• Przekazanie samochodu jeszcze bardziej umacnia współpracę pomiędzy Korpusem Karabinierów a FCA.
  • Jest to wyjątkowy alians ukierunkowany na bezpieczeństwo.
  • Służby w tym najbardziej kultowym modelu marki będą dniem i nocą patrolowały plaże pomiędzy miastami Cattolica a Bellaria.
  • Są to środki bezpieczeństwa przyjęte po raz pierwszy we Włoszech, z uwagi na i dzięki niezrównanym możliwościom off-roadowym Jeepa® Wranglera.
  • Legendarny SUV poradzi sobie w każdym terenie, zapewniając stałą kontrolę oraz szybkie reagowanie, umożliwiając zapobieganie przestępstwom i ochronę mieszkańców i urlopowiczów.
  • Wszechstronność i funkcjonalność SUV-ów Jeepa daje swobodę dotarcia w każde miejsce oraz maksymalne poczucie bezpieczeństwa.

Włosy Karabinierzy odebrali specjalnego Jeepa® Wranglera, który tego lata służył będzie do patrolowania plaż Emilii Romanii, chroniąc mieszkańców i urlopowiczów.

Po południu, w Rzymie, występujący w barwach służb samochód został zaprezentowany podczas ceremonii, która odbyła się w Komendzie Głównej Korpusu Karabinierów, w obecności komendanta głównego Giovanniego Nistriego, wicekomendanta Riccarda Amato, dyrektora generalnego FCA Sergia Marchionne oraz dyrektora operacyjnego FCA na region EMEA Alfredo Altavilli.

Po rozpoczęciu „czynnej służby”, Jeep Wrangler będzie wykorzystywany do nadzorowania wybrzeża regionu Emilia-Romania, a dokładnie 30 km plaży pomiędzy miastami Cattolica a Bellaria, przy której leżą popularne kurorty, jak Rimini i Riccione.
Będzie to pierwszy raz, kiedy tego typu operacja, której celem jest zapewnienie większej ochrony i bezpieczeństwie w zatłoczonym sezonie letnim, będzie prowadzona we Włoszech.

Będący synonimem off-roadowej doskonałości, Jeep Wrangler, przekazany Karabinierom, wyposażony jest w silnik 2.8 litra CRD turbodiesel, z automatyczną skrzynią biegów. Jego wyjątkowe cechy wzbogacone są o wysokiej klasy pakiet Mopar®One, pozwalający bezpiecznie zmierzyć się nawet z najbardziej ekstremalną jazdą off-roadową. Pakiet obejmuje zawieszenie podniesione o 2-cale „Fox Performance”, drążek stabilizacyjny kierownicy, aluminiowe, czarne obręcze kół 17″ x 8,5″ Performance Gladiator, szersze opony 32″ oraz plastikowe chlapacze z przodu i z tyłu.

Oprócz tego, kultowy SUV Jeepa wyposażony jest też w serię typowych dla Karabinierów elementów wyposażenia, jak np. sygnał świetlny, syrena, teleskopowy uchwyt na karabiny, dwa stojaki na „lizaki” oraz przenośne radio.

W pełni wyposażony, ten niepokonany Jeep 4×4 zapewni Karabinierom całodobową dyspozycyjność i pozwoli patrolować linię brzegową, by w niezwłocznym czasie reagować na ewentualne wypadki. Pomoże w tym zaawansowany system 4×4 z łatwością dostosowujący się do wszystkich terenów, czy to nawierzchni drogowych, czy piaszczystych plaż. Tak, jak Karabinierzy zapewniają ludziom bezpieczeństwo, gdziekolwiek by oni byli, tak Jeep Wrangler może ich zawieźć gdziekolwiek tylko chcą.

Początki historii marki Jeep są ściśle powiązane z wojskiem: Jeep Wrangler jest prawdziwym następcą modelu Willys Overland MA/MB z 1941 r., samochodu terenowego, który zapoczątkował legendę Jeepa. Willys Overland MA/MB był nie tylko symbolem wolności, ale także pojazdem ratowniczym, służącym nieocenioną pomocą podczas II wojny światowej, kiedy służył, jako samochód transportowy, zwiadowczy i ambulans.
Ewolucja modelu doprowadziła do opracowania klasycznych elementów konstrukcyjnych, nadal będących cechą wyróżniającą każdego Jeepa. Już model CJ-2A z 1945 r. miał siedmioszczelinowy grill przedni, który z czasem stał się jednym z najbardziej oryginalnych, kultowych symboli tej marki. Od tamtej pory była ona zawsze wierna swoim korzeniom, kierując się jednocześnie w przyszłość. Do pozostałych charakterystycznych cech Jeepa należą okrągłe reflektory, trapezoidalne nadkola i prawie pionowa szyba przednia.

Podczas oficjalnej ceremonii, wraz z Jeepem Wranglerem, prezentowane były liczne modele z gamy FCA również występujące w barwach Korpusu Karabinierów, odzwierciedlając historyczną współpracę pomiędzy FCA a Karabinierami, która rozpoczęła się tuż po II wojnie światowej, kiedy wszystkie samochody patrolowe tych służb miały znaczek Alfa na osłonie chłodnicy, począwszy od Giulietty, po jej następcę Giulię. Ta ostatnia, szczególnie w latach 70., oferowała nowatorskie koncepcje, łącząc doskonałe osiągi motoryzacyjne z ogromną niezawodnością.

Z biegiem czasu, w miarę, jak potrzeby zmieniały się i ewoluowały, Grupa zaczęła produkować samochody o różnych charakterystykach, aby zadowolić różnorodne wymagania. I tak na przykład, prezentowana dzisiaj niezwykła Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, wykorzystywana jest do działań specjalnych, jak transport krwi i narządów do przeszczepu, ale także do eskortowania podczas ważnych uroczystości służbowych. Obok niej dumnie prezentują się Alfa Romeo Giulietta i różne modele Fiata: Tipo 5-drzwiowy i Panda 4×4, zwinny miejski samochód z off-roadowym charakterem. Na wystawie znalazły się również dwa modele marki Fiat Professional,  Doblò i Ducato, wykorzystywane przez przewodników psów policyjnych i saperów oraz pierwszy samochód terenowy używany przez Korpus Karabinierów, Fiat Campagnola, wprowadzony w latach 50. XX w.

Dzisiaj, dzięki Wranglerowi, który dołącza teraz do będącego już „na służbie” i prezentowanego podczas ceremonii Renegade’a, podkreślając wyjątkową więź z marką Jeep, współpraca z Korpusem Karabinierów została dodatkowo umocniona, w myśl przewodniego hasła Jeepa „Go Anywhere, Do Anything'”. Motta od zawsze wyróżniającego tę legendarną markę samochodów o wyjątkowych charakterystykach predysponujących do każdej do misji w dowolnym terenie.