w zakresie mobilności, a także dla małych i średnich przedsiębiorstw z nieregularnymi przychodami lub sezonową działalnością.

Leasing operacyjny.
Dzięki elastyczności rozwiązań finansowych, każda mała i średnia firma lub indywidualne działalności gospodarcze mogą dokonać wyboru pojazdu i sposobu finansowania odpowiadającego najwyższym standardom. Sprzedaż produktów leasingowych w prawie 40 oddziałach spółki zlokalizowanych w salonach sieci sprzedaży FCA Poland S.A. umożliwia kompleksowe załatwienie wszelkich formalności związanych z zakupem, finansowaniem, ubezpieczeniem oraz rejestracją samochodów z lokalnymi oznaczeniami na tablicach rejestracyjnych na terenie całej Polski! Leasys oferuje korzystne warunki leasingu bazujące na niskim całkowitym koszcie leasingu oraz proponuje program dostosowany do indywidualnych potrzeb klientów np. takich jak: niskie miesięczne raty, elastyczna wartość wykupu, a także elastyczność spłat. Konkurencyjność oferty spółki wspierają atrakcyjne promocje leasingowe, bogata oferta ubezpieczeń (m.in. Bezpieczny Leasing, Straty Finansowej GAP, komunikacyjne), które mogą być sfinansowane w ramach umowy na samochód ) oraz leasing z wysokim wykupem.

Tak „skrojone na miarę” wspomniane powyżej produkty finansowe są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą w pełni korzystać z możliwości użytkowania pojazdów grupy FCA, mając pod ścisłą kontrolą swoje finanse.

Marelli i nowy system infotainment.
Na swoim interaktywnym stoisku,  firma Marelli  prezentuje imponujący nowy system Alfa Romeo 3D Connect Touch z wyświetlaczem dotykowym o przekątnej 8,8″. Ten System multimedialny nowej generacji oferuje zaawansowane funkcjonalności, poprzez nowej generacji interfejs człowiek-maszyna HMI o wysokiej rozdzielczości z wyświetlaczem dotykowym umieszczonym na desce rozdzielczej, który w połączeniu z obrotowym padem umożliwia łatwe i intuicyjne sterowanie systemem.
Na wyświetlaczu znajdują się dwa poziomy widgetów, jeden do personalizacji interfejsu, a drugi do bezpośredniego dostępu do funkcji za jednym dotknięciem. Ponadto, zastosowana technologia „optical bonding” zapewnia doskonałą jakość wyświetlanego obrazu.
Wyposażony w nowy zaawansowany system rozpoznawania głosu umożliwiający również korzystanie z funkcji wyszukiwania tekstu za pomocą nawigacji, nowy system informacyjno-rozrywkowy umożliwia pełną łączność ze wszystkimi urządzeniami mobilnymi (telefony komórkowe, smartfony i tablety z systemem operacyjnym Apple iOS i Android), także za pośrednictwem Apple CarPlayTM, Android AutoTM oraz (w niektórych krajach azjatyckich, takich jak Chiny) interfejsu BAIDU CarlifeTM Touch. Z funkcji HVAC można teraz korzystać również bezpośrednio z ekranu dotykowego, a w nowej wersji System Infotainment obsługuje także informacje dotyczące parametrów technicznych,  systemu trybu jazdy Alfa DNA i statystyk jazdy.

Bezkonkurencyjne bezpieczeństwo i komfort dzięki firmie Bosch.
Dodatkowo do oferowanych już systemów, takich jak: automatyczny hamulec awaryjny, adaptacyjny tempomat i  system ostrzegania przed niezamierzonym zjechaniem z własnego pasa ruchu (LDW), dla Giulii i Stelvio MY20, firma Bosch zaprojektowała dodatkowe systemy odciążające kierowcę: Traffic Jam Assist – asystent jazdy w korku, Highway Assist – asystent jazdy na autostradzie, inteligentny ogranicznik prędkości, aktywny asystent pasa ruchu, aktywny asystent martwego pola oraz system rozpoznawania znaków drogowych.
Asystent jazdy w korku i asystent jazdy po autostradzie kontrolują pozycję wzdłużną i boczną pojazdu, oddziałując na pedał gazu, pedał hamulca i układ kierowniczy. Wynikiem jest częściowo autonomiczna jazda (SAE poziom 2) zarówno na prostych odcinkach, jak i na zakrętach, zapewniająca bezpieczniejszą i bardziej komfortową podróż.
Bosch opracował logikę powyższych nowych funkcji, łącząc działanie radaru przedniego średniego zasięgu, kamery wideo i układu elektrycznego wspomagania kierownicy.

Alcantara®: idealne połączenie elegancji i sportowego charakteru.
Alfa Romeo wybrała Alcantarę®, aby połączyć eleganckie wnętrze z DNA Giulii i Stelvio: współpraca dwóch prestiżowych marek rozpoczęta w latach dziewięćdziesiątych i następnie wzmocniona, ucieleśniając najlepszy włoski design, technologię i najnowszy wybór stylu życia. W nowych modelach Giulia i Stelvio MY20 Alcantarą® pokryta jest środkowa część foteli w wersji wyposażenia Veloce Ti.
Fotele z Alcantary® zapewniają kierowcy wysoki stopień stabilności nawet podczas przyspieszania bocznego, umożliwiając bardziej precyzyjne pokonywanie zakrętów. Dzięki swojej oddychalności, miękkości,  odporności na ścieranie, a przede wszystkim doskonałej przyczepności, Alcantara® jest tkaniną chętnie wybieraną  do samochodu takiego, jak Alfa Romeo, który wymaga materiałów o wyjątkowych właściwościach, zapewniając najwyższy komfort. Oprócz parametrów technicznych, wykończenie z Alcantary uwydatnia najwyższej jakości wnętrze, podkreślając niezwykłą elegancję, piękno i nowoczesny styl. Przyjemny w dotyku materiał daje poczucie komfortu, dzięki czemu podróż staje się również wyjątkowym wrażeniem zmysłowym.

Natuzzi Italia.
Apulia była zawsze źródłem inspiracji dla Natuzzi. Widać to w kolorach, które towarzyszyły rozwojowi marki w latach 80. i 90. Widać to obecnie w DNA Natuzzi Italia, której meble oddają hołd naturze i idealnej harmonii ukrytej w krajobrazach Apulii. Przygotowując wyposażenie sceny głównej Media Drive, który odbył się  w zachwycającej scenerii Borgo Egnazii, Natuzzi Italia wybrała modułową kolekcję foteli Herman. Metalowe elementy oparcia i siedziska nadają wystrojowi niezwykle nowoczesną i dynamiczną formę. Całość uzupełniają krzesła Scacco: oaza relaksu zamknięta w skórzanej obudowie. Wyjątkowe i relaksujące doświadczenie po niezapomnianych chwilach za kierownicą Alfy Romeo.

Mi Electric Scooter Pro.
Alfa Romeo jest marką zaangażowaną w przyszłość mobilności: jednym z przykładów tego zaangażowania jest wprowadzona ostatnio usługa U-Go by Leasys, pierwsza zintegrowana platforma oferująca prywatnym właścicielom samochodów możliwość udostępniania swoich pojazdów. Nie tylko udostępnianie pojazdów, ale także alternatywne środki transportu do wykorzystania w połączeniu z samochodem: w oparciu o takie założenie,  podczas międzynarodowej premiery prasowej nowej Giulii i Stelvio MY2020 zaprezentowana zostanie elektryczna hulajnoga Mi Electric Scooter Pro z logo Alfa Romeo idealna, aby zwinnie poruszać się po centrach wielu miast.
Elektryczna hulajnoga Mi Electric Scooter Pro jest wyposażona w akumulator o dużej pojemności, oferujący zasięg na jednym ładowaniu do 45 km, może pokonywać wzniesienia o maksymalnym kącie nachylenia terenu 12° a jej prędkość maksymalna wynosi 25 km/h.  Posiada także nowy wielofunkcyjny, zintegrowany wyświetlacz do monitorowania danych użytkowania. Mi Electric Scooter Pro wyróżnia ten sam, wielokrotnie nagradzany minimalistyczny design elektrycznej hulajnogi znany już z wersji Mi Electric Scooter; jest składana i przenośna, a zatem idealna na przejażdżki i przemieszczanie się na krótkich dystansach. Hulajnogę można łatwo złożyć (bez użycia narzędzi), dzięki czemu zajmuje minimalną ilość miejsca podczas przechowywania i transportu. Posiada przyjazne dla użytkownika elementy sterujące, takie jak podwójny układ hamowania i wskaźnik poziomu baterii, które ułatwiają obsługę i podkreślają jej innowacyjny koncept.

24Bottles.
24Bottles to włoska marka designerska założona w 2013 roku, która oferuje szeroką gamę doskonale zaprojektowanych, wysokiej jakości butelek ze stali nierdzewnej o zgrabnym kształcie będących ekologiczną alternatywą dla plastikowych butelek i doskonale sprawdzających się podczas podróży. Firma 24Bottles, podobnie jak Alfa Romeo wierzy, że design i technologia mogą przyczynić się do poprawy komfortu i jakości codziennego życia, a butelki towarzyszące gościom podczas międzynarodowej premiery prasowej łączą w sobie niezwykłą formę i funkcjonalność, zachęcając do wygodnego stylu życia wyróżniającego się elegancją i charakterem.