Spółka FCA Spain odebrała nagrodę za 120 lat historii Fiata w kategorii „Specjalna Droga Marki”.

W hiszpańskiej edycji Axel Springer Motor Awards 2019 marka Fiat została uhonorowana wyróżnieniem przyznawanym w kategorii nagród specjalnych.

Podczas uroczystości, która odbyła się w Madrycie, spółka FCA Spain odebrała „Premio Especial Trayectoria de una marca” (Specjalna Droga Marki) za 120 lat historii Fiata, osiągnięcie, którym może się poszczycić niewielu światowych producentów samochodów.

Nagroda przyznawana jest za innowacyjną drogę podjętą przez markę w tworzeniu i produkcji unikatowych modeli. Jej celem jest wyróżnienie historii firmy, która zdemokratyzowała użytkowanie samochodu na całym świecie.

Oprócz 120-lecia powstania marki, Fiat świętuje również 100 lat obecności w Hiszpanii.

Historia Fiata rozpoczęła się 11 lipca 1899 roku w Turynie, gdzie rozpoczęto produkcję pierwszego samochodu, Fiata 3½ HP, niezawodnego i demokratycznego pojazdu.
Dziś, po 120 latach, Fiat nadal jest pionierem, oferując przystępne cenowo rozwiązania dla potrzeb obecnej i przyszłej mobilności. Najnowszym dowodem tego jest Fiat Concept Centoventi, „demokratyczna odpowiedź na elektryczną mobilność”, zaprezentowany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie w marcu br.

Wyboru zwycięzcy dokonali czytelnicy i redaktorzy czasopism motoryzacyjnych, jak Auto Bild, TopGear i Motor.es. Każdego roku to czytelnicy wybierają najlepsze samochody roku, natomiast redaktorzy typują zwycięzców nagród specjalnych.