• Dynamizm, precyzja, kontrola i włoski styl: to zwycięskie cechy nie tylko każdego sportowca, ale i nowego Fiata 500X Sport.
  • Przeznaczona dla młodych i dynamicznych Klientów o wyraźnym, sportowym nastawieniu, 500X Sport to „strzała” z odnowionej gamy włoskiego crossovera, do której od dziś dołącza wyrafinowany, nowy poziom wyposażenia Lounge
  • Od 2014 roku 500X jest bestsellerem w swoim segmencie we Włoszech i na stałe zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce w Europie, a także odnotowano najwyższe tempo jej sprzedaży poza Włochami: + 12%.
  • 500X została wyprodukowana w ponad 500 000 sztuk.
  • Premierze nowej 500X Sport towarzyszy zabawna reklama z udziałem komara Buzza.

Nowy Fiat 500X Sport debiutuje w Ośrodku Technicznym im. Luigiego Ridolfi w Coverciano (FIorencja), centrum doskonalenia w dziedzinie nauki, szkoleń i sportu, a także w historycznej siedzibie Włoskiej Federacji Piłki Nożnej.
Siedzibę główną Federacji FIGC wybrano, aby uhonorować 20-letnią współpracę między marką Fiat a Federacją, a także wyrazić wspólne wartości łączące nowego Fiata 500X Sport z ogólnie pojętym sportem. Nie mogłoby być lepszej lokalizacji, by zaprezentować „w terenie” dynamikę, precyzję, kontrolę i włoski styl, charakteryzujące tę nową wersję … To te same cechy, dzięki którym gracz zakłada z dumą i radością niebieską koszulkę reprezentacji Włoch.

Nowa „strzała”, topowa wersja odnowionej rodziny 500X, oferuje lepsze osiągi, dzięki nowinkom technicznym, oferującym jeszcze większą zwinność, bezpieczeństwo i przyjemność jazdy. W ten sposób powstał niezwykły sportowy crossover, uzyskujący ponadprzeciętne osiągi, dzięki nowemu silnikowi FireFly Turbo 1.3 o mocy 150 KM i momencie obrotowym równym 270 Nm, co stanowi wyznacznik w tym segmencie, w połączeniu z nowym ustawieniem zawieszenia, mniejszym prześwitem, nową kalibracją układu kierowniczego, 19″ kołami z wysokiej jakości oponami i bardziej sportowym wyglądem. 500X Sport to sportowy crossover, jakiego do tej pory jeszcze nie było.
Luca Napolitano, dyrektor marek Fiat i Abarth na region EMEA, powiedział: „Podobnie jak reprezentacja narodowa w piłce nożnej, 500X pochodzi z Włoch, tu została zaprojektowany i skonstruowana w fabryce FCA w Melfi i jest przygotowana „do występów” na całym świecie, do tego stopnia, że wraz z kultową 500 może stać się najbardziej globalnym modelem w ofercie Fiata. Wprowadzony na rynek w 2014 roku i odnowiony w ubiegłym roku, Fiat 500X jest liderem w swoim segmencie we Włoszech i na stałe zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce w Europie, a także odnotował najwyższy wzrost sprzedaży poza Włochami: + 12%. 500X została wyprodukowana w ponad 500 000 sztuk. Nie można również zapominać, że jest to model Fiata, który bardziej, niż jakikolwiek inny pozyskuje sobie nowych Klientów innych marek lub segmentów, a to dzięki swojej uniwersalności, dużej przestronności i „wrodzonej” możliwości  dostosowania się do każdego rodzaju użytkowania, nawierzchni i stylu jazdy.

I tak losy Fiata i FIGC ponownie się przeplatają: dwa globalne symbole Made in Italy, które podzielają te same sportowe i ludzkie wartości, jak pasja, energia i emocje, które towarzyszyły im przez ponad sto lat podczas ewolucji społecznej, kulturowej i przemysłowej. W tym roku obie marki obchodzą 120. rocznicę powstania: kamienie milowe w branży motoryzacyjnej i sportowej. W czerwcu zeszłego roku z kolei, na tych „solidnych filarach” przedłużono umowę na kolejne cztery lata sponsoringu, który trwa od 2000 roku: Fiat pozostanie głównym partnerem i oficjalnym dostawcą samochodów dla Azzurri, narodowej drużyny piłkarskiej Włoch, kontynuując w ten sposób przygodę na boisku.

Ale oprócz 500X Sport, w grze są również inni gracze odnowionej gamy, w tym wyjątkowa, nowa 500X Lounge, oferująca bogatą gamę standardowego wyposażenia, wyrafinowany styl zarówno wnętrza, jak i na zewnątrz modelu.

500X Sport: po Urban i Cross, model debiutuje na nowym „polu” – spot.
Model 500X podbił rynek dzięki wersjom Urban i Cross, które odzwierciedlają jego dwie dusze. Wersja Urban jest bardziej miejska, zaawansowana technologicznie i lepiej skomunikowana ze światem, co doskonale widać w najnowszych seriach specjalnychS-Design, Mirror i 120°, podczas gdy druga, bardziej crossoverowa wersja przeznaczona jest dla pasjonatów jazdy terenowej.Dzisiaj 500X zmienia tempo i zwraca się ku innym sportowym obszarom, prezentując się jako alternatywa dla kompaktowych samochodów z segmentu C o sportowym wyglądzie. To rosnący segment rynku, który w Europie sprzedaje ponad 500 000 sztuk rocznie. W duchu doskonałego stylu 500, propozycją marki Fiat jest nowa, bardziej agresywna wersja 500X, piękna z wyglądu i ekscytująca w prowadzeniu. Aby osiągnąć ten cel, inżynierowie Fiata dokonali tego, co zwykle robią trenerzy sportowi, obierając specjalny program treningowy mający na celu zwiększenie sportowych możliwości 500X. W związku z tym przeprowadzono znaczące i starannie dobrane zabiegi tuningowe, mające na celu poprawę dynamiki jazdy oraz precyzji kierowania i zawieszenia, dzięki czemu jazda stała się jeszcze bardziej emocjonująca. Jednocześnie, różnego rodzaju modyfikacje pod kątem usportowienia niektórych elementów projektu, a także nowy, niepowtarzalny kolor Czerwony Seduzione sprawiły, że 500X Sport jest idealną propozycją dla młodego, dynamicznego Klienta, którego pociąga sportowy styl i wyrazisty charakter.

Dynamika jazdy, precyzja i kontrola u podstaw nowego poziomu osiągów i bezpieczeństwa.
Nowa 500X Sport prezentuje kilka istotnych innowacji technicznych, mających na celu zwiększenie dynamiki, precyzji jazdy i kontroli. Przede wszystkim, nowa, topowa wersja może pochwalić się ekskluzywnym, sportowym zawieszeniem obniżonym o 13 mm w porównaniu z wersjami Urban i Cross. Jako opcja na życzenie, może zostać wyposażona w nowe opony 225/40 o sportowej charakterystyce i 19″ felgi aluminiowe o specjalnym wzorze. W wyniku tego powstał bardziej agresywny samochód oferujący lepszą przyczepność oraz gwarantowanym bezpieczeństwem i dynamiką … trochę tak, czego można by oczekiwać od potężnego środkowego napastnika, który jest też bardzo zwinny w polu karnym.
Moc musi zapewniać precyzję i idealną równowagę, a w branży motoryzacyjnej przekłada się to na większą precyzję i komfort jazdy. Dlatego postanowiono działać jeszcze bardziej radykalnie, wykorzystując najmocniejszy silnik w ofercie: doskonały 1.3 FireFly Turbo o mocy 150 KM, zestawiony z automatyczną skrzynią biegów DCT. Wersja oferuje poprawioną kalibrację układu kierowniczego, aby zapewnić kierowcy bardziej precyzyjne i natychmiastowe reakcje.
Oprócz tego, dzięki specyficznej regulacji amortyzatorów oraz przedniego i tylnego zawieszenia, przy użyciu technologii FSD (Frequency Selective Damping), 500X Sport o mocy 150 KM gwarantuje lepszą przyczepność nawet przy dużych prędkościach, a także niezwykłą jakość prowadzenia i bezpieczeństwo, bez uszczerbku dla wygody. Dzięki tym wszystkim cechom technicznym i 19″ oponom sportowym, śmiała 500X Sport 1.3 FireFly o mocy 150 KM DCT generuje 8% wzrost przyspieszenia bocznego (w porównaniu do 500X Cross z takim samym silnikiem i oponami 18″), a to przekłada się na znaczną poprawę przyczepności na drodze i zasadniczy wzrost bezpieczeństwa czynnego. Nowy tuning zawieszenia znacznie poprawia reakcję przy wchodzeniu w zakręt, zmniejszając podsterowność o 26% i nadsterowność w ekstremalnych warunkach o 17%. Krótko mówiąc, tak przygotowana, nowa 500X Sport „nie boi się” żadnych porównań w tym segmencie i zapewnia intensywne emocje podczas jazdy.

Nowa włoska piękność uwodzi sportowym charakterem i wyrafinowanym stylem.
Fiat 500X, podobnie jak kultowy model 500, niesie ze sobą całe włoskie piękno, które pod względem stylu i elegancji zawsze fascynowało świat. Podobnie, jak ekscytująca gra włoskiej reprezentacji piłki nożnej sprawia, że miliony widzów nie mogą oderwać się od ekranów za każdym razem, gdy drużyna Azzurri wbiega na boisko. Tak, jak niebieskie koszulki reprezentacji narodowej należą już do świadomości zbiorowej, zwłaszcza Włoch, tak 500X Sport „zachęca” czerwonym kolorem nadwozia Czerwonym Seduzione, dostępnym wyłącznie dla tej wersji, podkreślającym dynamiczne linie samochodu. Specjalny czerwony „strój drużyny” jest ozdobiony detalami w kolorze szarym Titanium na klamkach oraz specjalnymi wstawkami na zderzaku przednim, listwie przedniej, obudowie lusterek bocznych i na pokrywie bagażnika z logo „500″ w ekskluzywnym wykończeniu Myron.
Wyraźną asertywność nadwozia uzyskano dzięki licznym elementom sportowym oferowanym w standardzie, które obejmują: listwy progowe boczne i nadkola w kolorze nadwozia; zderzak tylny przypominający dyfuzor; podwójną chromowaną końcówkę wydechu, zaprojektowaną specjalnie dla tego modelu Fiata, oraz system oświetlenia Full LED  zapewniający, przy mniejszym zużyciu energii,  160% więcej mocy niż halogeny. Reflektory Full LED są połączone ze światłami przeciwmgłowymi LED, tworząc jednolity i sportowy wygląd. Całość jest „certyfikowana” znaczkiem Sport umieszczonym na przednim nadkolu. Dla tych, którzy pragną jeszcze bardziej poprawić „look” swojego samochodu, na zamówienie dostępne są specjalne opony sportowe z 19″ felgami ze stopów metali lekkich w kolorze czarnym (specjalne 18″ felgi są oferowane w standardzie). Oprócz ekskluzywnego lakieru Czerwony Seduzione, pozostałe kolory nadwozia to:  Biały Gelato, Szary Moda i Niebieski Italia (wszystkie można połączyć z czarnym dachem, uzyskując dwukolorowy wygląd nadwozia) oraz Czarny Cinema.
Pod koniec roku dostępne będą nowe 19″ koła o sportowym wyglądzie opracowane przez Mopar, markę świadczącą usługi w zakresie części zamiennych i obsługi Klienta dla samochodów Grupy FCA. Wyróżniają się one licznymi możliwościami indywidualizacjii: na przykład każde koło może mieć 5 możliwych wkładek: w kolorach Matte Bronze, Miron, Dark Miron, Copper i Titanium. Mogą być one montowane przez Klienta lub Dealera za pomocą prostych zacisków (wizyta u dealera potrzebna jest tylko, aby zdemontować koła). Nowości te wzbogacą i tak już bogatą kolekcję oryginalnych akcesoriów dostarczanych przez Mopar specjalnie dla modelu 500X Sport.
Ten sam sportowy i elegancki styl nadwozia odnajdujemy również we wnętrzu nowej, topowej wersji w gamie. Jest on podkreślony przez ciemny odcień słupków przednich; specjalną grafikę wskaźników TFT i jego czerwonych elementów; aluminiową gałkę dźwigni zmiany biegów; sportową kierownicę ze skóry, „ściętą” u dołu, deskę rozdzielczą w szarym kolorze oraz detale w wykończeniu Myron z akcentami w kolorze Czerwonym Seduzione.
Na zamówienie,  można wyposażyć 500X Sport w eleganckie pokrycie sportowej kierownicy i daszka tablicy wskaźników wykonane z Alcantary, podkreślające dodatkowo poprzez czerwone przeszycia, sportową elegancję modelu. Wnętrze uzupełniają nowe ekskluzywne fotele z czarnej tkaniny z winylowymi wstawkami i szarym logo „500″, czarnym winylowym wykończeniem brzegów oraz specjalnymi przeszyciami w kolorze szarym i czerwonym. Na specjalne zamówienie, fotele mogą być pokryte czarną skórą z szarym wykończeniem, która idealnie pasuje do zestawu sportowych pedałów  aluminiowych i dywaników z logo.
Oprócz wyjątkowego sportowego charakteru, nowa 500X oferuje bogate wyposażenie technologiczne obejmujące zaawansowane systemy wspomagania jazdy w standardzie, w tym System rozpoznawania znaków drogowych, Funkcja Speed Advisor oraz System Lane Assist, czyli asystent pasa ruchu.  W celu zapewnienia komfortu podróżowania, w standardzie dostępny jest system Uconnect 7″ z nawigacją satelitarną i funkcjonalnością Apple CarPlay i Android AutoTM, klimatyzacja automatyczna i tempomat z ogranicznikiem prędkości. Uzupełnieniem wyposażenia są tylne czujniki parkowania i elektryczny hamulec postojowy.
Ponadto, by zaspokoić wszelkie potrzeby związane z mobilnością, nowa 500X Sport może być wyposażona w jeden z dwóch silników benzynowych FireFly z turbodoładowaniem: silnik 1.0 o mocy 120 KM dostępny z sześciostopniową, manualną skrzynią biegów lub silnik 1.3 o mocy 150 KM z sześciostopniową, dwusprzegłową, automatyczną skrzynią biegów DCT.

Cała nowa gama 500X wchodzi do gry, jako star player.
Wraz z nową 500X Sport debiutuje też nowy 500X Lounge: wyrafinowana wersja z bogatym wyposażeniem, która z pewnością nie przejedzie niezauważona na ulicach miasta. Na zewnątrz, nowa wersja wyróżnia się obudową lusterek  w kolorze nadwozia i 16″ felgami aluminiowymi, a także światłami do jazdy dziennej LED.  Wnętrze 500X Lounge jest dopracowane w każdym detalu, o czym świadczy kierownica pokryta skórą i przedni podłokietnik. Wyrafinowany i miejski, 500X Lounge jest również bardzo komfortowy, dzięki bogatemu wyposażeniu w standardzie, które obejmuje innowacyjny system Uconnect HD LIVE z 7″ ekranem dotykowym oraz z cyfrowym radiem DAB – kompatybilnym z Apple CarPlay i Android AutoTM.
Standardowe wyposażenie uzupełniają przednie i tylne czujniki parkowania, nieocenione dla ochrony zderzaków podczas parkowania oraz czujnik deszczu. Nowości przewidziano również dla 500X Cross, pierwszego modelu w tym segmencie, który oferuje 19″ koła z „wysokimi i wąskimi” oponami, zapewniające lepszą aerodynamikę, a tym samym obniżenie zużycia paliwa, emisji CO2 i hałasu. Wersja Urban uzupełnia ofertę modelową i pozwala natychmiast zasiąść za kierownicą crossovera Fiata w przystępnej cenie.

Nowa kampania reklamowa z komarem Buzz już na antenie.
Nowa 500X Sport ma mocno sportowy charakter, uwodząc każdego już od pierwszego spojrzenia na ten samochód. To właśnie spotyka drugiego bohatera spotu reklamowego,  komara Buzz, który w żartobliwy sposób będzie towarzyszył wprowadzeniu na rynek nowej, topowej wersji w gamie. Przypadkowe spotkanie na malowniczej drodze na obrzeżach miasta powoduje, że Buzz zostaje natychmiast uwiedziony charyzmą samochodu: oczami zakochanego komara odkrywamy niezwykłe możliwości i dynamikę pojazdu, dzięki którym model jest zarówno zmysłowy, jak i niezwykle niezależny. Komar Buzz, zachwycony tym pięknem, unosi się nad tym samochodowym obiektem pożądania. Miłość od pierwszego spojrzenia kończy się dla naszego komara nieoczekiwanym – i niegroźnym – zderzeniem z reflektorem samochodu.
Spot reklamowy stworzony przez agencję kreatywną Leo Burnett w Turynie został wyprodukowany przez Federico Brugię dla Movie Magic, natomiast projekt i animację Buzz stworzyła belgijska firma Nozon.
Kampania reklamowa będzie stopniowo emitowana we Włoszech, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii, na Węgrzech, w Grecji, Holandii, Polsce i Szwajcarii.

Rodzina Sport powiększa się: nowa 500L Sport będzie wkrótce dostępna!
Z premierą 500X Sport debiutuje także nowa wersja Sport 500L: topowa wersja modelu odnowionego w 2017 r., aby zaoferować współczesnym rodzinom jeszcze więcej technologii i łączności. Innymi słowy, nowa 500L Sport wyróżnia się wyrazistym i sportowym wyglądem, a to dzięki elementom, jak dwukolorowe nadwozie: lakier matowy Szary Moda połączony z błyszczącym czarnym dachem. Odważny charakter modelu podkreślają dodatkowo takie elementy wykończenia jak: osłony zderzaka w kolorze Czarny Diabolik; matowe czarne 17″ felgi aluminiowe z czarnym elementem centralnym felgi i czerwonymi wstawkami; listwy boczne drzwi w kolorze nadwozia, natomiast obudowy lusterek bocznych i obramowanie tylnych świateł wykonane są w kolorze szczotkowanego tytanu.
Nadwozie nowej 500L Sport uzupełniają przyciemniane szyby i logo Sport umieszczone na nadkolu. Ten sam sportowy charakter odnajdujemy we wnętrzu, w którym wyróżniają się nowe fotele pokryte czarną tkaniną Denim technopren z czerwonymi przeszyciami i logo 500, a także srebrna gałka dźwigni zmiany biegów oraz deska rozdzielcza w kolorze szary mat z czerwonym logo 500. Standardowe wyposażenie obejmuje: tempomat, czujniki parkowania tylne, klimatyzację, czujniki zmierzchu i deszczu. Rozrywkę i informację zapewnia system Uconnect HD LIVE z 7″ ekranem dotykowym i cyfrowym radiem DAB, kompatybilny z Apple CarPlay i Android AutoTM.

Zatem, w ślad za 500X również 500L poszerza gamę o wersję Sport, przeznaczoną dla współczesnych rodzin, które pociąga dynamiczny styl, ale które nie chcą rezygnować z wszechstronności i funkcjonalności designu Made in Fiat. Nowa 500L Sport uzupełnia rodzinę o tej samej nazwie, zainaugurowaną w zeszłym roku dzięki Tipo Sport hatchback, topowej wersji w gamie przygotowanej we współpracy z Mopar.
Nowa gama MY20 obejmuje wersję podstawową 500L, wersje Mirror, Cross i nową wersję Sport. W szczególności, wersja 500L Mirror będzie oferowana w dwukolorowej stylizacji nadwozia i, jako jedyna,  będzie dostępna ze srebrnym dachem oraz w standardzie ma system Uconnect „HD LIVE z 7” ekranem dotykowym i radiem cyfrowym DAB, kompatybilny z Apple CarPlay i Android AutoTM. W ofercie  znajdzie się również 500L Cross, która ma teraz jeszcze bogatsze wyposażenie w standardzie.