• Abarth Rally Cup 2019 będzie składać się z 6 wyścigów liczących się do Rajdowych Mistrzostw Europy w klasie R-GT.
  • W ramach klasyfikacji ERC2, Abarth Rally Cup 2019 będzie miał swoją specjalną, własną klasyfikację.
  • Regulamin przewiduje bogatą pulę nagród dla 4 najlepszych zawodników każdego wyścigu oraz dodatkową nagrodę końcową.
  • W każdym wyścigu uwzględnianym w Abarth Rally Cup w 2019, Abarth zapewnia części zamienne na torze oraz obecność swoich techników wspierających zespół.

Rozpoczęły się zapisy do Abarth Rally Cup 2019, jednomarkowych mistrzostw przeznaczonych dla kierowców, którzy wybiorą Abartha 124 rally, aby wziąć udział w prestiżowych Rajdowych Mistrzostwach Europy 2019. W ramach klasyfikacji ERC2 stworzona zostanie specjalna klasyfikacja dla samochodów zgłoszonych do Abarth Rally Cup 2019.

W ramach pucharu odbędzie się sześć spotkań:

  • Rajd Wysp Kanaryjskich (Hiszpania), 2-4 maja, na nawierzchni asfaltowej;
  • Rajd Lipawy (Łotwa), 24-26 maja, na nawierzchni szutrowej;
  • Rajd Polski (Polska), 28-30 czerwca, na nawierzchni szutrowej;
  • Rally di Roma Capitale (Włochy), 19-21 lipca, na nawierzchni asfaltowej;
  • Barum Czech Rally Zlín (Czechy), 16-18 sierpnia, na nawierzchni asfaltowej;
  • Rajd Węgier (Węgry), 8-10 listopada, na nawierzchni asfaltowej.

W ramach klasyfikacji ERC2 stworzona zostanie specjalna klasyfikacja dla samochodów zgłoszonych do Abarth Rally Cup 2019 z bogatą pulą nagród dla 4 najlepszych zawodników każdego wyścigu: dla pierwszego przewidziano 12 000 euro, 10 000 euro dla drugiego, 8000 euro dla trzeciego i 4000 euro plus 4 opony Pirelli dla czwartego.
Po zakończeniu sezonu zwycięzca Abarth Rally Cup 2019 otrzyma nagrodę 30 000 euro.
Ponadto, podczas wyścigów marka z logo Skorpiona będzie wspierać prywatne zespoły ze strefą VIP oraz dostępnym dla uczestników serwisem części zamiennych. Połączone jest to ze wsparciem technicznym oraz obecnością inżynierów i techników, którzy gotowi będą wspierać załogi Abarth Rally Cup 2019. Zgłoszenie do Abarth Rally Cup kosztuje 3000 euro (bez VAT) za wszystkie sześć wyścigów i obejmuje również kompletny zestaw odzieży zarówno do wyścigów, jak i do rekreacji.  Możliwe jest również zgłoszenie się do pojedynczych imprez za cenę 650 euro (bez VAT). Bezdyskusyjną gwiazdą wyścigów będzie Abarth 124, który w swoim drugim sezonie wyścigowym został królem R-GT, dodając do swojej puli zwycięstw ponad 40 sukcesów klasowych w 12 mistrzostwach kraju, zwycięstwo w europejskim R-GT i FIA R-GT Cup.
Abarth 124 rally 2019 został gruntownie odnowiony pod kątem poprawy czasu na kilometr na odcinkach specjalnych. Cel ten został osiągnięty przez inżynierów Abartha poprzez zastosowanie konkretnych operacji na głównych elementach mechanicznych, jak i na elektronice silnika, skrzyni biegów oraz ustawieniach.
Pełny regulamin oraz formularze zgłoszenia do Abarth Rally Cup dostępne są na stronie https://www.abarth.it/racing/abarth-rally-cup-2019.