• Jeep® wprowadza na rynek dwie edycje specjalne generacji JK kultowego Wranglera.
  • Premiery te są ukoronowaniem ponad dekady sukcesów trzeciej generacji Wranglera.
  • Jeep Wrangler Golden Eagle inspirowany jest legendarnym CJ-7 Golden Eagle i jest wyrazem hołdu skierowanym do purystów modelu Wrangler.
  • Edycja JK Jeepa Wranglera, dostępna tylko i wyłącznie w regionie EMEA w limitowanej serii zaledwie 1250 egzemplarzy, będzie ostatnią edycją specjalną serii JK.

Marka Jeep® zapowiada nadejście najnowszego Wranglera, którego europejska premiera odbyła się podczas ostatniego Salonu Samochodowego w Genewie i świętuje dekadę sukcesów, którymi cieszył jego poprzednik, legendarny JK trzeciej generacji, poprzez wprowadzenie na rynek dwóch nowych limitowanych edycji specjalnych najbardziej kultowego modelu.

Dostępny w Salonach od wiosny tego roku, Jeep Wrangler Golden Eagle inspirowany jest legendarnym CJ-7 Golden Eagle i skierowany jest do purystów marki, natomiast Jeep Wrangler JK Edition, dostępny tylko i wyłącznie w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, wyprodukowany zostanie w limitowanej serii zaledwie 1250 sztuk i będzie ostatnią edycją specjalną generacji JK.

Następca niepokonanego Willysa-Overlanda MB oraz najbardziej wszechstronny samochód terenowy na świecie, Wrangler JK, może poszczycić się wyjątkową historią. Od chwili jego wprowadzenia w 2006 roku, na całym świecie sprzedano ponad dwa miliony egzemplarzy tego auta. Trzecia generacja tego samochodu pojawiła się również w Europie w wersji czterodrzwiowej.

W ciągu ostatnich pięciu lat, był on również źródłem inspiracji dla kilkunastu edycji specjalnych, co pozwoliło Wranglerowi umocnić swoją pozycję najbardziej zindywidualizowanego modelu Jeepa. Mowa tu o takich edycjach jak: Arctic (2012), Mountain (2012), Moab (2013), Rubicon 10th Anniversary Edition (2013), Polar (2014), Rubicon X (2014), X Edition (2015), Black Edition (2015), Rubicon Sunriser (2015), Dark Side (2015), Backcountry (2015), 75th Anniversary (2016), Rubicon Recon (2017), Night Eagle (2017) i Willys Wheeler (2017). Każda edycja specjalna jest nazywana jakimś wydarzeniem, które stanowiło kamień milowy w historii Jeepa lub nazwa odwoływało się do miejsca, w którym Wrangler pokazał swoje niezrównane możliwości off-roadowe.

Edycja specjalna Golden Eagle nawiązuje do prawdziwej natury kultowego Wranglera, udoskonalanego przez ponad 70 lat. Jest to model dla oddanych fanów, który doskonale łączy najnowocześniejszą technologię i off-roadowe umiejętności, dając swobodę przekraczania ustalonych granic i pozwalając na penetrację nieodkrytych jeszcze terytoriów.

Nazwa Golden Eagle ma szczególne znaczenie dla marki i jest wyrazem hołdu dla modelu CJ-7 produkowanego w latach 70. i 80. XX wieku. CJ-7 wprowadził pierwszą radykalną zmianę w design Jeepa. Miał on szerszy rozstaw osi, co pozwoliło na zamontowanie automatycznej skrzyni biegów i produkowany był z tłoczonym z plastiku dachem, jako jednym z elementów wpływających na ogólną poprawę komfortu.   CJ-7 doczekał się kilku udanych edycji specjalnych, w tym Golden Eagle, które wyróżniają się specjalną konfiguracją, w której występuje zarówno dach soft top, jak i hard top.

Wyróżniający się ekskluzywnym wyglądem, nowy Jeep Wrangler JK Golden Eagle ma grill w kolorze nadwozia, brązowe ramki reflektorów, 18″ obręcze kół ze stopów metali lekkich, znaczek w kolorze Low Gloss Bronze, nadkola w kolorze nadwozia, progi ochronne Mopar oraz czarną klapkę wlewu paliwa. Specjalna naklejka Orła na masce jest połączona z napisem „Golden Eagle” („Złoty Orzeł”) naklejonym na bokach maski.

Ekskluzywną stylistykę kabiny podkreślają wygodne fotele z tapicerką wykonaną z wysokiej jakości tkaniny Sedoso z logo „Golden Eagle” i efektownymi brązowymi szwami biegnącymi także na przednich podłokietnikach, podłokietniki drzwi z winylowym wykończeniem McKinley i zmodyfikowanymi uchwytami. Dostępny jest również zestaw dachów Dual Top, składający się zarówno z twardego dachu w kolorze nadwozia, jak i nowego dachu miękkiego Premium Tan. System multimedialny z odtwarzaczem CD/DVD/MP3 i ekranem dotykowym o przekątnej 6,5″ oraz system nagłośnienia Alpine dodatkowo zwiększają atrakcyjność modelu.

Specjalna edycja modelu Jeep Wrangler Golden Eagle jest dostępna w konfiguracji dwu- i czterodrzwiowej i będzie zasilana – w zależności od rynku – 3,6-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 284 KM połączonym z pięciobiegową automatyczną skrzynią biegów lub 2,8-litrowym turbodoładowanym silnikiem wysokoprężnym o mocy 200 KM współpracującym z pięciobiegową automatyczną skrzynią biegów (w konfiguracji dwudrzwiowej dostępny tylko diesel).

Nowy Jeep Wrangler Golden Eagle są dostępne w Salonach Jeepa w całej Europie w sześciu kolorach nadwozia: czarnym Black, szarym Billet Silver Metallic, białym Bright White, beżowym Gobi, stalowym Granite Crystal i ciemnoszarym Rhino.
Na rynek polski trafi 13 samochodów edycji Golden Eagle.

Jeśli chodzi o edycję specjalną Jeep Wrangler JK Edition, wyłącznie dla regionu EMEA zostanie wyprodukowanych zaledwie 1250 egzemplarzy. Charakteryzująca się odważnym i niepowtarzalnym wyglądem JK Edition oferuje wybór między białym, twardym dachem w kolorze nadwozia z białą, miękką pokrywą koła zapasowego, a opcjonalnym twardym dachem w kolorze nadwozia z czarną, miękką pokrywą koła zapasowego. Ponadto, wyposażenie obejmuje terenowe 18″ koła off-roadowe, maskę silnika typu Power Dome z białą naklejkę „Wrangler JK” umieszczoną po obu jej stronach.

Wnętrze wyróżniają chromowane ramki zdobiące sterowanie klimatyzacji i kierownicę, czarna skórzana tapicerka McKinley z efektownymi szarymi przeszyciami Diesel Grey na podłokietnikach i desce rozdzielczej. Unikatowość każdego egzemplarza limitowanej edycji modelu jest potwierdzona tabliczką z kolejnym numerem umieszczoną pośrodku deski rozdzielczej.

Nowy Wrangler JK Edition jest dostępny w konfiguracji dwu- lub czterodrzwiowej z 3,6-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 284 KM, wyposażonym w pięciobiegową automatyczną skrzynię biegów lub 2,8-litrowym turbodoładowanym silnikiem diesla o mocy 200 KM połączonym z pięciostopniową automatyczną skrzynią biegów (drugi tylko w konfiguracji dwudrzwiowej dostępny tylko diesel).

Nowy Jeep Wrangler JK Edition są dostępne w Salonach Jeepa w siedmiu kolorach nadwozia: czarnym Black, białym Bright White, beżowym Gobi, niebieskim Chief, ciemnoszarym Rhino, czerwonym Extreme Purple i żółtym Baja Yellow.