Model Doblò Cargo marki Fiat Professional trzeci raz z rzędu został wyróżniony tytułem „Light Van of the Year”, odnosząc zwycięstwo w prestiżowym konkursie What Van? Awards 2018.
Podczas uroczystej ceremonii wręczania nagród, która odbyła się w Londynie, odebrana została także nagroda dla innego popularnego modelu marki, Fiorino, za zwycięstwo w kategorii „Small Van”, potwierdzając tym samym znaczenie i atrakcyjność lekkich samochodów dostawczych Fiat Professional.
Możliwości transportowe Doblò Cargo, który może przewieźć nawet tonę, pojemność użytkowa do 5,0 m3 oraz gama oszczędnych silników diesla 1,3 i 1,6 litra oraz benzynowego 1,4 litra, uczyniły z tego wielokrotnie nagradzanego lekkiego samochodu dostawczego najlepszą opcję wyboru nie tylko dla operatorów flot, ale także kandydata na zwycięzcę dla komisji zasiadającej w tym konkursie.
Jury było pod wrażeniem niezwykłej funkcjonalności nowego Doblò Cargo, w tym doskonałej dynamiki jazdy i komfortu, wyszukanych zawieszeń bi-link, ładowności, najlepszej w segmencie objętości użytkowej, solidności, mocnej konstrukcji i szerokiej gamy.
„Fakt, że Doblò Cargo zdobywał nagrodę „Light Van Award” przez trzy lata z rzędu jest ewidentnym dowodem jego trwałej jakości – oświadczył James Dallas, wydawca What Van? – Doskonałe prowadzenie oraz wysoki standard produkcji, to walory Doblò, a bogactwo gamy czyni go wyjątkowym przy objętości użytkowej na poziomie od 3,4 m3do 5,0 m3 oraz ładowności od 750 kg do maksymalnie 1005 kg”.
Odbierając nagrodę dla Doblò Cargo, Richard Chamberlain, Country Manager Fiata Professional, powiedział: „Jesteśmy ogromnie dumni zarówno z Doblò, jak i z Fiorino i cieszymy się z odebrania podwójnej nagrody, która ma dużą wartość dla naszej marki.Te wyróżnienia są niezwykle istotne, ponieważ przyznawane są przez komisję składającą się z ekspertów, znawców rynku lekkich samochodów dostawczych, świadomych potrzeb Klientów sektora vanów. Nagrody te są kolejnym dowodem siły i konkurencyjności linii lekkich samochodów dostawczych Fiat Professional, które ostatnio umocniły modele Talento oraz pick-up Fullback i podkreślają ogromne kroki, jakie poczyniła marka, zaangażowana w stały rozwój i poprawę swojego wizerunku”.

Dzięki odnowionemu wzornictwu wnętrza i nadwozia, Fiorino idealnie nadaje się do jazdy po mieście, sprawnie porusza się w ruchu i jest łatwy w parkowaniu. Oprócz tego, dysponuje niesamowitą przestrzenią ładunkową aż 2,8 m3 i może przewieźć nawet 660 kg. Ponadto, Fiorino jest liderem pod względem osiągów, niskich kosztów eksploatacji, komfortu i funkcjonalności.